SİNEMA

Günün Film Önerisi İvan'ın Çocukluğu

MAGAZİN

Eylül ayı magazin gündemine kavga skandalı oturdu

ABD, Sudan’ı “Terörü Destekleyen Ülkeler“ listesinden çıkarmaya hazırlanıyor

20 metrede maskeyi çıkarmadılar ama iş güvenliğini hiçe saydılar

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ

ONLAR MİKROP SAVAŞÇISI

Ana Kucağı Bursa’yı sarıyor

Başkan Dündar Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Başkan Aktaş, demokrasinin uç beylerini ağırladı
Dr. Muhammed Bozdağ


NEDEN NİMETLERİ KAYBEDİYOR İNSANLAR?

.


Bırakalım ona buna kusur bulmayı, da kendimize bakalım. Elbette beşer zulüm eder, ama kader de adalet eder. Bana yapılan haksızlığa ben hangi nankörlüğümle sebep olmuş olabilirim diye düşünelim önce...

Bir insan servetini boşuna kaybetmez. Aile huzurunu boşuna kaybetmez. İlmini boşuna kaybetmez. Allah verdiği nimeti geri almak istemez; ama alıyorsa ya başka nimet verecektir veya vermiyorsa, nimeti geri almış demektir. Sebebi ne peki?

"Nimetin devamını garanti eden şükürdür." deniyor bir hadiste. Allah buyurmuyor mu, ki, "Şükrederseniz size olan nimetimi arttırırım. Eğer nankörlük ederseniz, hiç şüphesiz azabım çok şiddetlidir.”
(İbrahim, 7.)

Birisi bana kızıp kitaplarımı atmaya karar vermiş. Hatta bana olan öfkesini kitaplarımı yakmakla gidereceğini yazan birisini hatırlıyorum. Üzüldüydüm bu yorumlara... Oysa gerçek şu: İnsan bir hakka, hnayra, nimete, lütfa liyakatini kaybederse, Allah onu bir şekilde ondan mahrum eder, edecek. Benim çırpınmanın bir anlamı yok.

Bu sayfada da herkes nasibi, layığı kadarını alacak. Nasibiniz, layığınız değilse, bu sayfadaki nice hikmet nurları size ulaşmayacak. Yüreklerde imanları yücelten nice hikmet size gizlenecek. Allah izin vermezse, dağlar taşlar altın olarak size sunulsa bir kıymık kullanamazsınız oradan... Gerçek bu.

İnsanların duyarsızlığına üzülmekten yoruldum ve duyarsızlıklara duyarsızlaşarak rahatlamaya çalışıyorum.