Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarır

Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Film Önerisi Arayanlar İçin Farklı Konularıyla Film Önerileri

Haftanın Film Önerileri

Birbirinden Farklı Konularıyla  Film Önerileri 

Memories of Murder

Hikâye Ekim 1986'da, tecavüz edilmiş ve öldürülmüş bir kadın cesedinin bir tarla yakınlarındaki su kanalında bulunmasıyla başlar. Çok geçmeden tecavüz edilmiş başka bir kadının cesedi de aynı şekilde bulunur. Yerel dedektif Park Doo-man daha önce buna benzer bir vakayla karşılaşmamıştır. Önemli deliller özensiz bir şekilde toplanır, polisin soruşturma yöntemi şüphelidir ve adli tıpla ilgili teknolojileri neredeyse yok gibidir. Dedektif Seo Tae-yoon Seul'den yardım için gönderilir. Yeni dedektif katilin yağmurlu geceleri beklediğini ve sadece kırmızı giyinmiş kadınları öldürdüğünü keşfeder. Kadın bir polis memuru da cinayet gecelerinde, yerel radyodan hep aynı şarkının istendiğini fark eder.

Yönetmen: Bong Joon-ho Oyuncular: Song Kang-ho, Kim Sang-kyung, Kim Roe-ha, Park Hae-il, Byeon Hee-bong

Yeşil Rehber – Green Book

Dr. Don Shirley ünlü bir piyanisttir. Afro-Amerikalı olan Shirley konser turnuvasına çıkmak zorunda kalır ancak yolda ona yapılacak olası ırkçı saldırganlarından korunmak için güvendiği bir şoföre ihtiyacı vardır. Shirley, bir süredir işsiz olan Tony’yi işe alır. Tony, yolculuk sırasında Afro-Amerikalılar için güvenli olan yolları kullanabilmek için the green book isimli kılavuzdan yardım alır.

Yönetmen: Peter Farrelly Oyuncular:  Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini

Countdown

Genç bir hemşire insanların ne zaman öleceğine dair bir uygulama keşfeder, keşfettiği uygulamada kendi ölümünü görünce hayatını kurtarmak için yalnızca üç günü olduğunu anlar. Genç hemşire peşinde birinin olduğunu fark ettiği zaman hayatta kalmak için mücadele eder.

Yönetmen: Justin Dec Oyuncular: Elizabeth Lail, Jordan Calloway, Talitha Bateman

Karanlık Sular

Genç ve güzel sörfçü her zaman girdiği okyanusta dev beyaz bir köpek balığıyla karşı karşıya kalır, köpek balığından kaçmak için büyük bir kayalığa tırmanan sörfçü hayatta kalmak için kıyıya gitmek zorundadır.

Yönetmen: Jaume Collet-Serra    Oyuncular: Blake Lively, Angelo Lozano Corzo, Jose Manuel Trujillo Salas

Bartkowiak

Bir MMA dövüşçüsü abisini araba kazasında kaybedince içine kapanır ve zamanla gözlerden düşer, kendine gelebilmek için ailesinin gece kulübünü devralır. Gece kulübünde zaman geçiren MMA dövüşçüsü zamanla abisinin kaza sonucu ölmediğini öğrenir.

Yönetmen: Daniel Markowicz Oyuncular: Józef Pawlowski, Rafal Zawierucha, Danuta Stenkaü

Oksijen

Liz gözlerini kriyojenik bir tüpün içinde açar, oraya nasıl ve neden geldiğini anlayamayan Liz tüpün içinden çıkabilmek için zamanla yarışır. Çıkış yolunu bulabilmek için hafızasını kullanmak zorundadır.

Yönetmen: Alexandre Aja  Oyuncular: Mélanie Laurent, Malik Zidi, Marc Saez

1917 

1 Dünya savaşı sıralarında askerlerin hayatını  çok önemli bir şekilde etkileyecek ve hayatlarını kurtaracak bir mesajın iletilmesi istenir. Bu önemli mesajı iletmek için  Kıdemsiz Onbaşı Schofield ve Kıdemsiz Onbaşı Blake, gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen bir göreve atanır. görevlendirelien askerler zamana karşı yarışırken bir çok engele karşı da mücadele etmek zorunda kalırlar. 

1917 filminin Oyuncuları Kimlerdir:  George MacKay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong  1917 Filminin Yönetmeni Kimdir: Sam Mendes

Wild Mountain Thyme

Babası tarafından sürekli aşağılanan Anthony, ailelerinin küs olduğu ve birbirlerine nefret duydıkları Rosemary ile yıllar sonra karşılaşır. İrlanda’nın kırsalında yaşayan yan yana çiftlikleri olan iki gencin birbirlerine duyduğu nefret duygusu zamanla aşka dönüşür ancak tek sorun vardır iki aşığın aileleri ölümüne kavgalılardır.

Yönetmen: John Patrick Shanley Oyuncular: Emily Blunt, Jamie Dornan, Jon Hamm

Percy

Percy Schmeiser küçük bir kasabada çiftçilikle uğraşan ve ömrü boyunca çiftçilik yapmış 70 yaşındaki bir adamdır. Mahsülleriyle uğraştığı bir gün mahsüllerinde GDO olduğunu fark eder, olayı araştırmaya başlayınca diğer çiftçilerde de aynı sorunun oluduğunu anlar. GDO olayının arkasındaki holdingi öğrenen Percy holdinge karşı durmaya karar verir.

Yönetmen: Clark JohnsonOyuncular: Christopher Walken, Christina Ricci, Zach Braff

John and the Hole

Ergenlik döneminde psikolojik sorunları ile mücadele eden. John’un başından geçen olayları konu edinmektedir. John Bir gün evinin yanında bulunan inşaatın yanından geçerken tüm aile bireylerini inşaatta fark ettiği çukura atmak ister. Hayatının geri kalan döneminde yalnız yaşamayı hedefleyen Jhon almış olduğu bu kararı uygular ve hayatının geri kalan bölümünü yalnız yaşamaya başlar. Tek başına yaşamaya çalışan. John artık eskisi gibi huzurlu değildir ve komşuları onu rahat bırakmayarak kâbus gibi bir yaşam sürer.

Yönetmen: Pascual Sisto Oyuncular: Charlie Shotwell, Jennifer Ehle, Michael C. Hall, Pamela Jayne Morgan