Atilla ADSAY / Yazar


   “ Namuslu Namussuz Avrupa”  

.


Her türlü terörü destekle, sonra işine gelmeyince vatandaşlıktan çıkar, başka ülkelerin başına bela et, ne ala ne ala, ya siz nasıl bir milletsiniz sizde hiç ar namus yok mu? Hani insan hakları savunucusuydunuz hani sizde demokrasi vardı.

Hani siz medeni bir toplumdunuz, sizde insan önceliği vardı. Terörü destekliyorsunuz, terörü besliyorsunuz, eğitiyorsunuz, başka ülkelerin başına musallat ediyorsunuz, sonra işinize gelmeyince kendi vatandaşlığınızdan çıkarıyorsunuz, siz o kadar iğrenç bir milletsiniz ki sürekli ahlaksızlık yapıyorsunuz, fakat ahlaklı görüntüsünü veriyorsunuz.

 Tam manasıyla “namuslu namussuzsunuz”.  Başta DEAŞ, PKK, YPG, VS tüm teröristlerin merkezi Avrupa’dır.

Yani insani bir tablo bu güne kadar Avrupalıdan görünmedi. Varsa yoksa Petrol ve Silah Ticareti yapmak, tüm bu kötülüğü görmemezlikten gelerek bir de insanlık dersi vermeye kalkışmaları tam bir akıl tutulmasıdır.

Ne yazık ki NATO denilen birlik işlevliğini yitirdiği gibi etkinliğini de taraflı olarak kullanmaktadır.

Yıllardır bir NATO üye ülkesi olarak, terörün her türlü saldırısına maruz kalan, Türkiye’yi savunmadığı gibi, NATO terörle mücadelede de Türkiye’yi haklı bulmamış ve yanında yer almamıştır.

 40 yıldır PKK gibi azılı bir örgüt NATO üyesi bir başka bir Avrupa ülkesine saldırmış olsaydı. Şimdiye kadar NATO elli bin defa toplanıp her türlü desteği vermişti o ülkeye, yâda direk mücadele etmeye başlamıştı.

 Ne yazık ki Türkiye Avrupa gözünde terörle mücadelesinde bile haklı görünmemiştir. Ortadoğu’da Avrupa ülkeleri terör örgütleri ile birlikte her türlü namussuzluğu yaparak, masum insanları kanını dökerek Petrol kuyularını ele geçirdiler.

 ABD’NİN başındaki kaçık ikide bir ülkemizi tehdit ediyor, yaptırımlardan söz ediyor. Her tarafın yaptırım olsa ne yazar, haddini bilmeyen Kovboy senden öncekiler de senin gibi davrandılar, sende onlardan farklı değilsin.

Senden öncekiler nasıl gittiler sende bir gün o tahtan inip gideceksin. Fakat Türkiye Cumhuriyeti devleti ilelebet bu coğrafyada yaşayacak.

 Şimdi bu ABD Türkiye ile mutabakat imzaladı ya sözünde duracak olan Türkiye olacak çünkü Türk milleti olarak biz sözümüzün her zaman arkasında durduk.

 Fakat ABD ve Avrupa ülkeleri dönek oldukları için sözünde durma gibi zorunlukları yoktur. Çünkü devlet anlayışı bunlarda menfaattir.

İnsani değildir. ABD Başkanın Ne yaptığı bu güne kadar anlayan oldu mu? Diye bilirim ki ABD vatandaşları bile Trump’ın ne yaptığını ne yapacağını anlamış değiller, çünkü ABD’lilerde bu adamın kaçık olduğuna inandılar.

 İnsanlığın başına bela olan, İsrail, İngiltere, ABD üçlüsüne destek veren Avrupa ülkeleri de masum insanların katileridirler.

Ortadoğu’yu kana bulayan Rusya ABD ve bazı Müslüman ülkelerin Hristiyan ve Yahudi yöneticilerde en az Rusya ve ABD kadar zalimdirler. Suudi devletin başında bulunan sözde Kral denilen zalim.

En çok İsraillilere hizmet ettiği aşikârdır. Çünkü zalim zalimden yanadır.

Türkiye mağdurun yanında,  masumun yanında, kimsesizin yanında, Türkiye kıtalar arası insani yardımlar yaparken Avrupalı ülkeler terör besleyerek insanların kanını dökmektedirler.