SEÇİM ATMOSFERİ
.
Tarih: 1.12.2018 17:12:45
Konuk Yazar

 

Ülkemizde olduğu gibi Bursa ve ilçelerimizde de 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Yerel ve Mahalle Muhtarlık seçimleri için kulisler yapılıyor, aday adayları belirleniyor. Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç´de düzenlenen “Başkan adaylarının tanıtım toplantıda” partisinin bazı illerin arasında olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş ile devam edeceklerini söyleyerek, yeniden Bursa´nın adayı olduğunu açıkladı. Diğer partilerin ise halen yazımı yazdığım saate kadar Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkan adaylarını hala açıklamamış durumda. Adalet ve Kalkınma Partisinin,  bazı ilçelerindeki teşkilat başkanları Ankara Genel Merkez´den talepleri doğrusunda istifa etmeleri istenerek, bağlı ilçelerde başkan adayı olmaları ön görüldü. Tabiki, bu ilçelerde yine belediye başkan aday adayı olanlar ortaya çıktı.

BOZBEY´IN AKLI KARIŞIK…

Bursa´nın gündemin en çok meşgul edenlerden biri CHP´li Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey. Birçok meslektaşım ve sokaktaki vatandaşlar Bozbey´in Bursa Büyükşehir adayı olacağı yönünde görüş birliği içinde. Bence de CHP teşkilatının Bursa´da en popüler adaylarından biri olan Bozbey Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilecek kişiler arasında olması. Partisinden Mustafa Bozbey, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmesi 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimde AK Partili Alinur Aktaş´ı zorlayabilir ama, iktidar partisinin adayı olan Aktaş´ın kazanma şansı çok yüksek, Bozbey´in kazanması sürpriz olur.  Bu nedenle Mustafa Bozbey´in Bursa Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı değil yine Nilüfer Belediye Başkan adayı olarak seçime girmesini ümit ediyorum. Nliüferliler tarafından sevilen, sayılan ve yaptığı hizmetlerle gönüllerinde taht kuran Bozbey, yeniden başkanlık koltuğuna oturacaktır. Bozbey´yi yine iktidar partisi zorlayacak gibi.

Bursa´nın diğer merkez Osmangazi , Yıldırım  ve diğer ilçe (Nilüfer-Mudanya hariç) Belediye başkan adayları iktidar partisinin göstereceği adayın kazanma şansı yüksek. Mudanya´da genelde CHP´li başkan adayı seçimi kazanıyor. AK Parti adayları  bu ilçede zorlayabilir. Şunuda belirtmeden geçemeyeceğim, bende sizler gibi bir seçmenim, sandık başına gideceğim. 31 Mart 2019 tarihi seçime aylar var. Partilerin ve adayların yapacakları mitingler, propagandaları ve  projeleri etkili olacağına benziyor.  Siyasi partilerin gösterecekleri başkan adaylarına,  güzel bir seçim atmosferinde yapacakları çalışmalar için başarılar diliyorum.

MUHTAR ADAYLARI

Yerel seçimlerle birlikte birçok mahallede muhtarlık seçimleri yapılacak. Şimdiden muhtar adayları mahallerinde kendilerini göstermeye çalışıyor. Sosyal medya hesaplarından ve mahallerinde muhtar adayı olduğunu söyleyen mahalle sakinleri kendilerini göstermeye başladılar bile. Mahallelerinde muhtar adayı olacaklara şimdiden başarılar diliyorum. Sizlerden uzun süre yoğun işlerimden dolayı ayrı kaldım. Bundan sonra sık sık bu köşemde yine gündem de olan olayları anlatmaya ve çözüm yolları göstermeye çalışacağım. 

Anahtar Kelimeler: SEÇİM, ATMOSFERİ
Yazarın Diğer Yazıları
Erkek profili böyle yetiştiriliyor… (29 Ocak 2018 - Pazartesi)
Şaşırtan gerçek. (08 Aralık 2017 - Cuma)
Duygularımız köreliyor!.. (05 Ekim 2017 - Perşembe)
HAYVAN SEVGİSİ BAMB ‘AŞK´A… (22 Ağustos 2017 - Salı)
Dün vardılar, bugün yoklar… (06 Temmuz 2017 - Perşembe)
Oruç´u unutuyormuyuz (07 Haziran 2017 - Çarşamba)
BİZE NELER OLUYOR (19 Mayıs 2017 - Cuma)
EVLİLİK GÜZEL MÜESSESE (02 Mayıs 2017 - Salı)
Modern duygu sömürücüleri (28 Nisan 2017 - Cuma)
Sayfa:
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg