Kolajenin Faydalarını Bilmeyen Kalmayacak!

PCR testinde yeni buluş Türk bilim insanlarından yeni buluş PCR Testi artık burundan yapılmayacak

Devlet korumasında yetişen çocuklara otizm taraması

AKCİĞER SAĞLIĞI DOKTORLARI PANDEMİ SÜRECİNİN HENÜZ BİTMEDİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR

Roche, Meme Kanseriyle Mücadelede  Hasta Yolculuğuna olan Desteğini Sürdürüyor

Artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Vaka sayısı 30 Bin

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Google Eart’teki En Garip Yerler

Dünyanın En Çılgın ve İlginç Otelleri

Buluşlarından nefret eden ve pişman olan mucitler

Klasik Araba Tutkunlarının Vazgeçilmez Klasik Arabaları

Güneş Sisteminin En uzak Gezegeni Neptün Hakkında Bilgiler

Merkür gezegeni hakkında bilinmesi gereken 20 madde

Film Önerisi Arayanlar İçin Farklı Konularıyla Film Önerileri

The Batman yapımcıları son fragmanı yayınladı

Motivasyon Konulu Filmler En İyi 15 Motivasyon Filmi

Sinema Dünyasının En İyi Soygun Filmleri

Son Zamanların En Çok İzlenen Savaş Filmleri

Konusu Lisede Geçen En İyi Filmler

Inception (Başlangıç) Filmine Benzeyen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

Bursa Bölge

Osmangazi Belediyesi’nin Aşure Geleneği Sürüyor

Arnavutluk Uçak Bileti Fırsatları ve Gezi Rehberi

Arnavutluk’a Nasıl Gidilir?

Denizin keyfini çıkarmak isteyen gezginlerin vazgeçilmez tatil destinasyonlarından biri olan Arnavutluk, doğası ve tarihi güzellikleriyle ilgi odağı olmayı başarır. Göz kamaştıran yapılarıyla da tarihi bir gezi yapmak isteyen gezginlerin favorisi olmayı başaran Arnavutluk, yılın her döneminde yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapar. Unutulmaz bir yaz tatili planlıyorsanız; büyüleyen plajları, el değmemiş doğası ve masmavi deniziyle görenleri kendisine hayran bırakan Arnavutluk tam sizlik! Peki, Arnavutluk’a nasıl gidilir? Arnavutluk uçak bileti fiyatları nedir? Arnavutluk’ta ulaşım imkânları nasıldır? Arnavutluk’ta mutlaka gezilmesi gereken yerler nerelerdir? İşte, Arnavutluk hakkında merak edilenler ve detayları…

Arnavutluk’a Nasıl Gidilir?
Arnavutluk’a seyahat etmek isteyen gezginler, Pegasus’un İstanbul çıkışlı direkt uçuşlarıyla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. Pegasus’un İstanbul üzerinden sunduğu direkt uçuşları ile Tiran Uluslararası Havalimanı’na yaklaşık 1 saat 55 dakikada ulaşmak mümkün. Pegasus’un direkt ya da aktarmalı uçuşlarıyla varacağınız Tiran Uluslararası Havalimanı şehir merkezinin 11 km uzaklığında yer alır. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen gezginler, 7/24 hizmet veren taksilerle trafik durumuna bağlı olarak yaklaşık 20-25 dakikada ulaşırlar. Havalimanından şehir merkezine ulaşımda belediye otobüsleri bulunmuyor. Fakat farklı firmaların sunduğu servis hizmetleriyle şehir merkezine ulaşmak mümkün. Saat 07.00’den 24.00’e kadar hizmet veren ve saat başı kalkan servisler hakkında daha detaylı bilgiye havalimandan ulaşabilirsiniz. Arnavutluk gezisini konforlu ve hızlı ulaşımla taçlandırmak isteyen gezginler ise Pegasus’un araç kiralama hizmetinden faydalanabilirler.

Arnavutluk’ta Ulaşım İmkânları Nasıldır?
Arnavutluk’a seyahat edecek gezginlerin en çok merak ettiği konulardan birisi de şehir içi ulaşım olanaklarıdır. Gelişmiş bir altyapıya sahip olmayan Arnavutluk’ta ulaşım ağı henüz fazla gelişmemiştir. Bazı illerde bölgelere ait minibüsler kullanılıyor olsa da, genellikle belediyelerin resmî otobüslerinin tercih edildiği bilinir. Şehirler arası ulaşımda ise uygun fiyatlı trenler ya da otobüsler tercih edilir. Şehir içinde rahat ve hızlı bir ulaşım için de taksiler tercih edilebileceği gibi araç kiralama imkânı da bulunmaktadır.

Arnavutluk’ta Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Arnavutluk’ta mutlaka gezilmesi gereken önemli lokasyonlar bulunur. İşte Arnavutluk seyahatinizi güzelleştirecek belli başlı adresler…
- Ulusal Tarih Müzesi: Tarihe meraklı olan gezginlerin mutlaka görmesi gereken adreslerden birisi olan Ulusal Tarih Müzesi, İskender Bey Meydanı’nın çevresinde bulunur. Arnavutluk’un en büyük müzesi olmayı başaran bu müze; İlk Çağ, Orta Çağ, Rönesans, Bağımsızlık, Heykel, II. Dünya Savaşı, Komünizm Dönemi ve Azize Teresa olmak üzere 8 farklı bölümden oluşur. İskender Bey’in de özel eşyalarının yer aldığı bu müze ülke tarihini başarılı bir şekilde temsil etmektedir.
- İskender Bey Meydanı: Başkent Tiran’ın en gözde yeri olan İskender Bey Meydanı, gezilecek tarihi adreslerden biridir. Ülkenin ulusal kahramanı olarak tanınan İskender Bey’in heykelinin bulunduğu bu meydan, gezginlerin mutlaka uğraması gereken popüler adresler arasında yer alır.

- Bunker: Tiran’da müze olarak ziyarete açılan Bunk’Art 1 ve 2’de 100’den fazla oda ve odaların içinde de mutfaktan, tuvalete kadar birçok bölüm yer alır. Başkent Tiran’da farklı bir lokasyonu ziyaret etmek isteyenler bu müzeleri mutlaka görmeli.
- Ethem Bey Cami: Osmanlı eserlerinin nadide yapıtları arasında yer alan Ethem Bey Cami, 18. yüzyılda Tiran’da yaşayan Ethem Bey tarafından yaptırılmıştır. Süslemeleri ve resimleriyle dikkat çeken bu cami, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı başarır. 1966 yılında kapatılıp müzeye çevrilen cami sonrasında tekrar ibadete açılmıştır. Cami içerisinde Ethem Bey ve eşinin mezarları da yer alır.