SİNEMA

Mahallede yazlık sinema keyfi

MAGAZİN

Berkay'dan, özel sahnede özel şarkılar...

SEYAHAT

BODRUM KALESİ'NİN İKİNCİ ETABI DA ZİYARETİ AÇILDI

Türkiye'deki Güncel Durum

Bursa İtfaiyesi 7/24 Hazır

Bursa'da trafiği denetleyen Soylu, çocuklara polis düdüğü dağıttı

'BAYRAM SÜRESİNCE 290 TON KURBAN ATIĞI TOPLANDI

'İZMİR MENDERES ORMAN YANGINI 22 SAAT SONRA KONTROL ALTINDA

'TSE BURSA BAŞ ARAŞTIRMACISI MEHMET UĞUR ÖZDENİZ’E VEFA YEMEĞİ

'Hijyenik Tesis Ekonomiye Can KattıYAZARLAR


Prof.Dr. Mete Kilciler


ERKEKLERİN KÂBUSUNA İLAÇSIZ ÇÖZÜM!

.


Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mete Kilciler erkeğin cinsel organında kitle ve kıvrılma sonucu ortaya çıkan ‘peyroni’ hastalığının, ilaçsız PRP tedavisi ile iyileştirilebildiğini açıkladı.

Hastanın kanı ile yapılan ve saç dökülmesinden cilt gençleştirmeye, ağrı tedavisinden ortopedik pek çok hastalığın tedavisinde kadar çeşitli alanlarda kullanılan PRP işlemi, ürolojide de hastalara konfor sağlayabiliyor.

Bazı erkeklerin korkulu rüyası haline gelen cinsel organda ele gelen kitle ile orantılı kıvrılma sonucu ortaya çıkan peyroni hastalığı da PRP ile tedavi edilebiliyor. Söz konusu hastalıkta kitlenin iyi huylu olmasına rağmen büyüme eğiliminde olduğunu vurgulayan VM Medical Park Bursa Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mete Kilciler, “Kitle büyüdükçe cinsel organ, kitlenin büyüdüğü tarafa doğru eğilir.

Eğilme derecesi arttıkça cinsel ilişkide ağrı hissedildiği için bu fonksiyon bozulur. Hastalık 40-70 yaşları arasında görülür. Görülme sıklığı toplumlara göre değişmekle beraber yüzde 1-23 oranındadır.

Peyroni hastalığına kesin olarak neyin sebep olduğu bilinmemekle birlikte, tekrarlayan mikrotravmalar bu hastalığın oluşumundan sorumlu tutulmaktadır. Hastalık, erkeklerde çeşitli şikayetlere yol açabilmektedir. En sık görülen şikayetler cinsel organda plak oluşumu ve buna bağlı olarak eğilme, iktidarsızlık, sertleşmeyi ilişki esnasında sürdürememe ve cinsel ilişki esnasında ağrı hissetmektir” dedi.

“CİNSEL PERFORMANS DÜZELİYOR”

Prof. Dr. Mete Kilciler, PRP tedavisi hakkında da şu bilgileri verdi: “Peyroni hastalığındaki en etkili tedavi şekli, hasarlı bölgeye tamir edici hücreleri enjekte ederek o bölgedeki sağlıklı dokuların büyümesini hızlandırmak ve plak yıkımını sağlamaktır.

Bu şekilde hastalar başarı oranları düşük, komplikasyon oranı yüksek ve iyileşme süreci çok uzun süren cerrahi operasyonlardan kurtulmuş olur. PRP tedavisinde hastanın kendi kanından elde edilen trombositler ve büyüme faktörleri, penis içerisine verilerek yeni sağlıklı hücrelerin ve dokunun oluşması sağlanır.

Bu tedavide sert kitlenin büyümesi durdurulur ise böylece yumuşaması sağlanır. PRP tedavisi sonucunda peyroni hastalığındaki eğrilik azalır ve bozulmuş olan cinsel performans da düzelir. PRP, peyroni hastalığında hızlı, güvenilir, başarısı yüksek ve ilaç içermeyen doğal bir tedavidir.”