Kolajenin Faydalarını Bilmeyen Kalmayacak!

PCR testinde yeni buluş Türk bilim insanlarından yeni buluş PCR Testi artık burundan yapılmayacak

Devlet korumasında yetişen çocuklara otizm taraması

AKCİĞER SAĞLIĞI DOKTORLARI PANDEMİ SÜRECİNİN HENÜZ BİTMEDİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR

Roche, Meme Kanseriyle Mücadelede  Hasta Yolculuğuna olan Desteğini Sürdürüyor

Artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Vaka sayısı 30 Bin

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Google Eart’teki En Garip Yerler

Dünyanın En Çılgın ve İlginç Otelleri

Buluşlarından nefret eden ve pişman olan mucitler

Klasik Araba Tutkunlarının Vazgeçilmez Klasik Arabaları

Güneş Sisteminin En uzak Gezegeni Neptün Hakkında Bilgiler

Merkür gezegeni hakkında bilinmesi gereken 20 madde

Film Önerisi Arayanlar İçin Farklı Konularıyla Film Önerileri

The Batman yapımcıları son fragmanı yayınladı

Motivasyon Konulu Filmler En İyi 15 Motivasyon Filmi

Sinema Dünyasının En İyi Soygun Filmleri

Son Zamanların En Çok İzlenen Savaş Filmleri

Konusu Lisede Geçen En İyi Filmler

Inception (Başlangıç) Filmine Benzeyen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

Bursa Bölge

Osmangazi Belediyesi’nin Aşure Geleneği Sürüyor

Buluşlarından nefret eden ve pişman olan mucitler

İcat ettiklerine bin pişman olan mucitler

Alfred Nobel

Alfred Nobel'in yaşam öyküsü son derece ilginçtir. 1860 yılında, kayayı verimli bir şekilde patlatmanın yollarını arıyordu ve nitrogliserin ile silikanın karıştırılmasının dinamit adı verilen uçucu bir macun oluşturacağını keşfetti. Ancak, insanların yaradılışını insanları sakatlamak ve öldürmek için kötüye kullandıklarını görünce, kendi icadından pişmanlık duymaya başladı. Vasiyetinde, varlıklarının çoğunun, dünyamızda olumlu bir değişiklik getiren insanları ödüllendirecek benzersiz bir fonun yaratılmasına gitmesini şart koştu. Bugüne kadar, dünyamızı gerçekten daha iyi bir yer haline getirmeyi amaçlayan tüm dünyadaki insanların çalışmalarını onurlandırmaktadır. 

J. Robert Oppenheimer  

Atom bombasının babası olarak kabul edilen J. Robert Oppenheimer, II. Dünya Savaşı sırasında Los Alamos Laboratuvarı'nın direktörlüğünü yapmıştır. Ülkeler birbiriyle savaşıyor, her gün milyonlarca insan ölüyor ve görünürde bir son yoktu. Atom bombasını yaratırken, araştırma ekibindeki herkes, kendileri ve ülke vatandaşları için daha güvenli bir dünya yarattıklarına inanıyorlardı. Ancak milyonlarca Japon'un toplu ölümünü ve yıkımını gördükten sonra bombayı yaptıklarına pişman oldular. Oppenheimer son yıllarında savaşın insanlığı nasıl hissizleştirdiğinden ve kitle imha silahını yaratmakla büyük bir hata yaptıklarından bahsetti. Atom bombası Amerika için savaşı kazandı, ancak mümkün olan en korkunç ve acımasız şekilde.

Mikhail Kalaşnikof 

Son derece tehlikeli AK47'yi yaratan Mihail Kalaşnikof, icatlarından pişmanlık duyan uzun insanlar listesinde bir diğeridir. Mikhail 2013'te vefat etti ve bir kitle terörü silahı yarattığını bilerek öldü. Tüfeği yaptığında, dünyanın her yerindeki çete lordlarının, teröristlerin ve diktatörlerin en popüler silahı olacağını hiç düşünmemişti. Son yıllarında, Rus Ortodoks Kilisesi'nin başına, zihninde ağırlık oluşturan birkaç soru soran yürekten bir mektup gönderdi. Silahın yıllar içinde neden olduğu milyonlarca ölümden sorumlu olanın kendisi olup olmayacağını merak etti

Kamran Loghman 

Kamran Loghman, buluşunun kötüye kullanılması karşısında tamamen dehşete düşen bir başka mucittir. Loghman, bugün bildiğimiz biber gazının silah haline getirilmesine yardım ettiği FBI'da çalıştı. Bazı durumlarda son derece tehlikeli olabileceğinden, kullanımı için yönergeler bile yazdı. Son zamanlarda ürününün özellikle polis tarafından kötüye kullanılması, onu ilk etapta yaptığına pişman etti. 

Tim Berners Lee

Tim Berners Lee'yi bilmiyor olabilirsiniz, ancak bir bilgisayar kullandıysanız, yarattıklarından birini yazmışsınızdır. HTML geliştirdikten sonra dünyayı sonsuza dek değiştirdi ama küçük bir pişmanlığı var ve bu çift eğik çizgi. Oluşturma sırasında, protokol adını ve web adresinin geri kalanını ayırmak için çift eğik çizgi kullanıldı. Ancak daha sonra sadece bir kolonun gerekli olduğu keşfedildi. Bugün tarayıcı, web adresinizin önüne otomatik olarak “http://” ekliyor, ancak bunu manuel olarak yapmanız gereken bir zaman vardı. Bugünü düşünmek oldukça sıradan olsa da, o zamanlar gerçekten büyük bir sıkıntıydı.