DÜNYA

Ermenistan Kirli emelleri için NATO’dan umduğunu bulamadı

MAGAZİN

Eylül ayı magazin gündemine kavga skandalı oturdu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: "21 köy ve 1 kasaba işgalden kurtarıldı"

Ermenistan Kirli emelleri için NATO’dan umduğunu bulamadı

Sözcü Kalın: “Kimin savaş istediği bellidir”

Bursa’da 5 kişinin öldüğü kazan faciasında, fabrika sahibine 5 yıl ceza

Sağlıklı Kentlerde gündem: Pandemi

BURSA VALİLİĞİ BASIN DUYURUSU

ESKİ BAHÇEKAYA’DA SOKAKLAR PARKE TAŞIYA KAPLANIYOR
Adnan Yücesoy


TÜRKİYENİN MUHALEFETİ

.


                                       Demokratik ülkelerde muhalefet olmazsa olmazlardandır. Muhalefet olmalı ki iktidarı zorlasın  eleştirip ülke menfaatine katkı sunsun ve millete vereceği güvenle iktidara aday olduğunu ispatlasın. Böyle bir muhalefete her ülkenin ihtiyacı vardır.

Ancak bizim ülkemizdeki muhalefet ne içerideki başarılarda nede uluslar arası olaylarda hiç ülkemizin yanında durduğu güvenini vermiyor.

       1. Suriye olaylarında Esatın yanında durdu.

       2.Fırat kalkan harekatı başta olmak üzere Türkiye’nin tüm operasyonlarında ülkesine destek vermeyip hatta PYD yi kollayan açıklamalarda bulundu.

      3. Libya harekatın da kerhen destek verdi ancak ne işimiz var orada naraları attı.

      4. Doğu Akdeniz olaylarında bile hiçbir gün bangır bangır bağırarak Türkiye nin yanında yer aldığını net bir şekilde söylemedi. Ve ülkesinin politikasını her Platforum da eleştirdi.

      5. Karadeniz de tarihimizin en büyük doğalgazını bulduğumuza bile sevinmedi. Hatta üzüldüklerini beden dillerinden anlamak mümkündü.

      6. tv kanallarında izlediğim özellikle CHP ye yakın tüm konuşmacıların konuşmalarının yüzde 20 si yabancı ülkeleri eleştiriyor diğer kalan yüzde sekseninde ise kendi ülkesinin yönetimini eleştiriyor. Kendi devletini eleştirdiğinin yarısı kadarını Yunanistan İsrail Fransa veya diğer Türkiye düşmanı ülkeleri eleştirmiyor. Tüm ülkeler dıştan gelen tehditlere karşı tek yürek tek vucut halinde ülkesinin yanında duruyor ama bizdeki anamuhalefet ve yandaşları hep düşmanların yanında olduğunun görüntüsünü veriyor. Ne olur bizim muhalefette bir defa olsun net ve kararlı bir şekilde ülkesinin, askerinin, devletinin yanında dursun milleti sevindirsin bu onlara bir şey kaybettirmez daha fazla kazanmalarını sağlar. Beklentimiz bu yönde ancak bu mümkün görünmüyor. Politika üretmeyip tek hedefleri yabancı dostlarıyla birlikte dünyanın kabul ettiği ve ülkesi için kararlı duran Erdoğanı devirmek üzerine kuran muhalefet bu ülke için en büyük tehlikedir.

Türkiye’nin önündeki en büyük engel Ana muhalefettir. Önce onların düzelmesi lazım ki Türkiye daha çabuk kalkınsın.