Tarihin en yıkıcı ve en ölümcül kasırgası

Samuel Colt Kimdir?

Dünya’daki insanlar tarafından yapılan en büyük yapı

İlk En Büyük Uzay Teleskobu

Rudolf Diesel Kimdir?

Dünyanın 5 Doğal Harikası

Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehir Dubrovnik

18. Yüzyıl’da yapılan yağlı boya tablosu

Vanmour Okulu-Sohbet

Roma Heykel Sanatı

Roma Heykel Sanatı Hakkında Bilgiler

Mısır Heykel Sanatı Hakkında Bilgiler

Mısır heykel sanatı nasıldır

Balmumu Heykel sanatı nedir?

Balmumu Heykel Sanatı Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

İzleyenler üzerinde etki bırakan en iyi psikolojik filmler

Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri

Usta Oyuncu James McAvoy’un sevilen 5 filmi

Netflix’te izlenebilecek 10 popüler dizi

Efsane Aktör Samuel L. Jackson Filmleri

Polisiye Film Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Film

Tom Hanks’ın Yer Aldığı Sevilen Filmler

Nadir hastalık sahibi bireyler, yıllık hane gelirlerinin %30’unu tedaviye harcıyorlar 

Mutlu Olmak Sizi Nasıl Daha Sağlıklı Yapar?

Doğum Sonrası Depresyona Ne Sebep Olur?

Metabolizmanızı Güçlendirmenin 10 Kolay Yolu

Kahve’nin Metabolizmanıza Etkileri Neler?

Kilo vermek isteyenler için yaşam tarzı değişiklikleri

Boyun ve Omuzlarınızdaki Strese Bağlı Gerginliği Azaltmanın 5 YoluYAZARLAR


UZMAN PSİKOLOG &ÖĞRENCİ KOÇU OYA KAYIR


  NÖRAL TERAPİ VE PSİKOLOJİYE ETKİSİ

.


Ülkemizde yeni yeni uygulanmaya başlanmış olan.sadecedoktorlar tarafından uygulanan bu terapi şekli hızla yayılmaya başlamıştır.Almanya ‘da ve Avrupa ‘nın bazı değişik ülkelerinde Tamamlayıcı tıp olarak insanlara şifa vermektedir.Ayrıca  pratisyen hekimlere Nöral Terapi bir uzmanlık alanı olarak öğretilmektedir.

Nöral Terapi uygulanması ,son derece basittir.Bu terapi bir regülasyon tedavisidir.

Nöral tedavi, kronik ağrı ve hastalıklarıtedavi etmek amacıyla doğal anestezinin vücudun belirli yerlerine aşılandığı bir uyum ve ilaç kategorisi olarak ifade edilebilir. Terapinin işe yaradığına ve bazı risk taşıdığına dair iyi bir kanıt yoktur; genel yararı olduğu tespit edilmemiştir. Nöral tedavi izleriiçine lokal anestezi enjeksiyonu yoluyla kronik ağrı ve hastalığı hafifletmek için bir tedavi sistemi olabilir , periferik sinirlerotonom gangliatetik noktalarıbezleri, ve diğer dokular. Tedavi birçok kronik hastalık başlatır veya yayılır disfonksiyonel otonom systemanervoum, normalleştirilmesi üzerine odaklanmıştır. İşlevsel otonom systemanervoum ve kronik ağrı veya hastalık ile ilgili eylem teorileri tartışılmıştır. Nöral tedavi dokuların iyileşmesi ve otonom systemanervomdisfonksiyonunun onarımı uyarır kronik ağrı ve hastalığın tedavisinde kullanılan özel bir enjeksiyon tekniği olabilir.

 Migren ve baş ağrısında meydana getirdiği etki,hakikaten çok hızlıdır.Hekimlerin çaresiz kaldığı pek çok hastalıkta harika etkililer meydana getirir.Fibromiyalji sendromu hekimlerin  korkulu rüyasıdır.Hastalara hayatı zindan eden bu hastalıktan nöral terapi ile kurtulmak mümkün.Bunun için birkaç uygulama yeterli olmaktadır.

Psikolojik rahatsızlıkların birçok sebebi vardır.Genel yaşlanma haliyle birlikte olabildiği sadece olayların veya kişilerin etkileşimlerinlerden kaynaklanan psikolojik travmalar bu hastalıkların ortaya çıkmasına katkıda bulunur.

Stresin başlangıcı ,böbrek üstü bezlerden salgılanmakta olan hormonların miktarındaki bozulmayla başlar.Bu hormon disfonksiyonu damar duvarını ,beyni ve tüm sistemi etkisi altına alır.Bu durum beyinden,bağırsaklardan ve farklı organlardan salgılanmakta olan hormonların miktarında değişime neden olur.Bedende bulunan hormon noktaları  ve organların doğru çalışmasını sağlayan önemli enerji alanlarının  Nöral Terapi ile uyarılması ,bedende hızlı bir kendine gelme süreci yaşanmasını sağlar.Bu durum tıpkı arı kovanına çomak sokmaya ya da bilgisayara format atmaya benzer .Tüm sistem kendisini yenilerek düzenli çaılımayabenzer.Özellikle bedeninizin iç organları ve hormon sistemini dengeler.

Her organ ,diğer organ ve sistemlerle ortaklaşa dengeli  bir çalışma ile görevlerini yerine getirir.Nöral Terapi tedavisinin asıl gücü ,bedenin  sinir sistemini yeni baştan çalışmaya başlatarak domino taşları gibi birbirine iterek etkileyip bozulmuş olan dengenin düzelmesini sağlamasındadır.