SİNEMA

Engelsiz İzmir 4. Ulusal Kısa Film Yarışması başvuruları başladı 

MAGAZİN

Hollywood yıldızları İzmir'e geliyor

"HAMAS İLE EL-FETİH" İSTANBULDA BİR ARAYA GELDİ

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Genelge Gönderildi

Osmangazi’den Bisiklet Çalıştayı

Kestel Belediyesi'nde HES Kodu Dönemi

YILDIRIM’DA ALTYAPI KALİTESİ ARTIYOR

Acemler’den bir yük daha kalktı
Atilla GÜNEY / Yazar


Ortadoğu'da İsrail Avrupa'da Yunanistan

.


Yunanistan,  İsrail gibi dünyanın huzurunu bozmak için elinden geleni yapıyor.

Yunanistan  hem suçlu hem güçlü arsızlığından da vazgeçmiyor. Sürekli Türkiye aleyhinde Avrupa ülkelerini kışkırtmaya yönelik faaliyetini sürdürmektedir. Ortadoğuda İsrail, Avrupada Yunanistan ve bu iki devletçik ABD tarafından desteklenmektedir.

Birbirinden farkları yok ikisi de müslüman  ve Türkiye düşmanıdır. Fakat, Yunanistan’ın İsrail’den bir farkı var. Yunan milleti hem yalancı hem iftiracı hem de dedikoducu ve korkaktır. Sürekli Türkiye'yi Avrupaya şikayet ediyor. Bir türk atasözü vardır, “Vali’yi kaymakama şikâyet etmek.”

Avrupanın ve ABD’nin şımarık çocuğu birdi iki oldu. Avrupanın bu günlerde gözü aydın olsun. ABD tarafından maddi ve manevi desteklenen Yunanistan, ilerde ABD eliyle Avrupaya kafa tutmayacağı ne malum. Yunanistan insani ilişkilerde o kadar dibe vurmuş ki devlet geleneğinden yoksun bir anlayışla hareket etmektedir.

Bunun en önemli örneği daha Meis adasına daha gitmeden Yunan Cumhurbaşkanının açıklaması insanı hayrete düşürüyor. Aynı zamanda korkaklığını da tescil etirmiş oluyor.

Şayet Meis adasına gidersem, Türk jetleri bizi taciz edebilir. Bir devlet insanına yakışmayan hem önyargı hem de korkalığın alameti diyelim. 

MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR KAŞ’TA

Türkiyenin kararlı duruşu ve gelişen tüm olaylara karşı soğukanlı davranışı Yunanistan'ı daha da paniğe sürükledi. Büyük devlet geleneğinden gelen bir duruş ve strateji konumu ile gerek Yunanistan'a gerek Yunanistan'ı el altında destekleyen ülkelerde gereken cevabı almış oldular.

Türkiye'nin bölgede büyük bir güç olduğunu hala kafasına yerleştirmeyen Yunan hükümeti,  eski yunan politikacılarından öğütler almasına rağmen ABD ve Avrupanın bazı ülkelerinin dolduruşuna gelmektedir. Meis adasına ve diğer adalara etekli asker çıkarması başlı başına bir komiklik içine girdiklerini idrak etmiyorlar.

Yunanlıların kafası da çalışmıyor Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Kaş'a gitmesi, Yunanlıların kaşlarına hayran olduğu anlamına gelmiyor. İnşallah anlamış olmalılar ki Türkiye, hakları konusunda sonu ne olursa olsun hakkını almaya kararlı bir ülkedir.