SİNEMA

Engelsiz İzmir 4. Ulusal Kısa Film Yarışması başvuruları başladı 

MAGAZİN

Halil Kalay ödüle doymuyor

Uluslararası hukuk ayaklar altına alındı

Hulusi Akar: Diyalog Diyenler 30 Sene Neredeydiler?

Osmangazi Araç Filosunu Yeniliyor

MARMARA'DA BALIKÇILARA GENİŞ KAPSAMLI DENETİM

Prof. Dr. Fuat Sezgin Merkez Kütüphanesi’nin ek binası tamamlandı

Kalite ve İnovasyon eğitimlerinde ilk aşama tamamlandı

İKİ DEVLET BİR MİLLET BİR ARADAHakan dişbudak
13.04.2020 01:16:08
Harika bir makale olmuş,tebrik ederim.sadece sevgi yetmiyor, anlayış, hoşgörü,ve fedekarlik cesaret gerekiyor aşk için,tekrar tebrikler.elinize yüreğinize sağlık...


Nilüfer Gök / Hemşire / Yaşam Koçu


YOLUN YARISINDA OTOBÜSTEN ATILMAK

.


 

Çok aşık, her zaman mutlu, el ele göz göze mükemmel çiftler…Ahhh ne çoklar…!

  “Neden bende onlardan biri değilim, neden benim yüzüm gülmüyor, neden buna sahip olamıyorum? ”Defalarca ilişki denedim ama olmuyor, hiçbir ilişkim sağlıklı yürümüyor! mu  diyorsun?

Hiç böyle hissettin mi?

Biliyorum. Cevabın evet. Artık yoruldun. Bu sefer işlerin düzgün gideceği ilişkiyi arıyorsun…Yada bulduğunu düşündüğün ama sanki çatırdamaya başlamış mevcut ilişkideki kadın yada adamı elinde tutmak.

Peki. Araştırmalarım sonucu edindiğim ve danışanlarımla deneyimlediğim bazı ipuçları ile size yardımcı olabilirim.

Aşk iki yönlü bir yolculuk

Her ikiniz de ilişkinizi sağlıklı, stabil, dengede tutmaya ve sürdürmeye istekli olmalısınız. Eğer biriniz bunu yapmaya ilgi göstermiyorsanız, bu genellikle (ama her zaman değil!), bir şeylerin sonu anlamına gelir. 

Aşk almak için aşkını vermelisin. Aynı şey saygı, güven, anlayış ve iletişim için de geçerlidir. İkinizin bir olduğunuzu unutmayın, bu yüzden ikiniz de çabalamalısınız. Tek bir tarafın çabalamasıyla ilişkiyi kurtaramazsınız.

Daha iyisi önemli değil.

Bazı insanların 'mükemmel' ortak olmaları hakkında bir kontrol listesi vardır ve bu kişi olmak için çok uğraşırlar, hatta eşlerini de bu konuda zorlarlar. Ve sonunda otobüsü kaçırırlar ya da yolculuğun yarısında otobüsten atılırlar. Hiç kimse mükemmel değildir ve sürekli olarak kendinizin daha iyi bir versiyonu olmaya çalışmak, ilişkinin pürüzsüz olmasını sağlayacak şey değildir.

Birbirinizle ilgili hoşunuza gitmeyen şeyler olacağını anlamak için olgunlaşın . Bu konuda açık olun ve alçakgönüllü olun, değiştirilebilecek bir şey varsa düzeltin. Eğer onunla yaşamayı öğrenmezseniz, eşiniz kadar kusurlu olursunuz. Ve eğer o kişi seni kabul edip hala sevebiliyorsa, sen de yapabilirsin!

İletişim önemlidir ancak bazen sessiz olmak da yardımcı olur

Bu bir rekabet değil, bu bir oyun değil, bu bir savaş değil ,ve eğer ilişki biterse bunun kazananı yok. Bu yüzden ne zaman geri döneceğinizi bilin. 

Her zaman haklı olmak zorunda değilsiniz. Ve siz haklı olsanız bile, partnerinizin bunu anlaması için iyi bir zaman seçin. Tartışmalar ve yanlış anlaşılmalar elbette olacak ancak bu süreci nasıl yönettiğiniz çok önemli.

Bir tartışma sırasında kendi deneyimlerime dayanarak, kavga etmek yerine önce birbirlerinin sakinleşmesine izin vermek en iyisidir. Durum ne kadar can sıkıcı olursa olsun… Sakin olun. İkiniz de bu yaklaşımı daha çok takdir edeceksiniz ve birbirinizi dinlemeye açık olacaksınız.

Sadece daha açık fikirli ve esnek olmanız gereklidir. 

Birlikte seyahat etmek

Birlikte seyahat etmek birbirlerinin davranışlarını, alışkanlıklarını, beğenilerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için iyi bir yoldur. İkiniz de işyerinizde veya evinizde olduğunuzdan farklı insanlar olursunuz. Bu, birbirinizi anlamak ve ilişkide uzun vadeli bir potansiyel olup olmadığını anlamak için iyi bir yoldur.

Siz olmakta rahat olun ama bu konuda egoist olmayın

Her ikinizin de; tam olarak nasıl bireylerseniz olduğunuz haliyle birbirinizi kabul etmeniz gerekir.  Birincisi, kendinizi kabul etmek. Ve en önemlisi de aynısını yapacak bir ortak bulmak. Ne söylediğiniz veya nasıl giyindiğiniz veya nasıl yediğiniz konusunda utanmayın veya rahatsız olmayın. Sadece birşeyleri sağlam tutmak için 'ortak-memnun' olmak zorunda değilsiniz.

Birbirinizin ilham kaynağı olun

Birbirinizin hayallerini ve hedeflerini takip etmeye yardım edin ve birbirinizi cesaretlendirin. Hedeflerinize ulaşmaya ne kadar odaklanırsanız, eşinizde sizin  başarılı olmanızı bir o kadar isteyecektir. Ancak bunun bir rekabet olmadığını unutmayın.

Elbette inişler çıkışlar olacak, hedeflerimizin gerçekleşemediği yada yarım kaldığı zamanlar. İşte aşkınız bu noktada devreye girecek ve zorlu zamanlarda partnerinize destek olacaksınız.

 Geçmişte çok sayıda kötü ilişkiniz varsa, geriye dönüp bakın ve neden yürümediklerini görün.Senin hatan mıydı? Eğer öyleyse hatalarına sahip çık ve kendini düzelt. 

Sabır, anlayış, güven, mizah, iletişim, merhamet, şefkat, alçakgönüllü olmak ve en önemlisi aşık olmak ve o sevgiyi geri döndürmek… Güzel bir ilişki yaratmak ve sürdürmek için gereken malzemelerdir.

Bu küçük unsurlar aşk hayatınızı yaratan  şeyler. Akıllıca davranmak, hem birlikte geçirdiğiniz her anın tadını çıkarmanızı, hem de ilişkinin sorunsuz bir şekilde akmasını sağlayacaktır.

İki kişi sihirli bir şekilde bir araya geldiğinde ,o iki kalp birbiri için attığında, herkes şapkasını önüne koyup elinden geleni yaptığında her şey yolunda gidecektir.

AŞKLA KALIN…