Yunan Mitolojisine Göre Medusa Efsanesi

Dünya üzerinde girilmesi yasak olan yerler

Nobel Kimya Ödülü’ne Layık Görülen Arthur Harden Kimdir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde Meydana Gelen 2005 Irene Kasırgası

Güneş Sistemi’ne dışarıdan gelmiş ilk nesne

Dünya’da yaygın olarak gözlemlenen süpernova

Dünyanın En Kilolu İnsanı

Dünya Genelinde Oldukça Bilinen Küçük Deniz Kızı Heykeli

Küçük Deniz Kızı Heykeli Hakkında Bilgiler

Kabartma Sanatı Hakkında Bilgiler ve Örnekleri

Kabartma sanatı

Bilinmesi Gereken Sanat Akımları

Mutlaka bilinmesi gereken sanat akımları

Sanata büyük bir katkısı olan Gian Lorenzo Bernini Kimdir?

Gian Lorenzo Bernini Hayatı

Muhteşem Oyuncu Clive Owen’ın En Çok İzlenen Filmleri

İzlerken çok gerileceğiniz sonu ters köşe bir film önerisi

Severek İzleyebileceğiniz Dizi ve Filmler

Rolden Role Giren Anne Hathaway Filmleri

Seyahat ve Maceranın Bir Arada Olduğu 10 Film

Jessica Alba’nın rol aldığı en iyi filmler

Tüm Zamanların En İyi 10 Mafya Dizisi

Karma Ciltler İçin Cilt Bakım Rutini

Ameliyatsız Gençleşmede Son Trend: Magic Touch

Besleyen ve Nemlendiren 5 Avokado Saç Maskesi

Kafanız çok doluyken meditasyon yapmanın 5 yolu

Kuru ve Akneli Ciltler İçin En İyi Cilt Bakım Rutini

Diyaliz Hizmeti İçin 2,7 Milyar TL Ödeme Yapıldı

Kolajen Takviyesi Almanın En Önemli 4 FaydasıYAZARLAR


Prof.Dr. Mete Kilciler


ERKEKLERİN KÂBUSUNA İLAÇSIZ ÇÖZÜM!

.


Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mete Kilciler erkeğin cinsel organında kitle ve kıvrılma sonucu ortaya çıkan ‘peyroni’ hastalığının, ilaçsız PRP tedavisi ile iyileştirilebildiğini açıkladı.

Hastanın kanı ile yapılan ve saç dökülmesinden cilt gençleştirmeye, ağrı tedavisinden ortopedik pek çok hastalığın tedavisinde kadar çeşitli alanlarda kullanılan PRP işlemi, ürolojide de hastalara konfor sağlayabiliyor.

Bazı erkeklerin korkulu rüyası haline gelen cinsel organda ele gelen kitle ile orantılı kıvrılma sonucu ortaya çıkan peyroni hastalığı da PRP ile tedavi edilebiliyor. Söz konusu hastalıkta kitlenin iyi huylu olmasına rağmen büyüme eğiliminde olduğunu vurgulayan VM Medical Park Bursa Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mete Kilciler, “Kitle büyüdükçe cinsel organ, kitlenin büyüdüğü tarafa doğru eğilir.

Eğilme derecesi arttıkça cinsel ilişkide ağrı hissedildiği için bu fonksiyon bozulur. Hastalık 40-70 yaşları arasında görülür. Görülme sıklığı toplumlara göre değişmekle beraber yüzde 1-23 oranındadır.

Peyroni hastalığına kesin olarak neyin sebep olduğu bilinmemekle birlikte, tekrarlayan mikrotravmalar bu hastalığın oluşumundan sorumlu tutulmaktadır. Hastalık, erkeklerde çeşitli şikayetlere yol açabilmektedir. En sık görülen şikayetler cinsel organda plak oluşumu ve buna bağlı olarak eğilme, iktidarsızlık, sertleşmeyi ilişki esnasında sürdürememe ve cinsel ilişki esnasında ağrı hissetmektir” dedi.

“CİNSEL PERFORMANS DÜZELİYOR”

Prof. Dr. Mete Kilciler, PRP tedavisi hakkında da şu bilgileri verdi: “Peyroni hastalığındaki en etkili tedavi şekli, hasarlı bölgeye tamir edici hücreleri enjekte ederek o bölgedeki sağlıklı dokuların büyümesini hızlandırmak ve plak yıkımını sağlamaktır.

Bu şekilde hastalar başarı oranları düşük, komplikasyon oranı yüksek ve iyileşme süreci çok uzun süren cerrahi operasyonlardan kurtulmuş olur. PRP tedavisinde hastanın kendi kanından elde edilen trombositler ve büyüme faktörleri, penis içerisine verilerek yeni sağlıklı hücrelerin ve dokunun oluşması sağlanır.

Bu tedavide sert kitlenin büyümesi durdurulur ise böylece yumuşaması sağlanır. PRP tedavisi sonucunda peyroni hastalığındaki eğrilik azalır ve bozulmuş olan cinsel performans da düzelir. PRP, peyroni hastalığında hızlı, güvenilir, başarısı yüksek ve ilaç içermeyen doğal bir tedavidir.”