Bugün, 24 Ekim 2020 Cumartesi
SİNEMA

Günün Film önerisi

MAGAZİN

Çalgıcı Mektebi’nden  “Sonbahar Tadında Nağmeler”

‘Hindistan Pazarı ve Ticaret Fırsatları’ Webinarı Gerçekleştirildi

Ekrem İmamoğlu'nın test sonuçları açıklandı

Bakan Soylu’dan sert tepki

Ekim ayına ilişkin sosyal yardım desteği ödemeleri bugün başlıyor

İçişleri Bakanlığı açıkladı...

Suudi Arabistan'daki orman yangını etkisini kaybetmeden devam ediyor...

Borçların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifi açıklandı! İşte sonuç...
Atilla GÜNEY / Yazar


İdam Sinyal Veriyor 

.


Türkiye’de idam cezası geri mi geliyor?
MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, belli suçlara mahsus idam düşünülebilir diyen  Bahçeli; şeref yoksunu, çocuk katilleri, kadın cinayetleri, onursuz ve haysiyet yoksunu suçlulara karşı “idam” caydırıcı olur diyerek düşüncelerini belirtmişti.
TBMM Başkanı Mustafa Şentop ise sınırlı olarak, belli suçlara mahsus olmak üzere idam cezasının bulunması gerektiği kanaatindeyim dedi.
Halen dünyada 54 ülkede idam cezasının uygulandığı ülkelerin var olması Türkiye’de de olabilir sinyali verilmektedir.
Bazı kesimlerce Devlet Bahçeli’nin erken seçim sinyalide vermiş olabilir düşüncesi oluştu. Netice olarak MHP isterse ancak bir erken seçim olabilir. Aksi takdirde 2023 yılına kadar erken seçimin olması mümkün değil. 

Muhalefet cephesinde neler oluyor?
Günlerdir Türkiye’de bir kesim, Muharrem ince ile yattı kalktı desek yeridir. 4 Eylül günü Sivas’ta yapacağı açıklama nihayet yapıldı. Sessiz ve sönük geçen Sivas çıkarması ileri ki günlerde nasıl bir yol izleneceği zamanla görülecektir.
Türkiye'nin ülkece Doğu Akdeniz’deki gelişmelere kilitlendiği bu günlerde acaba orta doğuda neler oluyor? ABD ve dost olarak gördüğü terör örgütleri hangi senaryoları yazıyorlar? Türkiye olarak bu günlerde olaylara karşı dört göz ve dört kulağımızın olması lazım.

Aksi takdirde büyük sıkıntılar yaşayabiliriz. Gelişmeler öyle gösteriyor ki siyaset üstü bir duruma geçmemiz gerek, muhalafeti iktidari el ele vererek dünya ya karşı birliğimizi dirliğimi bütünlüğümüzü korumamız gerek. Tek ses tek vücüt olamaya mecburuz. Başka Türkiye yok herkes akılını başına almalı, bugün birlik günüdür.