SİNEMA

Günün Film önerisi

MAGAZİN

Çalgıcı Mektebi’nden  “Sonbahar Tadında Nağmeler”

Ekim ayına ilişkin sosyal yardım desteği ödemeleri bugün başlıyor

İçişleri Bakanlığı açıkladı...

Suudi Arabistan'daki orman yangını etkisini kaybetmeden devam ediyor...

Borçların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifi açıklandı! İşte sonuç...

Bursa’da yangın!

Trabzonspor açıkladı...

YILDIRIM BELEDİYESİNDEN STK’LARA DESTEK
Nilüfer Gök / Hemşire / Yaşam Koçu


Gerçekten seviyor musun?

.


 

Tabi bu konuya başlamadan önce ilk tanımlamamız gereken şey: Sevgi nedir, gerçeği nasıl olur?

Bir insan size gerçekten değer verseydi, hatalarınızda anlayışlı olsaydı, sizi her halinizle kabul etseydi, tüm kendinizi  kötü, zayıf, güçsüz, yorgun hissettiğiniz zamanlarda  size başarabileceğinizi hatırlatsaydı  kendinizi nasıl hissederdiniz ?

Gerçek sevgi; karşındakinden hiçbir beklentin olmadan, onu olduğu gibi kabul edip doğru yaptığında yüreklendirmek ,hataları olduğunda da bunu şefkatle düzeltmesine yardım etmektir. Sanılanın aksine onun her şeyine koşmaktan ziyade kendisi olması, özgür olabilmesi için onu yüreklendirmek ona destek olmaktır.  

Gerçek sevgide engeller yoktur,bahaneler yoktur,menfaat çabası, birbirinden sakınma, beklenti, istek hiç yoktur...Eğer sevginiz derinden ve karşılıklı yaşanıyorsa bu ilişkiden üzüntü duymanız, pişmanlık hissetmeniz mümkün değildir. Gerçek sevgi öyle tatlıdır ki...

Eğer bir ilişkide gerçek sevgi varsa mutlaka karşılıklı saygı da vardır. Çiftler arasındaki saygı, ilgi ve ortak değerlerin paylaşımı kesilmediği sürece ilişkiler uyum içinde devam eder.

Gerçek bir sevgi incinmez ve incitmez. Karşısındaki partnerinin yüzünde en ufak bir hüzün ya da mutsuzluk ifadesi gördüğünde bunun sebebini bulup ortadan kaldırabilmek için elinden gelen çabayı gösterir. Bunu yaparken de tek istediği o gerçekten sevdiği insanın gözlerinin içinin gülmesidir.

Gerçek sevgi incitmeyi ve ağlatmayı bilmez ,gerçek sevgi de acı yoktur, göz yaşı yoktur...

Gerçek sevgi sabırdır, her şeye dayanır merhametlidir, çabalar gerektiğinde susar, affetmeyi bilir.

Ya da başka bir değişle eğer gözyaşı varsa o sevgi gerçek değildir. Bu sebepledir ki size gözyaşı döktürecek olan tüm sevgilerden kaçınmalısınız.

Eğer bir ilişkiye başlayacaksınız hayata bakış açınızın aynı olduğu, alçak gönüllü, sizi dinlemeyi bilen, derdinizle dertlenip mutluluğunuzla mutlu olan kişilere açın kapınızı...

Ve Unutmayın ki gerçek sevgi karşısındaki partnerine her zaman sadece daha fazla mutluluk vermek odaklıdır, acı değil...

O zaman dilerim ki gerçek sevgiyle kalın...