SİNEMA

Engelsiz İzmir 4. Ulusal Kısa Film Yarışması başvuruları başladı 

MAGAZİN

Hollywood yıldızları İzmir'e geliyor

"HAMAS İLE EL-FETİH" İSTANBULDA BİR ARAYA GELDİ

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Genelge Gönderildi

Osmangazi’den Bisiklet Çalıştayı

Kestel Belediyesi'nde HES Kodu Dönemi

YILDIRIM’DA ALTYAPI KALİTESİ ARTIYOR

Acemler’den bir yük daha kalktı
İbrahim Özacar


DIŞ GÜÇLERİN TÜRKİYE’DEKİ ÜSLERİ! 

.


Son yıllarda, her kriz sonrası cümlemizin tek gündemi var  oda Dış güçler.. 

Dış güçler  tartışmalarına öncülük eden siyasi iktidar, Muhulefetin'de dahil olmasıyla varsa yoksa dış güçler.  TV kanallarındaki çok bilmiş yorumcuların hararetli tartışmaları için malzeme yığınla... 

Ülke tarihindeki yüzde otuz altılık zaman diliminde aralıksız tek başına iktidar olan AKP hükümetleri dış güçlerin defterini düremedimi. 

Bir başka açıdan bakmak gerekirse ülke tarihinin en uzun iktidarı Dış güçlerle ne tür mücadele etti. 

Askeri üsler.. 
Hali hazırda Türkiyede faliyet gösteren Dış güçlere Ait Askeri üsler'den bir kaç tanesi. İstanbul, Diyarbakır, İzmir, Adana, Malatya ve Ankara. NATO ve ABD'nin Askeri üsleri bu kadar değildir Elbette, milletimizce malüm askeri üsler den bir kaçıdır yukarıda saydıklarım. 

Ekonomik üs durumundaki Bankalar, yahudi sermayeli uluslar arası boyuttaki şirketler'leri  yazacak olursak  sayfalara sığmaz. 

Bunlardan biri varki tabiri caiz düşman başına türündendir. 

ABD sermayeli cargill ürettiği tatlandırıcı'lar, ve yayınladığı raporlarla gündemden düşmüyor, şeker pancarı üretimine, şeker fabrikalarının köküne kibrit suyu döken  Cargill şirketine yapılan   yüzde 70 vergi indirimi KDV ve gümrük vergisinden muafiyeti dış güçlerin gücüne güç katmıştır. 


Dış güçler şüphesiz, Ülke sınırlarımızın dışandaki ülkelerdir, kim bu ülkeler. 

Siyasi belirsizliğin ve açlığın baş gösterdiği Afrika değildir. 

Toprakları ve zihinleri işgal edilmiş ortadoğu hiç değil. 

Ülkesi Ambargo altında olmasına rağmen Dik durmaya çalışan İran olamayacağına göre, kimdir bu dış güçler,  iktidar bunu açıklamalıdır. 

karanlığa küfür etmekle aydınlık olamayacağı gibi yuvarlak sözlerle dış tehdit bertaraf edilemez. . 

Yukarıda isimlerini zikrettiğimiz ülkeler dış tehdit olamıyacağına göre, o halde, dış güçler İsrail. ABD. AB. ülkelerinden başkası olamaz, ki bunlardır. Gelgör'ki siyasi iktidar çeyrek asra yakın bir sürede tek başına iktidarın getirdiği güce rağmen, bırak bunlarla mücadele etmeyi, arayı düzeltmek için bedel üstüne bedeller ödedi. Ülke olarak ödemeye devam ediyoruz.. 


Dış güçler  hakkında fikir beyan etmiyenimiz yoktur adeta.. 

Merhum Özal'ın ölümünü Dış güçlere bağlayan'da var, boşuna uğraşıyoruz dış güçler bizi rahat bırakmaz diyen'de  

Dış güçler hakkında şiir yazanlar bile var, bunlardan bazıları  merhum ozan Arifin gelir.  

Merhum ozanın Dış güçlerşiirinden... 

Her türlü hatayı, yanlışı yap yap,
Ondan sonra "vay efendim, dış güçler!

Çarşıya uymazsa evdeki hesap, 
Ondan sonra “vay efendim, dış güçler!

Ne beş yıllık, ne on yıllık plan var,
On laf duysam dokuzunda yalan var,
Dıştan önce içimizde yılan var,
Ondan sonra “vay efendim, dış güçler!

Tekel, Sümer, Demir-Çelik, Limandı;
Telekomu, Seka’ları kim aldı,
Yabancıya satılmayan ne kaldı?
Ondan sonra “vay efendim, dış güçler!”

Pirinç, buğday, nohut, bulgur, soğan, et,
Ne var ise hep dışardan ithal et…
Üretmeden yaşar mı bir memleket?
Ondan sonra “vay efendim, dış güçler!”

Koktu artık bu dış güçler söylemi! 
Kimin işi “BOP” başkanlık eylemi?
Yani sizde, hiç bir suç yok, öyle mi?
Ondan sonra “vay efendim, dış güçler!

 Merhum ozan arifin şiiri hayli uzun, biz bu kadarıyla yetinelim maksat hasıl oldu sanırım. 

Anadolu insan'ına göre dış güçler...

Sayısız saldırılara maruz kalan Anadolu'nun iman'lı Bi o kadar çileli insanı, insanlık düşmanlarına tek kelimeyle gavur demiştir.  
Aziz milletimiz gavur kelimesini ,gayrı müslim'ler için değil zülmeden zalimler için kulanmıştır çoğunlukta. 

Gün gelmiş İngiliz gavur'u fıransız, yunan gavuru Rus gavuru, gün gelmiş gavur oğlu gavur maşası, ermeni gavuru ile uğraşmış.  

Son yüz yılın En büyük gavuru siyonizmin emrindeki Büyük şeytan Amerika gavurudur. Meydanı buş bulmuş deyneksiz dolaşıyor,  yüz yıl önceki  Ata toprak'larında. 

 Vel hasılı kelam Tarihler boyu  cibilliyet'i gereği gavur gavurluğunu yapmış Ecdad'ımız'da, asalet'gereği  onların Anladığı dilde konuşmuştur. 

Dış güçleri en iyi tanımlayan merhum Başbakan Prof DR Erbakan hocamızdan başkası değildir. 

  ERBAKAN HOCA.. 
Şunu onutmayın, Dünyayı ezen sömürü canavarının beynini siyonizm , kalbi haçlı Avrupa , sağ kolu Amerika , Sol Kolu Rusyadır. 

 Erbakan Hoca  konuşmadı iş yaptı. 

  Dış güçler, Erbakan hocaya karşı içerideki uzantıları olan STK. Basın yayın kuruluşları aracılığıyla, halk nezdinde itibarlatılmaya çalıştılar,  o ne yaptı.Halkına hiç kızmadı, Milli ve manevi değer'lerimizi esas alan,  50'nin üzerinde  STK. kurdurdu. Bunun yanısıra,  Dergi Gazete Tv gibi yayın kuruluşlarıyla halkı,narkozlamak istiyenler Dış güçlere karşı boş durmadı. 

  Dört partisi kapandı, O Beşincisini kurdu. 

  Kuruluş amacından uzaklaşan Milli görüşçü kuruluşların yerine yenisini kurdurdu. 
Gidenlerle zaman kaybetmedi şikayet etmedi iş yaptı. 

  Siyasi hayatının çoğunda yasaklı oldu vaz geçmedi. 

  İktidar ortağı olduğu ülkeyi fabrikalar'la donat'tı. 

  Kıbrıs zaferini milletimize kazandırdı karşı çıkan AB ve ABD ye karşı  Milli duruş sergiledi, hali hazırda Saadet partisi yüksek iştihare kurulu Başkanı olan, Dönemin içişleri bakanı Oğuzhan Asil Türkün talimatıyla  İncirliği kapattı. 

  Peygamber ocağı Ordusuna sahip çıktı, Haddi Aşan bir kaç densiz Subaylarla zaman kaybetmedi  bilmiyorlar bilseler yapmazlar, diyerek BİN yıllık tecrübeye sahip milletin ordusuna sahip çıktı. 

  28 şubatta Ateşi göğsünde söndürdü Mensuplarını sukunete davet etti. Askerin vatandaşın burnu kanamadı yeniden bismillah diyerek çalışmaya koyuldu. 

  11 aylık iktidarda işçiyi memurun yüzünü güldürdü Halkı sömüren kökü dışarda rantiyecilere karşı havuz sistemini kurarak, tüyü bitmemişlerin hakkını korudu, Halkın hazinesini sömürenlerin hortumunu keserek milletin hazinesini milletin menfaatine kullandı. 

  Saraylarda  şatafatlı  sofralar kurmakla öğünmedi ,yaverine cebinde çıkarttığı parayı uzatarak Domates peynir aldırarak karnını doyurdu. 

  Dış güçlere karşı D8 kurdu Selçukluların Osmanlıların topraklarındaki ülkeleri, İslam ülkelerini tek çatı altında toplayarak İslam birliğini oluşturdu. 

  Yaşanabilir Türkiye yeniden büyük Türkiye, yeni bir dünya kurma mücadelesini, dış güçler engel'leyemedi, Heyhat kapı içten açılmıştı  yenilikçi Hareket ile engellenmeye çalışılmış bu kutlu yürüyüş. 

Kimi kime şikayet ediyorsunuz.. 
Demem şu ki İktidar sahipleri her kriz sonrası Tarifini bir türlü yapmadıkları dış güçleri sorumlu tutmaktadır. 

  Siyasi iktidar Kendilerine yakın yazılı ve görsel Medya'nın marifetiyle, Tarifi yapılmamış Dış güçleri hedef Alan açıklamalar milli içerikli nutuklar'la  oy oranlarını korusada, ülkeyi büyük felaketlere sürükledikleri gün gibi aşikar 

  İktidar sahipleri, Avrupa Birliği Güçlü bir    medeniyet projesidir, Bir kısım avrupalı dostlarımız istemesede bizler birgün Avrupa birliğinde hak ettiğimiz, şerefli yerimizi alacağız, Sözleri kadim bir medeniyet mensuplarına yakışmayacak tabirdendir, bugün'ki ekonomik çıkmaz'ın ve şımarık Yunanistan'ın cürreti bu siyasi anlayış tandır.

  Batı güçten anlar.
Niğbolu savaşında Türkleri ilk defa tanıyan ve Yıldırım Bayezıd'ın kumandanlığına ve kahramanlığına hayran kalan Korkusuz Jean, esaretten kurtulursa bir daha Türklere kılıç çekmeyeceğine dair yemin etmiştir. Fidye karşılığında serbest kaldıktan sonra Yıldırım Bayezıd kendisini çağırarak

  “Ettiğin yemini sana iade ediyorum. Aksine eğer şerefini koruyan bir adam isen silahını al ve Hıristiyanlığın bütün kuvvetlerini aleyhime topla. Böylece bana kazanmak için yeni fırsatlar tanımış olursun. Zira ben ancak Allah'ın dinini yaymak ve Onun rızasına kavuşmak için dünyaya Cihad yapmaya gelmişim der.

  Son olarak siyasi iktidardan ecdadımızın perdeye yansıtılmış Hikayelerini değil!... Torunlarımıza anlatacağımız kahramanlık destanları yazmayı bekliyoruz. Mümkün'mü  ümit var  olacağız amma. Bu kafayla olmaz..