DÜNYA

Ermenistan’dan ele geçirilen tanklar görüntülendi

MAGAZİN

Çalgıcı Mektebi’nden  “Sonbahar Tadında Nağmeler”

Zabıtadan Gıda Denetimi

Nilüferli öğrencilere bilgisayar sınıfı

İtalya’da bir köpek 5 yavrusundan birini yeşil doğurdu

Huzur Mahallesinde Asfalt Yama Çalışmaları Sürüyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi: Kaçakla mücadelede yeni strateji şart

İdlib'e topçu saldırısı

Bakan soylu konuştu!
Serkan Yaman Eğitimci ve Yazar


BURSANKARA Nedir?

.


Şehit Abdülkerim Bayraktar kimdir?

40 Yıllık dostluk ve kardeşlik hikayesinin adıdır BursAnkara.

1981 Yılında Ankara'da TSYD Kupası Bursaspor-Trabzonspor maçında başlamış ve günümüzde de devam eden kardeşlik ve dostluğun adıdır. BursAnkara' nın mimarı ise Şehit Abdülkerim Bayraktar'dır. 

Yıl 1981,yer Ankara,TSYD Kupası  Bursaspor-Trabzonspor maçında Ankaralılar Trabzonspor'a karşı  Bursa'yı destekledi.Bu jest Bursasporu mutlu etti ve Bursa'da oynanan Ankaragücü-Beşiktaş maçında Bursaspor Ankara'yı destekledi.Abdül de bu maçtaydı.

04/11/1968 de,Stuttgart da doğdu, 4 yaşındayken babası ölünce Türkiye'ye geldi ve Bursa'ya yerleşti.Bursaspor'a gönül verdi,kardeşi ile birlikte tribünler için şarkılar yazdı. Bursaspor taraftar grubu Teksasın Liderlerinden biri oldu,Bursasporluların sevgi ve saygısını kazandı.

Üniversite sınavına girdi ve Üniversite eğitimi için kardeşi ile birlikte ANKARA'ya gitti.iki kardeş üniversite okudukları 4 yıl boyunca Bursaspor formasıyla Ankaragücü maçlarına gittiler, destek oldular,Ankaralıların sevgi ve saygısını kazandılar. 

Okulu bitince Abdül vatani görevi için Asteğmen rütbesiyle kışlanın yolunu tuttu.Yer Mardin Savur Abdül dağ taş demeden terörist avına çıkıp ülkesini savunurken 11 Ağustos 1993 de Şehit düştü.Bu haber Bursaspor ve Ankaragücü tribünlerini alt üst etti.

Şehit Asteğmenin cenazesi efsane bir dayanışmaya sahne oldu. Ankaragüçlüler formalarını giyip cenazeye katılmak için Bursa'ya geldi.Sezonun açılışında Ankaragücü kulübü Abdülkerim için saygı duruşunda bulundu ve Bursaspor 'un ilk maçına gidip ellerinde" ACINIZ ACIMIZDIR,ABDüLLER öLMEZ" pankartı açıp sahaya girdi sonra Bursaspor ve Ankaragücü arasında ölümsüz bir Dostluk ve Kardeşlik oluştu. 

Şehit Abdülkerim Bayraktar' ın Emaneti emanetimizdir "BursAnkara" Bu kardeşlik bitmeyecek...