DÜNYA

Ermenistan Kirli emelleri için NATO’dan umduğunu bulamadı

MAGAZİN

Eylül ayı magazin gündemine kavga skandalı oturdu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: "21 köy ve 1 kasaba işgalden kurtarıldı"

Ermenistan Kirli emelleri için NATO’dan umduğunu bulamadı

Sözcü Kalın: “Kimin savaş istediği bellidir”

Bursa’da 5 kişinin öldüğü kazan faciasında, fabrika sahibine 5 yıl ceza

Sağlıklı Kentlerde gündem: Pandemi

BURSA VALİLİĞİ BASIN DUYURUSU

ESKİ BAHÇEKAYA’DA SOKAKLAR PARKE TAŞIYA KAPLANIYOR
Adnan Yücesoy


OKTAY YILMAZ VE YILDIRIM

.


   Bursa da gerek büyük şehir gerekse ilçe belediye seçimlerinde Yıldırım belirleyici bir etkendir. Yaklaşık 17 yıldır Yıldırımda Ak partinin kazandığını görüyoruz. Bende yıldırımda oturan biri olarak geçmiş hizmetleri çok başarılı bulmuyorum. 

Seçimleri Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük payı vardır. Belediye Başkanlarının ve teşkilatında elbette katkısı vardır. Yerel yöneticilerde bu fırsatları iyi değerlendirip güveni boşa çıkarmamaları gerekir.       Belediyeler resim çektirme reklam yapma yeri değildir. Hizmet ve hizmetkârlık makamıdır. Yıldırım Belediye başkanları ve ekibi şu ana kadar Yıldırımda bir şeyler yapmaya gayret ettiler ancak Yıldırımı heyecanlandıracak bir atılımı beklemekteyiz Oktay Başkan bizleri heyecanlandırır ve Yıldırımı layık olduğu yere getirir ümidiyle beklemekteyiz.  İnşaAllah bu defada gelen gideni aratmaz.  Tabi Oktay bey göreve yeni geldi korona çıktı derken biraz zaman geçti ve zamana da ihtiyacı var.

        Kendisinin yapacağı hizmetleri takip edeceğiz. Umarım Yıldırıma hak ettiği hizmetleri verecektir.

Geçmiş başkanlar çok başarılı oldu söylenemez. Milletin verdiği krediyi Yıldırım Belediye Başkanı Oktay bey çok iyi kullanmak zorunda Yıldırımlılara ümit aşılamak zorundadır. Çünkü giden başkanların başarı sicili iyi değildir. Yıldırım halkı bu konuda gereken eleştirileri yapıyor.  Eğer başarı yakalanamazsa gelecek seçimler hem Yıldırım için hem de Büyükşehir için sıkıntılı olabilir. Zaman çabuk geçiyor biz CHP belediyelerine ne yaptınız derken bu soruyu Ak Parti belediyelerine de sormak zorundayız. Yıldırım demek Bursa demektir. Zamanı geldiğinde bu soruları soracağız.

        İyi bir komutan zor anda mağlubiyeti galibiyete çevirendir. Oktay başkanı uzun zamandan beri tanırım kişiliğine diyecek hiçbir sözüm yok kabiliyet önemli bunu da ilerleyen zamanda göreceğiz. Şu ana kadar bir şeyler yapmaya gayret ediyor. Güzel hizmetleri gördükçe kendisini takdir edeceğiz, başarısız olursa da bunu da açıkça yazacağım.

   Buradan Alinur Aktaş başkana da sesleniyorum Yıldırıma biraz önem ver Yıldırım başaramazsa bu Büyükşehre de yansır. Yıldırım kaybederse Bursa kaybeder Yıldırım kazanırsa Bursa kazanır.

         Umarım Oktay Yılmaz Başkan ve ekibi bu işleri başarır ümidimiz ve beklentimiz bu yöndedir.

Yıldırım da çalışmaları sabırla takip edeceğiz.

         Şu anda Dünya bile verimli çalışamazken biz Belediyeleri analiz edecek durumda değiliz. Korona bittiğinde hizmetleri görme fırsatımız olacaktır.

      Sayın Oktay Yılmaz yıldırım size güveniyor ve inanıyor. Direksiyon sende hayırlı hizmetlerini bekliyor başarılar diliyoruz.