KİMSE KİMSENİN ÇOCUĞUNA DOKUNMASIN VE GENELEV
.
Tarih: 25.2.2018 15:55:35
Konuk Yazar

 

Ülkemizin çok acı gerçeklerinden biri “cinsel istismar” suçları ve şiddet mağdurları.  Gazetelerin üçüncü sayfaları,  televizyon kanallarında haber bültenleri  ile açık oturumlarda cinsel istismarı-şiddet  haberleri ve yorumları benim gibi herkes izliyor ve birisinden duyuyordur mutlaka. Yaşadığımız yurdumuzda insanlarımıza ne oldu.  Daha önceki yıllarda böyle cinsel istismar olayları vardı da, insanlar gizlediklerinden duyulmuyormuydu geliyor insanın aklına.

En son cinsel istismar olayı Adana´da yaşandı. Küçük çocuğa cinsel istismarda bulunan bir kişi, linç edilmesi polis tarafından önlendi. Çıkarıldığı adliyede tutuklanıp cezaevine konuldu. Haber gündeme bomba gibi düştü. Peş peşe hükümet kanadından, muhalefetten ve konu üzerine bilgi sahibi olan kişilerin gazete ile televizyon kanallarında açıklamaları geldi. Cinsel istismarı yapan kişinin hadım edilmesi söz konusu. Cinsel istismar eden kişi, kimyasal hadım edilmeli mi., edilmemeli mi? tartışılacak bir konu. Genelde herkes bu insanların hadım edilmeleri yönünde birleştiklerini düşünüyorum.

Her aile, cinsel istismar olayların gündeme gelmesinden sonra (özellikle kız çocukları)  korkmaya başladı. Çocuklarını okula gönderirken, bir kişinin çocuğunu sevmeye kaltığı zaman ve çocukların bulunduğu ortamda yaşanacak olaylar nedeniyle endişe duymaya başladılar. Bazı aileler, kız çocuklarına, vücudundakı özel bölgelerini göstererek, buralarına dokunan olursa, tepki gösterip, bağırmasını istemeye başladıklarını çevremdeki kişilerin anlatımlarıyla öğreniyorum. Yine, çocuklara karşı kreş, okul ve benzeri yerlerde görevliler tarafından yapılan şiddet olaylarıda, bu insanlara neler oluyor sorusunu aklanı getiriyor.

KİMSE KİMSENİN ÇOCUĞUNA DOKUNMASIN

Yaşanan bu tür cinsel istismar olayları insanları öyle bir hale getirdi ki, anlatamam. Kimse kimsenin çocuğuna dokunmayacak. Hatta, kendi çocuğunu bile sevmeye korkar hale getirildi bu insanlar. Çocuğun bir başını okşamak, yanağına dokunmak v.s. gibi hareketler “Sevgi ve şefkat” göstermek bile tehlikeli hale geldi. Yani, çocukları kimse sevmeyecek. Çocuğa dokunulmayacak. Ya da çocuktan başını okşamak veya yanağına dokunmak için kendisinden, anne veya babasından izin alınacak artık.

BURSA´DA GENELEV NEDEN YOK

Kadına ve çocuklara karşı yapılan cinsel istismarlar uzmanlara göre, suça meyilli erkeklerin, kendilerini cinsel dürtülerine karşı koyamamalarından kaynaklandığını dile getiriliyor. Yıllar önce Bursa´da bir genelev vardı. Ama, siyasiler ve insanların tutumları karşısında en son BUTTİM merkezi yanında bulunan “Yeni villalar”  villa tipi genelevler yıkıldı. Orası ticaret merkezi haline getirildi. Türkiye´nin birçok ilinde veya büyük ilçelerde genelev var. Bursa´da da bir genelevin olması olup, olmayacağı tartışılmalı artık diye düşünüyorum. Hem erkekler, cinsel isteklerini burada giderirler, hem de devlet ve büyükşehir belediyesi vergisini alır. Böylece, cinsel hastalıklardan korunan erkekler, yol kenarlarında veya fuhuş yapılan yerlerde bekleyen bayanlardan uzak duracaktır.

 

Yazarın Diğer Yazıları
SEÇİM ATMOSFERİ (01 Aralık 2018 - Cumartesi)
Erkek profili böyle yetiştiriliyor… (29 Ocak 2018 - Pazartesi)
Şaşırtan gerçek. (08 Aralık 2017 - Cuma)
Duygularımız köreliyor!.. (05 Ekim 2017 - Perşembe)
HAYVAN SEVGİSİ BAMB ‘AŞK´A… (22 Ağustos 2017 - Salı)
Dün vardılar, bugün yoklar… (06 Temmuz 2017 - Perşembe)
Oruç´u unutuyormuyuz (07 Haziran 2017 - Çarşamba)
BİZE NELER OLUYOR (19 Mayıs 2017 - Cuma)
EVLİLİK GÜZEL MÜESSESE (02 Mayıs 2017 - Salı)
Modern duygu sömürücüleri (28 Nisan 2017 - Cuma)
Sayfa:
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg