Bugün, 24 Ekim 2020 Cumartesi
SİNEMA

Günün Film önerisi

MAGAZİN

Çalgıcı Mektebi’nden  “Sonbahar Tadında Nağmeler”

‘Hindistan Pazarı ve Ticaret Fırsatları’ Webinarı Gerçekleştirildi

Ekrem İmamoğlu'nın test sonuçları açıklandı

Bakan Soylu’dan sert tepki

Ekim ayına ilişkin sosyal yardım desteği ödemeleri bugün başlıyor

İçişleri Bakanlığı açıkladı...

Suudi Arabistan'daki orman yangını etkisini kaybetmeden devam ediyor...

Borçların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifi açıklandı! İşte sonuç...
İbrahim Özacar


Muharrem ince'den  kara oğlan olur mu?

.


Muharrem ince'den  kara oğlan olurmu..

Epeydir Türkiye gündeminin en üst sıralarını meşgul eden yeni bir siyasi hareket başladı, Muharrem ince'nin  öncülüğünde Başlayan Siyasi hareket partileşecek'mi.. 

Ülke'miz tabiri caizse Adeta partiler cenneti... 

Yargıtay kayıtlarına göre Türkiye'de Hali hazırda, 92. Siyasi parti  faaliyet göstermektedir. Bu partiler arasından Kadınlar partisi. Çiftçi parti'si. İşçi parti'si. Esnaf parti'si. Bölgesel partiler. Osmanlı partisi. Türk partisi.  Kürt partisi. Zaza partisi. Türkiyede konuşulan farkli dillere Ait partiler. kavmiyetçi partiler. Ulusalcı partiler vel hasıl'ı kelam, Türkiye Partiler zengin'idir.  

Danıştayın kayıtlarında faal görülen (94)  Siyasi partilerin (50) kadarı  sol partilerden ibarettir. 
Bu partilerin  Arasında, Lenin. Stalin Mao. Görüşünü benimsemiş partiler. Ulusalcı Atatürkçü merkez sol gibi çeşitli isimler altında   partileşen gruplardan oluşuyor. Sol partilerden sonra. (25) sağ parti.   
(15)  milliyetçi parti, yaklaşık dört beş parti, çeşitli meslek grupların parti'leşmesinden, oluşan Meslek Gurplarından oluşmaktadır. 

Bunların dışında Bir Başka parti 93. Partinin Aksine Ahlak ve maneviyat'ı Esas Alan, Milli Görüş partisi Olan Saadet partisini saya biliriz Hali hazırda faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Bu parti'lerin Ablem'leri Tabela'ları farklı gibi görünüyor olması, türkiyede hoş görü'nün, çok sesliliğin, hakim olduğu, proje  zengini olduğumuzu göstermez, Aksine yılardır sağ partiler, sol partilerin, Sol partiler, sağ partilerin okşijen çadırları gibi Çalışırlar, Seçim Sath-ı Mailin'de sağ parti, sol partiye, sol parti, sağ partiye, yüklenerek oy devşirmeye çalışıyor, projeler  memleket meseleleri  Adeta teferruat hükmünde kalır. 

Muharrem ince'nin öncülüğünde başlayan siyasi hareket Türkiye'nin 95'inci sol cenah'ın 51'inci partisi olurmu olmazmı Bakıp göreceğiz.   

Altın fiyatları kontrol Edilemiyor.Düvizdeki belirsizlik, adeta ikinci planda  İktidara yakın yazılı ve görsel Medya, 2023'te yapılacak cumhur başkanlığı seçiminde cumhur başkanı SN. Erdoğanın zorlamayacak bir rakip Hazırlığı İçerisinde olduğu Kanaatindeyim.  

Bölünmüş, veya gücü zayıflatılmış anamuhalefet partisi, yapılacak olan cumhur başkanlığı seçiminde, kime yarar!! Tabii iktidar partisine, Bu sebeple   olacak'ki İktidar'a yakın medyasi Muharrem ince'yi Adeta ,solun yeni kara oğlanı olarak gösteriyor. 

Muharrem ince'den Türkiye soluna, Yeni bir Karaoğlan olur'mu, karar vericiler için kısa bilgiler..

SN. İnce Kendi deyimiyle cumhurbaşkanlığı seçiminde, Dört milyon oy çöpe gitti diyecek, Partisi açıklama yapmadan rakibini galip sayacak kadar. Siyasi sorumluluktan uzak.

Danıştay kararıyla açılan Ayasofya cami'i ilk cuma davetine katılıp, Namazı sultanahmet camii de kılacak kadar kararsız.

2018 yılında yapılan cumhur bakanlığı seçiminde CHP.  Tarafından Aday gösterilmesine Rağmen Adayı olduğu partinin yetkili kurullarına Etik, gereği Danışmadan 2023 yılında yapılacak cumhur başkanı  Adaylığını ilan Etti. 13 Ağustos Tarihi itibarı ile  herhangi parti yetkililerine danışmadan, kendisine 1000 Günlük bir çalışma takvimi hazırladı, cumhur başkanlığı seçim için, %50'nin üzerinde oy alması gerekiyorken Ana muhalefet Partisi desteğini almadan, seçilemiyeceğini düşünmeyecek kadar tez canlı. 

SN ince bu tavrıyla Türkiye'ye lider olamayacağı gibi, Sol siyasetinin kara oğlanı'da olamaz Kanaatindeyim. 

Türkiye sol' unun Karaoğlanı ve karaoğlan Adayı hakkında kısa bilgiler. 

Merhum Bülent Ecevit. 
İstanbul Amerikan Kolej'i  mezunu

Londra Basın Ateşeliği görevinde bulundu. 

ABD'de üç ay  Winston Salem ,Journal gazetesinde çalıştı.   

Rockefeller bursuyla 
Harvard Üniversitesi'nde 8 ay Ortadoğu tarihi ve sosyal psikoloji üzerine çalıştı. 

İsmet İnönü'nün listesinden CHP Parti Meclisi'ne seçildi,  İnönü hükümetlerinde Çalışma Bakanı olarak görev yaptı. 

1972 yılında yapılan 5. Olağanüstü Kurultay'da güven oyu alarak 33 yılık, İnönü genelbaşkanlığına son vererek CHP'nin genel başkanı, seçilerek sol siyasetinde tarihe geçer. 
 
Muharrem ince
İlk ve orta öğrenimini Yalova'da bitiren İnce, lisans eğitimini Balıkesir Üniversitesi, Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. 

Yalova'da Fizik öğretmeni ve okul müdürü  olarak  görev yaptı

22. ve 23. dönem Yalova milletvekilliği yaptı.

2014. Tarihinde yapılan Cumhuriyet Halk Partisi, olağanüstü kurultayında Muhalif'lerin desteğine rağmen kılıçtaroğlu'na karşı varlık gösteremedi.

2018 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçim'inde partisinin, genel başkanına karşı muhalif duruşuna rağmen. Cumhur Başkanı adayı gösterilerek  seçilmesi için, CHP'nin bütün teşkilat'ları seferber olur. Demem şu Liderlik Sabır ister tecrübe ister.