Bugün, 16 Ocak 2021 Cumartesi

Yarımada Üzerinde Bulunan Tarihi Kale

Kenya’da Kadınların Şiddetten Kaçarak Kurduğu Bir Köy

Birçok Medeniyete Ev sahipliği Yapmış Olan Kaleler Şehri Mardin

İnançlarından Ötürü Yıllardır Temizlenmeyen Nehir

Antik Mısır'da mumyalama nasıl yapılırdı

Yerebatan Sarnıcı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Efes çevresinde yer alan Meryem Ana Evi

Haziran Alevi Tablosu

Haziran Alevi Tablosu

1814 yılında Jean Auguste Dominique Ingres tarafından yapılan yağlı boya tablo

1814 yılında Jean Auguste Dominique Ingres tarafından yapılan yağlı boya tablo

Eleştirilerin ortak noktası olan Kırda Öğle Yemeği Tablosu

Le Déjeuner sur l’herbe, Édouard Manet (1863) Kırda Öğle Yemeği

İki ülkenin resmedildiği Francesco Hayez’in Öpücük tablosu

İki ülkenin resmedildiği Francesco Hayez’in Öpücük tablosu

Bilim Kurgu Severler İçin Muhteşem Diziler

Akşam Ne İzleyeceğini Düşünenler İçin Dizi Önerisi

Ailecek Film İzlemek İsteyenler İçin Film Önerisi

2000’li Yıllarda Çekilen En Güzel 5 Aşk Filmi

IMDB Puanı Yüksek 10 Film (2)

Gerilim, gizem ve korku üçlüsünün vazgeçilmez filmleri

Müzikal Film Severler Buraya!

Kafein'in yan etkileri nelerdir

Hasar Görmüş Saçlar Nasıl Onarılır

Hamileyken Tüketmeniz Gereken 8 Yiyecek

Diş Macunuyla Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirsiniz

Diş Beyazlatmaya Yardımcı 4 Yiyecek

Bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler hangileridir

Size Daha Fazla Enerji Verebilecek 6 Yiyecek
İbrahim Özacar


KUKLAYLA SAVAŞANIN, GALİBİ OLURMU ?

.


Suriye'de herkesin eli bin yıllık kadim bir  medeniyetin, tek temsili olan,  Türkiye'nin cebindedir.

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan :

Siz meseleyi Suriye mi sanıyorsunuz ?

 "Suriye'yi istemelerinin tek bir nedeni vardır. O da Türkiye'yi işgal etmek için zemin hazırlamaktır. "Eğer bir gün mesele Suriye olursa bilin ki hedef Türkiye'dir. Bu söylediklerimi bir gün anlayacaksınız.  Erbakan hocamızın bu sözlerini en faza duyan siyasi iktidar,  kuklayla, uğraşarak zafer elde edeceğini mi zannediyor ?
Yazık'ki ne yazık.!

Çanakkale başta olmak üzere, yedi cephede, Yedi düvele, karşı mücadele ederek, Şehitlik  şerbeti içen, ve böylece, bu mübarek toprakları haçlılara çiğnetmeyen, izmir'li Mehmed'in,  idlip'li, Ahmed'in torunları,   bugün fetih surelerini okuyarak birbirine karşı zafer elde etmeye çalışıyor. Bu kavga'nın galibi olurmu eyyyy sorumluluk sahipleri.
 "eyyyy Vicdan sahipleri.!  

Bu bataklıktan çıkmanın tek yolu tıpkı milli mücadelede olduğu  gibi, hizipçilikten, farklılıklarımızdan, sıyrılarak, aynı mana için, vatan için, çarpan yüreklerin güç birliği, yaparak aynı değerler etrafında birleşmekle olur. Malesef  Bugün için buna en büyük engel, siyasi liderlerin yaralayan dilidir. 

Siyasi lider'lerin Toplumu kutuplaştırmaya sürükleyen  etik  dışı üslup, ve söylemleri ülkemizin üzerinde hesabı olanların ellerini güçlendirmektedir.

İktidar partisi genel başkanı, Cumhur başkan'ı SN. Erdoğan, ana muhalefet lideri, SN. Kılıçtaroğlu'na, hitaben. Eyy Bay Kemal diyerek söze başlar. 

Ana muhalefet lideri SN. Kılıçtaroğlu geri durmaz, oda aynı uslubla, SN Cumhur Başkanı'na, cevaben Buyur Recebim diyerek cevap verir.  "Bu kısır çekişme zor günlerde, bir araya gelebilme kabiliyetine sahip olan, aziz milletimizin Birlik ve beraberliğine büyük zararlar verdiği aşikardır. 

SN. Karamollaoğlu'nu tenzih ederim. "zira Cumhurbaşkanı SN. Erdoğan, Saadet partisi lideri SN. Karamollaoğluna, Eyy bay temel, ile başlayan sözlerine, anamuhalefet lideri'nin, aksine, mukabelede bulunmayarak, buyur kardeşim diyerek cevaplaması,  SN. Karamollaoğlun'un bilge kişiliği'nin yanında, temsil ettiği milli görüş hareketinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. 

Yüz yıllardır, coğrafyamızda  hesabı olan  siyonizmin emrindeki AB. ABD. RUSYA, Lider'lerine, dostum diyebilen, siyasi iktidar, ve muhalefet liderleri, milletimize saygı gereği en azında aynı üslubu birbirlerine karşı kullanabilme becerisini göstermelidirler. 

Son, 19. Yılda, milletimizin menfaatine olmadığı hergün daha iyi anlaşılan, binlerce AB. uyum yasaları için, bir araya gelebilen, iktidar ve muhalefet parti liderleri. "sınırlarımızın tehdit edildiği bu günlerde, milli mücadele ruhuyla bir araya gelmeleri bölgemiz ve milletimiz için önem arz etmektedir. 

Zaman birlik zamanıdır. !

iktidar'ı muhalefet'i ile topyekün sorumluluk sahibi herkes. 

farklılıklarımızı buzdolabına koyma vaktidir.  

Kim daha fazla vatan sever'dir aptalca yarışlarından vazgeçerek, aklı selim ile, bizi biz, yapan milli değerlerimize sarılma vaktidir. 

İktidar, muhalefet, ülkemizin tüm kurumları, siyasi partiler, STK'lar, kolluk Kuvvetlerimiz, her biri, birer zincirin halkası gibidir. "Bu halkalar bir araya getirilirse, ancak mana bulur, yani zincir olur.
"Bu halkaları bir araya getirecek yegane güç,  milletimizin, tek ferdini  bile ayrıştırmayacak yürütme makamında'ki siyasi iktidardır. "Siyasi iktidar sorumluluğu gereğini yerine getirmelidir. 

Sınırlarımızın tehdit altında olduğu bu günlerde. Tarihin omuzlarımıza, yüklediği sorumluluk bilinci ile hareket edilmelidir. 

"Perde arkasında kuklacılar tarafından ecdat, beldeleri üzerinden büyük hesaplar yapılırken, kuklayla uğraşmak, kuklayı kırmayı fetih'lerle, eş değer görmek akla ziyandır. 

Farz edin SN. Bahçeliye kulak verdik Suriye'de taş taş üstünde Bırakmadık, Halep'i Esad'ın başına yıkıverdik, pekiii? ondan sonra ne olacak?

"Suriye'in, başına kim getirilecek, İran ve Rusya’nın desteğiyle Suriye, topraklarının %70'ini kontrol eden Esad'ı ortadan kaldırdık diyelim, yamalı bohça gibi, onlarca farklı gurup'lardan oluşan, öso. grup'larını, liderlik hesapları, ne olacak.? "LİBYA örneği ortada, dururken.

Velevki, onuda aştık, ABD'yi,  İsrail'i, Ortadoğu’da silmek isteyen İran'ı, nasıl ikna edeceksiniz, İran'ın desteklemediği lider, Suriye'de muktedir olurmu. "Bu hesabı yapanlar Türkiye'nin komşu'su kim olacak, bunun hesabıda iyi yapmışmıdır ? 

Komşumuz kim olsun, istersiniz, RUSYA'mı, büyük şeytan ABD'mi. YOKSA, terör devleti İSRAİL'mi, bütün bunların hesabını yapmadan, içi boş Nutuklar'la kahramanlık taslayanlar, Mehmetçiğimizi ve, Bölgemizi ateşe sürmektedir. 


Onikibin kilometre uzaklıktan, Kıtalar ötesinden gelen büyük şeytan ABD Bütün Ortadoğu’da olduğu gibi Suriyeyeden'de bir avuç askeriyle Suriye'ye çöreklenmiş durumda, 'Maşa olarak kullandığı bölgenin terör gurupları ile  kah Türkiye' ye kah İran'a nizam vermeye çalışıyor kendince.

ABD. İslam beldelerinde at koştururken,   Anadolu tabiri ile Moskof gavuru Rusya Boş durur mu ?

RUSYA  yüzyıl önce   ermeni çeteler' le, elde edemediğini.  "Bugün terör örgütleri ve bölge devletleri ile  müttefik görünerek kirli  siyaset ile elde etme çabasında.  

Bıçak kemiğe dayandı, sözünü aşalı çok oldu bıçak kemiği kesiyor. 

Dünyayı  sömüren canavar'ın, beyni Siyonizm, kalbi Haçlı Avrupa, sağ kolu Amerika, sol kolu Rusya'dır, derdi Erbakan hocamız. 

Her fırsatta Erbakan haklıymış diyerek Erbakan hocanın, siyasi mirasından menfaat devşirmek istiyenler, nedense Erbakan hocanın, Genel Başkanı olarak vefat ettiği  parti'si Saadet partisinin onca uyarılarına  kulak tıkamaları, samimiyetsizliğin bariz örneğidir.  

Türkiye İslam işbirliği teşkilatı ve D8. Dönem başkanlığını yürütmektedir. "İran D8 ülkelerinden biri olarak,  Rusya'sız, ABD'siz, İsrail'siz, bölge Müslüman ülkelerle, işbirliğine giderek köklü çözüm, teklifi önemli bir fırsattır. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek, bölgemizin ve insanlığın faydasına olacaktır.