SİNEMA

Günün Film önerisi

MAGAZİN

Çalgıcı Mektebi’nden  “Sonbahar Tadında Nağmeler”

Ekim ayına ilişkin sosyal yardım desteği ödemeleri bugün başlıyor

İçişleri Bakanlığı açıkladı...

Suudi Arabistan'daki orman yangını etkisini kaybetmeden devam ediyor...

Borçların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifi açıklandı! İşte sonuç...

Bursa’da yangın!

Trabzonspor açıkladı...

YILDIRIM BELEDİYESİNDEN STK’LARA DESTEKSelcuk
1.08.2019 07:35:22
Aynen katılıyorum mutlu olabilmek için elimizde çok sebep var yeterki istek ve arzularimiz olsun yüreğine sağlık nilüfer hnm ..


Nilüfer Gök / Hemşire / Yaşam Koçu


Mutlu olmak zorunda mısın?

Belki de şu an bu satırları okuyana kadar bunu hiç düşünmedin. Doğdun doğalı hep hayatını mutlu mesut devam ettirmek zorundaymışsın gibi hissettin.


Peki gerçekten mutlu olmayı başarabildin mi?
Üniversitede istediğin bölümü kazanmak için yıllarca emek verdin. Belki arkadaşların halı sahaya yada alışverişe çağırdığında gidemedin. Belki yemeğini bile apar topar bitirip çalışma odana döndün. Peki ne için? İstediğin mesleği elde edip hayalindeki refah içindeki hayatı yaşamak ve sıkı dur: Gelecekte! Mutlu olmak için...
Hayalinin mesleğini yapmaya başladın belki. İstediğin o evi ve arabayı da aldın. Evin güzeldi, arabanda tam istediğin gibi.Bir süre seni mutlu etmeye yetti bunlar.Sonra evin manzarasını beğenmemeye başladın,hem arkadaşının ki daha güzel bir manzaraya sahipti.Onu alırsan bu sefer kesin mutluluğu yakalardın.Ya araban! Daha üst modeli çıkmıştı,daha konforlusu neden olmasın dı?


Diğer arkadaşların müzik son ses açıp lüks arabalarında dolaşıyorlardı, ne kadar da mutlulardı.O arabayı alırsan senden mutlusu yoktu.
Görmüyordun ki hayallerin peşinde koşup mutlu olma bağımlısı olmuştun. Oysa cebine milyon dolarlar koyup tatile yollasalar bir zaman sonra bu hayatın amacı yok diye depresyona gireceksin. Boşluktan bunalacak, kendini işe yaramaz hissedeceksin. Bir gün kalkıp baş ağrısından, diğer gün diş ağrısından,diğer gün eşinin seninle ilgilenmediğinden,bir başka gün dünyanın en güzel manzarasından nasıl sıkıldığını anlatacaksın. Bir süre sonra zenginlik ile gelen dostlukların nasıl sahte olduğundan bahsedecek, kendine sonsuz problem bulacaksın. Mutluluğun peşinde koşmak tuzlu su içmek gibidir demiş bir düşünür, onun için bu hayatta bunu farketmek gerçekten yol almanızı sağlayabilir belki.

Peki ne zaman mutlu olacağız.. Cevabı çok basit. Kendimizi yani en iyi dostumuzu kusurlarıyla yargılamadan olduğu haliyle sevdiğimiz zaman. Belki bir yaz akşamı hafif bir rüzgar eserken,sevdiğimiz müziği dinlerken,belki en sevdiğimiz yemeğin tadını damağımızda hissederken,dost sohbetleriyle geceyi tamamlarken, belki yere düşüp ağlayan bir çocuğu kaldırıp gözyaşını silip gülümsemesini sağlarken,sağlıklı uyandığımız her sabaha şükrederken,belki sevdiğin insana sarılmış yıldızları seyrederken. Ama çabalamadan o AN ‘da...O anı yaşayarak...Akışa güvenerek... Mutlu olma çabasıyla geçmiş ve şu olursa,bunu alırsam diye şartlanmış bir ömrün sonunda mutluluk olmadığını kestirmek zor değil. Her duygu güzel ve özeldir.Mutluluk bunlardan sadece birisi.Acılarını da sevmeli insan.Çünkü hiçbir acı sana bir ders vermeden gitmez hayatından. Çok sevdiğim bir arkadaşımın sık tekrarladığı bir sözü:Kaderini sev...
Burdan ona sesleniyorum.İyisiyle kötüsüyle,artı ve eksileriyle Rabbimin bana verdiği kaderimi seviyorum.Çünkü kaderiyle barışık,geleni yaşayan,şükür dolu insanların mutluluğu yakalaması kaçınılmaz. Mecbur değilsiniz tabi ama,bence mutlulukla kalın ☺