Bugün, 16 Ocak 2021 Cumartesi

Yarımada Üzerinde Bulunan Tarihi Kale

Kenya’da Kadınların Şiddetten Kaçarak Kurduğu Bir Köy

Birçok Medeniyete Ev sahipliği Yapmış Olan Kaleler Şehri Mardin

İnançlarından Ötürü Yıllardır Temizlenmeyen Nehir

Antik Mısır'da mumyalama nasıl yapılırdı

Yerebatan Sarnıcı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Efes çevresinde yer alan Meryem Ana Evi

Haziran Alevi Tablosu

Haziran Alevi Tablosu

1814 yılında Jean Auguste Dominique Ingres tarafından yapılan yağlı boya tablo

1814 yılında Jean Auguste Dominique Ingres tarafından yapılan yağlı boya tablo

Eleştirilerin ortak noktası olan Kırda Öğle Yemeği Tablosu

Le Déjeuner sur l’herbe, Édouard Manet (1863) Kırda Öğle Yemeği

İki ülkenin resmedildiği Francesco Hayez’in Öpücük tablosu

İki ülkenin resmedildiği Francesco Hayez’in Öpücük tablosu

Yalanlar Üzerine Kurulu Bir Aşk Hikayesi!

Netflix’te Meditasyonun Animasyon Hali!

Bilim Kurgu Severler İçin Muhteşem Diziler

Akşam Ne İzleyeceğini Düşünenler İçin Dizi Önerisi

Ailecek Film İzlemek İsteyenler İçin Film Önerisi

2000’li Yıllarda Çekilen En Güzel 5 Aşk Filmi

IMDB Puanı Yüksek 10 Film (2)

Kafein'in yan etkileri nelerdir

Hasar Görmüş Saçlar Nasıl Onarılır

Hamileyken Tüketmeniz Gereken 8 Yiyecek

Diş Macunuyla Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirsiniz

Diş Beyazlatmaya Yardımcı 4 Yiyecek

Bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler hangileridir

Size Daha Fazla Enerji Verebilecek 6 Yiyecek
İbrahim Özacar


Büyük Türkiye hedefleri için, Devlet yetermi ?

.


Malazgirt Zafer'i  Zaferlerle dolu kadim tarihimizde en önemli zaferlerin başından gelir.  

1071 Malazgirt Savaşı öncesinde Bizans İmparatoru Romen Diyejon, Doğu Roma ordusunda Frenk, Ermeni, Norman, Slav, Abaza… gibi farklı uluslardan ve Müslümanlığı kabul etmeyen Hiristiyan Peçenek, oğuz Türk boyların içinde bulunduğu ve dünyanın en büyük ordusunu kurup Anadolu’ya sefere çıkarır.

 Müslümanları Anadolu’da çıkaracaklarını, Anadolu’yu kendi valilikleri arasında paylaşacaklarını, bütün camileri kiliseye çevireceklerini ve Müslüman devletlerine kendi ülkem gibi hâkim olmadan geri dönmeyeceğini bildirmişti. 

Bunu haber alan  Selçuklu hükümdarı Alparslan Anadolu’daki Müslüman devletlerden, beyliklerden yardım talep eder. Bu çağrıya birçoğu şöyle cevap verir “Yeryüzünün en büyük ordusu Bizans ordusuna karşı durulmayacağını, yenileceklerini söyleyip” Alparslan’ın cihat çağrısına olumlu cevap vermemişlerdir. 

Müslüman Selçuklu hükümdarı Sultan Alparslan'ın,cihat çağrısına Müslüman Kürtler destek verir. 

Molla Yahya'nın öncülüğünde 10 bin Kürt:
süvari savaşçı genciyle Alparslan’ın yanına giderek,  Büyük sultana hitaben 
Din kardeşlerimizin yanında cihat etmeye geldik der. Bu sözler  Sultan Alparslanı ziyadesiyle sevindirir. Sultan Alparslan ve Mele yahyaya birbirine sarılarak kardeşliğin en güzel örneğini gösterirler.

 Bu birliktelik, Malazgirt zaferiyle taç'landırılarak  Anadolu müslümanların ebedi yurdu haline getirilir. Dedik ya şanlı tarihimiz zaferlerle doludur Büyük zaferler büyük birlikteliklerle kazanılır.Ben yaptım oldu değil biz yaptık anlayışı ile olur. Malazgirt zaferi bunun en güzel örneğidir, Sultan Alparslan’ın cihat çağrısına 70- 80,Bin,Roma imparator'luğuna karşı 20- 30.Bin kişilik ordu ne yapabilir diyenler kuvvet ve kudret sahibi olan Allahın gücüne iman etmiş olabilirmi?
 Tarih şunu göstermiştir Allah için zafere atılan ilk adım arkasından başka zaferlerin gelmesini sağlamıştır.

29 Mayıs 1453 istanbul'un fethi bu inançla gerçekleşmişti. 

1915–1916 çanakale zaferi bu inançla elde edildi.

30 Ağustos 1922'de Dumlupınar zaferi bu mana ile kazanıldı.

25 Kasım 1922 Maraş kurtuluş mücadelesini başlatan sütçü imam

 "Cuma hür Müslümanın ibadetidir."

Bugün Fransız askeri pazarda kadınımızın örtü'süne el uzatma cürretinde bulunmuştur, bu işgal bitmediği sürede ben size namaz kıldırmam diyerek, kurtuluş mücadelesini başlatan sütçü imam'la Sultan alparslanının yureği aynı mana için çarpmıştır. 

Yakın tarihimizin en büyük zaferi olan Kıbrıs zaferimiz 18 Ağustos 1974 hala hatunun ebedi yurdu Kıbrıs zaferimiz. 

Yazımızın başında söylediğimiz gibi şanlı tarihimiz zaferlerle doludur saymakla bitmez. 

Asıl sorulması gereken soru şu biz ne yapacağız. 

Atalarımızın kahramanlık hikayeleri yeni tarih yazmamızı sağlarımı elbette hayır

Etrafımızda yaşanan olaylara bakınca Akla şu soru gelir,  Tarih tekerrür edermi sorusudur, el cevap evet eder tetbir alınmaz'ise  eder zira hak batıl mücadelesi kıyamet'e kadar Sürecektir. 

Molla yahyanın, idris'i Bitlisi'nin torunlarından bir kısmını Büyük şeytan ABD'ye silahlı Askeri yapmayı başaran, Bugün'ün tabiri ile dış güçler Dağınıklığımızdan istifade ederek etrafımızı Ateş çemberine çevirdiler. 

Haçlı avrupa Yunanistan'ı tarihler buyu Anadolu için adeta öncü birlik gibi kullandılar. Avrupa'nın şımarık çocuğu gerek Kıbrıs'ta gerek denizlerimizde sabrımızı zorlamaya devam ediyor. 
Hıristiyan AB Yunanistan'a sabrımızı zorlarken, Büyük şeytan ABD Cumhurbaşkanı Donald Trump'un Alçak mektubu ile ülke ekonomimizi ve ülke yönetimimiz alenen tehdit etti, Aynı tarihlerde  Joe Biden'in benzer tehditlerden bulunmuş ne hikmetse Joe Biden'in türkiye'nin cumhur başkan'ı hakkında sarf ettiği, Mesnetsiz Açıklamalar 7 Ay sonra Türkiyede Altın ve Dövizin zirve yaptığı sıralarda Ajanslara düşüyor. 

SN cumhur Başkanımızın büyük devlet vurgusu elbette önemlidir,O halde zaman kaybetmeden, insanlığın son kalesi olan ülkemizde farklılıklarımızı zenginlik kabul ederek, iktidar muhalefet el ele vermeli ülke içinde büyük birlik sağlanmalı, zira büyük devlet olmak bunu gerektirir, bunu sağlayacak  yürütme makamındaki siyasi iktidardır. 

Bugün çevremizde yaşananlar dünden farklı değildir.

Malazgirt zaferinden sonra Anadolu topraklarına sayısız haçlı Akınları oldu bu akınlar, Tarihten dersler alınarak bertaraf edildi bugün çevremizde yaşananlar dünden farklı değildir. Yürütme makamındaki siyasi iktidar iç çekilmeyi bırakmalı, Aklı Selim Davranmalı, büyük devlet büyük nutuklarla kurulmaz, korunamaz! 

30 ağustos zafer bayramı 1071 Malazgirt zaferi üzerindeki iktidar ve muhalefetin kısır tartışması kime ne kazandırır.  

Joe Biden'in 7 Ay önceki konuşması üzerinde iktidara yakın medyanın muhalefeti hedef alması ve iktidar sözcülerinin, kendilerine yakın medyanın sidik yarışını gündemde tutması kime ne kazandırdı, kocaman bir hiç! 

Tarihimize Altın harflerle yazılan Malazgirt zaferi kutlamaları SN cumhur başka'nı, Aile efradı, Bakanlar kurulu üyeleri, ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Dışında katılan olmadı, SN Cumhur başkanı bu önemli Anma proğramına Bütün muhalefet parti liderlerini ve bölgenin kanaat önder'lerini davet ederek Dosta düşmana büyük Türkiye tablosunu sergilemeliydi. Malesef yapmadı muhalefet partilerinin davet etmediği gibi kendisini destekleyen Büyük birlik partisi, Hüdapar başta olmak üzere muhalif olmayan parti lider'lerinide Davet etmedi, varsa yoksa Devlet Bahçeli, su soruyu iktidar Sahiplerine sormak gerekir Ağzınızdan düşürmediğiniz büyük Türkiye ülke içerisinde farklılıklar zenginlik kabul edilmeden, sadece SN devlet bahçelinin desteği ile Büyuk Devlet olunur'mu. Nacizane önerimdir, Malazgirt zaferini Anma programına davet etmediğiniz siyasi liderleri 30 Ağustos zafer bayramı kutlamalarına davet ederek büyük Türkiye Tablosunu oluşturun.