Antik Roma mitolojisi hakkında merak edilenler

Romanların etimolojisi, yaşam tarzları ve tarihçesi

Antik Mısır Mitolojileri

Yunan Mitolojisi hakkında merak edilenler

Mitoloji efsanelerinden Orfeus

Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Harika Arkeolojik Eser

Pusula hakkında merak edilenler

Mitoloji, tarih ve dinsel konulardan esinlenen William-Adolphe Bouguereau’nun tüm eserleri

William-Adolphe Bouguereau’nun tüm eserleri tabloları

Dünyanın en önemli 10 sanat eseri

Dünyanın en önemli 10 sanat eseri

Vincent Van Gogh Hakkında Bilinmeyen 17 Gerçek

Vincent Van Gogh Hakkında Bilinmeyen 17 Gerçek

Haziran Alevi Tablosu

Haziran Alevi Tablosu

Anne Hathaway’ın En İyi 15 Filmi

Korku dolu sahneleriyle birbirinden korkunç 10 korku filmi

Pandemi nedeniyle hafta sonu kısıtlamasını evde geçirenlere özel 10 film önerisi

Netflix’te Yer Alan En İyi 10 İspanyol Dizisi

Oscar ödüllü oyuncuların arasında yer alan Kate Winslent’in birbirinden harika 10 Filmi

En iyi 5 Disney animasyon filmi

Son Zamanların Parlayan Yıldızı Başarılı Oyuncu Margot Robbie’nin Rolden Role Girdiği Filmler

Uyku Sorunu yaşayanlar için öneriler

Evde nasıl yüz temizleme toniğini yapabilirim

Cilt Tipine Göre Tonik Seçimi Nasıl Yapılır

Elma sirkesi Cilde Faydalı mı ?

Kafein'in yan etkileri nelerdir

Hasar Görmüş Saçlar Nasıl Onarılır

Hamileyken Tüketmeniz Gereken 8 Yiyecek
Ayşenur Gül (Astrolog)


Mars Retro Haftası : Kılıçlar Kınından Çıkıyor

.


Mars Retro Haftası : Kılıçlar Kınından Çıkıyor….

Pazartesi günü Ay Uranüs kavuşumuyla güne başlıyoruz.Sabah sabah aniliklere açığız.Gün içinde Ayın Güneşle güzel açıda olması,otorite,kadın-erkek ilişkilerinde güzel destek verecektir.

Salı gününe geldiğimizde Ayın Plüto ve Satürnle olan iyi açısı adımlarımızda ciddi olacağımızı gösterirken,sağlam kalıcı olacağını da vaadedmekte.

Çarşamba günü Ay İkizler burcuna geçiyor.Gündemimiz yoğun iletişim odaklı,toplantılar,susmayan telefonlar başrolde olabilir.İletişimodaklıyız.Güneş ve Jupiterin olumlu görünümü iyimser olmamıza,maddi manevi tatmin olmamıza işaret edebilir.ÖzellikleBaşak,Oğlak,Boğa,Akrep,Yengeç ve Balık burçları açından şanslı birgün.Mars ise durağan dediğimiz pozisyonda.Kazalara,ateşe,kesici aletlere ve trafiğe dikkat etmemiz gerekli.Mars savaş gezegeni ve enerjimiz olduğundan 7 Ocağa kadar enerjimiz düşebilir,agresyonumuzartabilir,kazalara açık olabiliriz.Estetik operasyonlar için uygun dönem değil,ameliyatlar için de,erteleyebiliyorsakretrodan sonra yaptırmak yararımıza olacaktır.Başağrıları,migren gibi hastalıklar tetiklenebilir.Ülke açısından ise Koç burcu Türkiyenin 10.ev toplumda gözüktüğü alan olduğundan Mars askerlerimizi de temsil ettiğinden askeriyle ilgili geçmişten başlatılan operasyonlar yeniden başlayabilir.Siyasi liderin restleşmeleri,yangınlar,isyanlar,ayaklanmalargörülebilir.Covidin artması hızını sürdürerek Mars geri hareketinde en çok etkiyi Eylül ortasından başlayarak Ekim ortasına kadar risk teşkil edebilir.

Perşembe günü Ayın Güneşle ve Neptünle yaptığı zorlayıcı açı beklentilerimizi yüksek tutarsak hayal kırıklığına uğrayacağımız yönünde.Duygusalolarakdayanıldığımızı,aldatıldığımızıfarkedebiliriz.

Cuma günü MerkürünChironla zıt açısı aktif olduğu için bugün iletişimde,sözlerden yara alma,kırılmaya,kırmaya açık olacağız.Dilin kemiği yok sözünü doğrular pozisyonda.Ayın Marsla görünümü enerjik olacağımız yönünde.Öğleye doğru Ay Yengeç burcuna geçiyor.Duygusalgüvence,aile temaları ön plana çıkıyor.Güneşin Neptünle tam zıt açısı kesinleşiyor.Hastalıklara açık olabiliriz,dikkatedelim.Otoriteyle ilgili hayal kırıklıkları,belirsiz durumlar olabilir.

Cumartesi günü Ayın Jupiterle gergin görünümü birtakım şeyleri abartmamıza mahal verebilir.Abartıdan uzak durmamız gerekli.Gece saatlerinde Ayın Neptünle rahat açısı meditasyon yapmak,ilahiye yönelmek açısından uygun zaman dilimi.

Pazar gününe geldiğimizde VenüsünChironla dost görünümde olması,ilişkiler açısından geçmişten gelen konular varsa şifalandıracağıetkisinde.Ayın geri hareketteki  Marsla zorlayıcı açısı geçmişten içimize attığımız öfkeyi açığa çıkarabilir.Akşamüzeri Ayın Erosla kavuşumu ikili ilişkilerde duyguları yoğunlaştırabilir.18.32 de ise Ay Aslana geçiyor.Venüste Aslan burcunda olduğundan ilişkilerde,duygularda cömertlik ve gösteriş artacaktır.

Yükselen Burçlara Göre Mars Retrosu;

Koçlar,1.evinizde Mars retrosu.Sağlığınıza ve ortaklıklara dikkat etmeniz gereken bir süreç.Enerjiniz en çok sizin düşebilir,bağışıklığınızı kuvvetlendirmelisiniz.

Boğalar,sırtınızı döndüğünüz alan 12.evinizde kontrol dışı gelişmelere açık olmalısınız.Takıntı ve korkularda aşırıya kaçmamalısınız.Ruhsal olarak gerileceğiniz bir dönem

İkizler :Sosyal çevrenizde agresif davranışlarınızı kontrol etmeniz gereken bir Retro.İşten kazanç konuları,umutlar,hayaller konusunda da etki alacaksınız.

Yengeçler,iş ve kariyer konusunda gerginsiniz,fakat iş değiştirmek için uygun bir dönem değil.Yöneticiler,aile büyükleriyle ilgili konular gündeminizi meşgul edecektir.

Aslanlar,Hukuksalkonular,uzmanlaşma ve akademik konularda zorlanmalar olabilir.Uzak seyahatler için uygun bir zaman değil.

Başaklar : Banka,krediişlerinde,ortak bütçede ve ameliyat ve operasyon konusunda etki verebilir Marsın retrosusizlere.Sağlık konularına da dikkat etmelisiniz.

Teraziler,ortaklıklara açık olmadığınız bir dönem.İş kurmak isteyen tarafsanız kararlarınızı ertelemeniz yararınıza olacaktır.İkiliilşkilerde tartışmalara dikkat.

Akrepler,Sağlık,çalışmaortamı,hizmet aldığınız ya da hizmet verdiğiniz konularla ilgili zorlanmalar etkisindesiniz.Evcil hayvanınız varsa sağlığı konusunda zorlanabilirsiniz.Gündelik rutin yaşamda enerjinizin düştüğünü hissedeceksiniz.

Yaylar,aşk hayatı ve keyif aldığınız konular hakkında etki alacaksınız.Evli ve çocuklu bir Yay burcuysanız çocuklarınızdan kaynaklanan gündemlere açık olacağınız bir Retro.

Oğlaklar,evaile,yuva,babakonularında,ailevi sağlık konuları ön planda olacak.Bu dönemde Kasımın ortasına kadar gayrimenkul alım-satımı uygun değil bilgilerinize.

Kovalar,iletişim,yakınçevre,akrabalar konusunda deneyimleyeceksınız Mars retrosunu.Yeni bir eğitime başlamak,kısa seyahat yapmak,yeni bir araç almak ıcın uygun bir dönem değil.Yakın çevrede agresyonunuzu iyi yönetmelisiniz.

Balıklar,para ve değer konularında alacaksınız Retro etkisini.Para durumunuz açık verebilir.Kendi değeriniz konusunda kendi kendinize öfkelenebilirsiniz.Özdegerinizin farkında olup,kendinizi aşağıya çekmemeniz gereken bir süreç.

Marsın Koçta kendi evinde yaptığı bu güçlü Retro etkisi zor olsa da farkındalığımızı arttırmak adına kullanırsak şifalanabiliriz.Retro zamanları eksik olan geçmişteki şeyleri önümüze çıkarır.Agresifliğe ve kazalara çok dikkat etmemiz gereken bir dönem.Ayrıcakadınlara,çocuklara şiddet olayları da gözlemlenebilir,duyarlı olalım.2020nin son virajına girdiğimiz bu dönemde hepinize sevgilerimi gönderiyorum.

Danışmalık : aystromic@hotmail.com

İnstagram : aystromic