DÜNYA

Günün Film önerisi solaris

MAGAZİN

Eylül ayı magazin gündemine kavga skandalı oturdu

(Özel) Orman değil hazine

Osmangazi Belediyesi Temizlik ve Dezenfeksiyonda Durmak Yok

16 MİLYON TL YATIRIMLA 30 KİLOMETRE HAT DÖŞENDİ

ÇİFTÇİMİZİN DURUMU KAYNAKLARIN BİTTİĞİNDEN DEĞİL HÜKÜMETİN ANLAYIŞTAN KAYNAKLANIYOR

AKHİSAR’DA NAİM SÜLEYMANOĞLU PARKI YÜKSELİYOR

Önce sevgiyle köpeği kandırdı, sonra kaçırdı, o ânlar güvenlik kameralarına yansıdı

Bursa Büyükşehir belediyesi Kültür Akademisi yeni dönem hazırlıklarını tamamladı




Atilla GÜNEY / Yazar


BURSA'NIN YÜREKLİ EVLADI

.


Kıymetli okurlarım bu yazımda Bursa’ya ve Bursalılara emek vermiş, hiçbir zaman yaptığı iyiliklere karşılık beklememiş, mütevazılığını daima muhafaza etmiş, menfaati gereği değil inancı ve insanlığı gereği yaşamını sürdürmüş, kibirden uzak, riya ile işi olmamış her zaman elinden geleni hemşerisinden esirgememiş, görevini vatan, millet ve devlet anlayışı ile ifa ederken insani ilişkilerini sıcak tutmuş mensubu olduğu parti taraftarı değil oy aldığı ve almadığı insanlara daima eşit davranmış Bursa’da seçildiği günden itibaren Bursa için Canla başla çalışan kendisine verilen hemen her görevi laikiyla yapmış, önceki dönem Başbakan Yardımcılığı da yapan ve daha sonra TBMM insan hakları inceleme komisyonu başkanı görevini hakkıyla yapan çok yakın zamanda bu görevi tekrar kendisine tebliğ edilmiş Bursa Ak Parti Milletvekili Sayın Hakan Çavuşoğlu’ndan söz etmek istiyorum.

Kendisinin bu yazdığım satırlardan bi haber olan kıymetli siyasetçimizin çok alçak gönüllü olduğunu bildiğim halde bu övgülere mashal ettiğimi belki de eleştirir çünkü tanıdığım kadarıyla övülmeyi sevmeyen bir kişiliğe sahiptir.

Birlerinin kendisini yüceltmesini istemez fakat bir söz vardır “Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek lazım” inanıyorum bu güzel yürekli insan çoğu siyasetçiye örnek olmuştur. Yaklaşık yarım asırı geçen ömrümün kervanında çok siyasetçi gördüm.

Bu denli üst düzey görevlerde bulunan ve hiçbir zaman kibir ve ego ile işi olmamış birini ilk defa görüyorum. Ne yalan söyleyeyim hali hazırda bazı siyasetçiler vardır daha düne kadar sen ben iken bu gün halkın oyunu almış fakat kendini halktan soyutmuş hatta parmakların ucuna basarak yürüyen birçok siysetçileri görmeye devam ediyoruz.

 Hakan Çavuşoğlu halkın içinden gelmiş halkın sesi olmuş ve sivil toplum örgütleri ile daima iç içe olduğundan dolayı vatandaşla daha sıcak ilişkiler içinde olmuştur. Dernekçilik geleneğinden gelen siyasetçiler vatandaşın halinden anlarlar, dolayısıyla Sayın Hakan Çavuşoğlu vatandaşın gözünde sen ben gibi yani bizden halkın içinden biri bu yüzden aradığınızda Hakan Çavuşoğlu’nun iki eli kanda da olsa mutlaka geri döner ve irtibatı kesmez.

Peki, “Hakan Çavuşoğlu kimdir? ”

Hakan Çavuşoğlu 26 Şubat 1972’de Yunanistan Gümülcine’de doğdu. Baba adı Hasan, anne adı Gülsüm’dür.

Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı görevlerinde bulundu.
24. Dönemde Bursa Milletvekili seçildi. Adalet Komisyonu Üyeliği ve Türkiye-Bosna Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Çavuşoğlu, AK Parti 27.dönem Bursa milletvekili adayı olarak gösterilmiştir.
İyi düzeyde Yunanca, orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Çavuşoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.