SİNEMA

Günün Film önerisi

MAGAZİN

Çalgıcı Mektebi’nden  “Sonbahar Tadında Nağmeler”

Ekrem İmamoğlu'nın test sonuçları açıklandı

Bakan Soylu’dan sert tepki

Ekim ayına ilişkin sosyal yardım desteği ödemeleri bugün başlıyor

İçişleri Bakanlığı açıkladı...

Suudi Arabistan'daki orman yangını etkisini kaybetmeden devam ediyor...

Borçların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifi açıklandı! İşte sonuç...

Bursa’da yangın!
Adnan Yücesoy


MUHALEFET OLMAK

.


Muhalefet dediğin fayda vermeli seçenek olmalı hizmet yolunda eğer kalır ise ülkesi zor da muhalefet açacak yolları darda.

       Yıllardır bu ülkede hep beraber yaşadık ve ölünceye kadar da birlikte yaşamak zorundayız.

       Örgütlü toplumlar güçlü toplumlardır şairin dediği gibi ‘toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez’ hepimiz aynı gemideyiz fikirlerimiz farklı olacaktır elbet, hiç kimse diğeri gibi düşünmek zorunda değildir zaten düşünmesi de mümkün değildir. Ancak ülke söz konusu olunca birlikten başka çaremiz olmayacaktır.

        Ülkelerin yönetimini oluşturan siyasi görüşlerin hepsi de farklıdır. Bazen aynı partide çok farklı düşünceler oluşuyor hepsi olağan durumdur. Fikirler tartışılacak ki güzel fikirler ortaya çıksın.

        Türkiye de siyasi muhalefetin büyük bir çıkmazı var. Dörtlük şiirde de dediğim gibi muhalefet her zaman alternatif olmalı her an göreve hazır olmalıdır buda yapıcı bir muhalefet ile gerçekleşir.

        Buradan muhalefet partilerine sesleniyorum özelliklede Türkiye’nin ilk siyasi partisi olan Cumhuriyet Halk Partisine iktidarla farklı düşünmeniz gayet doğaldır. Ancak milleti kucaklayan ötekileştirmeyen milletin değerlerine saygı duyan fikirler değer kazanır.

 Yoksa Hakan Bayrakçının dediği gibi yüzde 25, sabah 25, akşam 25, rüyalarda 25 olursunuz. Yaş itibariyle uzun yıllardır CHP yi takip ediyorum bu güzide partinin milletle barışmasını her kesimi sözde değil özde sevip değerlerine saygı duymasını beklerim.

 Şayet bunu seçimden seçime değil de her zaman yapmayı becerirse o zaman milletin gözünde ve gönlünde yükselir ve bu sandığa yansır.

 Her zor günde ülkesinin yanında değil de yabancıların yanında yer alması Cumhuriyet Halk partisine asla yakışmıyor. Böyle yapmaya devam ederse bu millet onlara iktidar vermez zaten vermiyor da.

 Televizyon kanallarına bakıyorum CHP sözcüleri ya da üyeleri bir defa olsun devletinin yanında askerinin polisinin ya da milletinin yanında olmamayı sanki görev edinmişler.

           Muhalefet eleştirecek yanlışları söyleyip çözümlerini de gösterecektir. Böyle yapsın inanın millet bunu değerlendirir. Doğrular bu millete kazançtır onu da engellemeye kalkarsa o zaman yüzde 25 leri geçemez.

           Cumhuriyet Halk Partisine acizane önerim şu dur : yapıcı ve kucaklayıcı muhalefet yap doğrularda iktidarın yanında ol güzel işleri tasdik et yardımcı ol ilk seçimde farkını göreceksin.