Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarır

Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

Hint Sinemasının Sinema Dünyasında Önemli Bir Yeri Vardır Sizler İçin 20 Hint Filmini Sıraladık

Hins sinemasının en iyi filmlerinden 20 Hint Filmi 

1. PK

Uzaylı, bir insan olarak, Rajasthan'daki bir araştırma görevi için çıplak olarak Dünya'ya gelir. Fakat uzay gemisinin uzaktan kumandası bir hırsız tarafından çalınır. Hırsızdan uzaktan kumandasını geri almaya çalışırken uzaktan kumandayı alamaz ama hırsızın kaset kaydedicisini ele geçirir.

2. Dilwale Dulhania Le Jayenge

Film, İngiltere'de yaşayan Raj Malhotra ve Simran Singh adlı iki Hint'in hikâyesini anlatıyor. Raj zengin iş adamı Dharamvir Malhotra’nın şımarık oğludur. Simran ise küçük dükkân sahibi Chaudhry Baldev Singh’in büyük kızıdır. Chaudhry Baldev Singh çok muhafazakârdır ve tek hayali bir gün vatanına geri dönmektir.

3. Barfi Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

Küçük yaşta anne ve babasını kaybeden genç sağır ve dilsiz olarak dünyaya gelmiştir, biraz yaramaz olan Barfi başını sürekli belaya sokmaktadır. Kasabaya yeni taşınan bir genç kadınla tanışan Barfi hiç tatmadığı duyguları tatmaya başlar ancak kadın kısa süre evlenecektir.

4. A Wednesday

Emekli olmaya hazırlanan bir polis memuru bir iş günü sırasında hiç beklemediği bir olayla karşı karşıya kalır. Şehrin beş farklı noktasından beş bilinmeyen bomba bulunmayı bekler vaziyettedir. Polisler şehrin ört bir yanında bombaları bulmak için harekete geçer.

5. Ghajini

Araştırma ödevleri için gittikleri arşivde tıp öğrencisi Sunita ve arkadaşları arşivi karıştırırlarken, Sanjay Singhania'nın dosyasını bulurlar. Adamın kısa süreli hafıza kaybına uğradığını öğrenir. Araştırma ödevi için bu adamı seçmeye karar verir. Ancak hocası buna itiraz eder. Çünkü o olaya polis karışmıştır.

6. Rang De Basanti

Sue, İngiliz bir araştırmacıdır ve Hint kültürüne ilgi göstermektedir. Dedesinin yazdığı günlüklerden yola çıkarak Hindistan’a gidip, onların bağımsızlık mücadelesiyle ilgili bir belgesel çekmek ister. Üniversite gruplarından oyuncular toplamaya çalışan Sue için manzara oldukça gariptir.

7. Taare Zameen Par

Ishaan derslerinde başarısız, yaptığı işlerin çoğunda tutarlı davranan bir çocuktur, yazı yazmayı ve okumayı 3.sınıfta olmasına rağmen öğrenememiştir, kitabı her açtığında kelimeler sanki dans ediyor gibi gelir ona. Bu başarısızlığın sonucunda içine kapanık ve karamsar bir ruh haline bürünür, mutluluğu ve özgürlüğü insanlardan uzaklaşmakta bulur.

8. Article 15

Polis memuru Ayan Ranjan işinde oldukça başarılıdır, Hindistanın kırsal bir bölgesinde kayıp üç kızı bulma görevi verilen Ranjan işin içine girdikçe birçok ayrımcılığın olduğunu keşfeder ve sisteme karşı direnmeye her ne olursa olsun kızları bulmaya karar verir.

9. Drishyam

Vijay ailesini kötü kanun ve insanlardan korumaya çalışan bir aile babasıdır, bir gün beklemedik bir suçla karşı karşıya kalınca suçsuzluğunu ispatlamak isteyen ailesi ve Vijan elinden gelen her şeyi yapmaya kararlıdır.

10. Black

Film, kör ve sağır bir kızın bir öğretmen sayesinde hayata nasıl tutunduğunu ve nasıl yaşam mücadelesi verip kazandığını, sonunda da öğretmeni aynı duruma düşünce ona nasıl usanmadan öğretmenlik yaptığını konu almaktadır.

11. Jallikattu

Varkeychan kasap işiyle uğraşmaktadır bir gün köye büyük bir buffalo getirir, getirdiği buffalo kaçınca köy halkı ve Varkeychan arasında gerilim dolu anlar başlar.

12. The Fortuner

Anusha ve Swaham aynı teknoloji şirketinde çalışan iki arkadaştır, gelecekteki eşlerini merak edilen ikiliden Swaham ailesi tarafından zorla istemediği bir kızla evlendirilmek istenir. Anusaha ise zamansız bir evliliğe imza atınca iki arkadaş ne yapacaklarını bilmez halde düşünürler.

13. Nerkonda Paarvai

Üç kız beraber yaşadıkları evde talihsiz bir olayla karşı karşıya kalınca ortaya bir de yeni taşınan gizemli komşu çıkar, üst kademe insanlar tarafından sürekli tehdit mesajları alan kızlar işledikleri suçtan dolayı istismar görmeye de başlar.

14. Hawaa

Charlie’nin annesi ve babası Charlie henüz 10 yaşındayken Avustralya’ya göç edip kısa bir süre sonra trafik kazasında ölür. Anne babasının ölümünün ardından ablasıyla ortada kalan çocuk ablasını ve kendisini geçindirmek için çeşitli pis işlere bulaşmak zorundadır.

15. Rakshasudu

Korku ve gerilim tarzında film yapmak isteyen bir gencin başından geçen olayların konu alındığı filmde, Arun adındaki gencin psikopat bir katille verdiği mücadele anlatılmaktadır. Bu Psikopat katil 15 yaşındaki genç kızları kaçırıp işkence etmektedir. Arun Babası gibi polis olmaya karar verdiğinde karşılaşmış olduğu bu vaka ona ve ailesine zararlar verecektir. Arun Ailesinin baskıları yüzünden sinema dünyasına giriş yapamamış babası gibi polis olmuştur.

16. Sonchiriya

Geçimini hırsızlık ve çeşitli pis işlerle sağlayan bir çete peşlerine takılan polislerden kaçmaya çalışırken, kendileri büyük bir çatışmanın ortasında bulurlar.

17. Operation Gold Fish

Filmde, Hindistan ve Pakistan arasındaki Kaşmir toprak sorunları arasında kalan asker Arjun Pandit’in yaşadığı olaylara odaklanılıyor.

18. Petta

Bir üniversiteye müdür olarak atanan öğretmen Kaali bir politikacı ve onun mafya oğlu tarafından hedef haline gelir, Kaali çok yanlış kişiye çattıklarını göstermek için bir savaşın içine girer.

19. Music Teacher

Madhav Singh kötü sosyal yaşam sorunları olan küçük bir kasabada müzik öğretmenliği yapmaktadır, aynı zamanda özgüven problemi olan Madhav kasabaya geçmişten bir öğrencisinin geleceğini öğrenince daha da korkmaya başlar.

20. Sanju

Film, Hindistan’ın yıldız oyuncusu Sanjay Dutt’ın inişli çıkışlı hayatına odaklanmaktadır.

DİLARA KAYGISIZ-SEZER GÜNEY