Kolajenin Faydalarını Bilmeyen Kalmayacak!

PCR testinde yeni buluş Türk bilim insanlarından yeni buluş PCR Testi artık burundan yapılmayacak

Devlet korumasında yetişen çocuklara otizm taraması

AKCİĞER SAĞLIĞI DOKTORLARI PANDEMİ SÜRECİNİN HENÜZ BİTMEDİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR

Roche, Meme Kanseriyle Mücadelede  Hasta Yolculuğuna olan Desteğini Sürdürüyor

Artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Vaka sayısı 30 Bin

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Google Eart’teki En Garip Yerler

Dünyanın En Çılgın ve İlginç Otelleri

Buluşlarından nefret eden ve pişman olan mucitler

Klasik Araba Tutkunlarının Vazgeçilmez Klasik Arabaları

Güneş Sisteminin En uzak Gezegeni Neptün Hakkında Bilgiler

Merkür gezegeni hakkında bilinmesi gereken 20 madde

Film Önerisi Arayanlar İçin Farklı Konularıyla Film Önerileri

The Batman yapımcıları son fragmanı yayınladı

Motivasyon Konulu Filmler En İyi 15 Motivasyon Filmi

Sinema Dünyasının En İyi Soygun Filmleri

Son Zamanların En Çok İzlenen Savaş Filmleri

Konusu Lisede Geçen En İyi Filmler

Inception (Başlangıç) Filmine Benzeyen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

Bursa Bölge

Osmangazi Belediyesi’nin Aşure Geleneği Sürüyor

Inception (Başlangıç) Filmine Benzeyen Filmler

Kült bir film olan Başlangıç filmine benzer filmler

Leonarda Dicaprio'nun başrolünü üstlendiği başlangıç filmine benzer filmler listesi. Başlangıç filminin vermiş olduğu keyfe değer filmler

Tenet

Yönetmenliğini ve senaristliğini Christopher Nolan’ın yaptığı 2020 yılı yapımı filmin başrollerinde John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki ve Kenneth Branagh yer almaktadır. Film 26 Ağustos 2020'de dünya genelinde 70 farklı ülkede vizyona girmiştir. Tenet, yayınlandığı ilk hafta sonunda 53 milyon dolar hasılat ederek önemli bir başarıya imza attı. Filmde zamanın ötesinde uluslar arası casusluk görevini yerine getiren bir kahramanın hikayesi konu edinilmektedir. Dünyayı büyük tehlikeden kurtarmak isteyen casus  Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeye karşı zorlu bir mücadele verir.

Shutter Island Zindan Adası 

Dennis Lehane'nin Shutter Island adlı romanından beyaz perdeye aktarılan filmin yönetmenliğini Martin Scorsese yapmıştır. Film 1954 yılında geçmektedir. Ashcliffe adası, Amerika Birleşik Devletleri'nin en tehlikeli akıl hastalarının kapatıldığı bir akıl hastahanesi olarak bilinmektedir. Ancak hastanedekilerden bazılarının akıl hastası olmadığı, C bloğu olarak geçen bölümdekilerin tamamının ülkenin rejiminin ideolojisine karşı gelen kişilerden oluşması ve onlara tüyler ürpertici deneysel yaptırımlar uygulanması; Amerika Birleşik Devletleri'nin, yönetimiyle özellikle ilgilendiği hastaneye bakış açısını değiştirecek niteliktedir.

Looper

Film Rian Johnson tarafından yazılmış ve yönetilmiştir. Filmde Bruce Willis, Joseph Gordon-Levitt ve Emily Blunt rol alıyorlar. Geleceğin suç sendikaları tarafından işe alınan "tetikçi" adı verilen sözleşme katillerinin etrafında dönüyor. Film, büyük beğeni toplayarak 30 milyon dolarlık bir bütçeyle dünya çapında 176 milyon dolar hasılat yaparak gişe başarısı elde etmiştir.

Donnie Darko

Donnie Darko, 2001 yapımı olan filmin  yönetmenliğini Richard Kelly yapmıştır. Başrollerini Jake Gyllenhaal, Jena Malone ve Drew Barrymore paylaşmaktadır. Film Internet Movie Database sitesinde 10 üzerinden 8.2 puan almıştır. Ayrıca film Internet Movie Database en iyi 250 film listesinde 143. sırada yer almaktadır. 80’lerin sonunda geçen öyküde, Donnie Darko adında 16 yaşında bir genç, bazı gerçek olmayan görüntüler görmeye başlıyor. Özellikle de tavşan kostümlü bir adam beliriyor sık sık. Çevresiyle uyum sorunu yaşayan genç, ailesinin ve okulun kendisi için çizdiği yoldan ayrılıp, esrarengiz misafirinin izinden gidecektir...

Get Out Kapan

Sıradan bir siyahi genç olan Chris sevgilisi Rose ile mutlu bir ilişkisi vardır. Rose Bir gün Chris’i evine davet eder. Ailesi ile tanışan Chris bir tuhaflık olduğunu sezer. Chris bir süre sonra evde kalmakta olan siyahi kişilerin bir bir kaybolduğunu öğrenir. Chris’in bu durumdan kurtulması zamanın ilerlemesiyle birlikte daha da zorlaşır. Jordan Peele’in yönettiği filmin başrollerini Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford üstleniyor.

Self/less

Yönetmenliğini Tarsem Singh'in yaptığı 2015 yapımı aksiyon bilimkurgu filminin Başrol oyuncuları Ryan Reynolds ve Ben Kıngsley'dir. Filmin konusu Damian Hale hasta ve ölmek üzere olan biridir kızı Claire ile araları bozuktur. Damian hastalığına bir çare bulmaya çalışır ve Albright diye biri ona yardımcı olur ve bedeni genç bir kişiyle değiştirilir. Eski bedeni ölür ve Damian yeni bedeninde yaşamaya başlar kullandığı bedenin eski sahibi Mark para bulup kızının tedavi olması için bedenini Albright'a vermiştir.  Albright Damian'a haplar vermiş eğer hapları almazsa bedenin eski sahibi Mark bedene tekrar sahip olacak ve Damian tamamen yok olacaktır.  Ama hapları düzenli atarsa Mark tamamen yok olacaktır.

The Butterfly Effect Kelebek Etkisi

 Drambilimkurgu ve gerilimin bir arada olduğu 2004 yılı yapımı filmin Başrollerini Ashton KutcherAmy SmartEric Stoltz paylaşmaktadır. Eric Bress’in Yönetmenliğini yaptığı filmin konusunda  Evan Treborn doğuştan zihinsel sorunları olan bir çocuktur. Kötü olaylar yaşamış fakat gidip gelen hafızası yüzünden bu olayları tam olarak hatırlayamamaktadır. Zaman geçer, Evan artık bir yetişkin olur ve hafıza sorunu olmadan gayet normal bir yaşantı sürer. Bir gün küçüklüğünde sorunu çözmek için tuttuğu günlüklerden birini tesadüfen okur ve zamanda yolculuk yaparak yarım anılarının hatırlayamadığı karanlık kısmına döner. O anda değiştirdiği olaylar bulunduğu zamandaki yaşantısını etkileyecek ve geri döndüğünde kimsenin zarar görmediği normal bir hayat için mücadele verecektir.

 Fight Club Dövüş Klubü

1999 yapımı olan film, David Fincher tarafından yönetilmiştir ve başrollerde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter rol almıştır. Oregon Üniversitesi'nde yüksek lisansını yapan Chuck Palahniuk'un uzak olmayan bir gelecekte geçen ve kafası karışık genç bir erkeği konu alan romanından yola çıkılarak çekilen Fight Club'da filmi anlatan, ünlü bir otomobil firmasında iyi bir işe sahiptir. Tekdüze yaşamı kronik uykusuzluk sorunuyla çekilmez bir hale gelmiştir. Ailesi ve yakın bir arkadaşı olmayan Anlatıcı doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi grubuna katılır. Bu toplantılar esnasında Marla ile tanışır; o da genç adam gibi hasta olmadığı halde grubun toplantılarına katılmaktadır. Anlatıcı'nın ve Marla'nın çabaları, tüketici kültürünün anlamsızlığına karşı bir duruştur adeta, kariyer sahibi ama yalnız insanların bir tepkisi. Anlatıcı'nın jenerasyonu ölü bir jenerasyondur.

Source Code Yaşam Şifresi 

Duncan Jones tarafından yönetilen ve Ben Ripley tarafından yazılan 2011 Amerikan bilim kurgu aksiyon gerilim filmidir.  Film eleştirmenlerden olumlu eleştiriler almış ve 31.9 milyon dolarlık bir bütçeyle dünya çapında 147,3 milyon doların üzerinde hasılat elde ederek bir gişe başarısı elde etti.

Doctor Strange

Doktor Strange, Marvel Comics'in çizgi roman karakterinden uyarlanmıştır. 2016 yılı bilimkurgu, aksiyon, macera türlerindeki süper kahraman filmi Scott Derrickson tarafından. Marvel Sinematik Evreni'nin on dördüncü filmi olma özelliğini taşıyan yapımın başrollerinde Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Benedict Wong, Michael Stuhlbarg, Benjamin Bratt, Scott Adkins, Mads Mikkelsen ve Tilda Swinton yer almaktadır.

Being John Malkovich  John Malkovich Olmak

1999 yapımı filmin senaryosunu Charlie Kaufman yazmış, yönetmenliğini Spike Jonze yapmıştır. Film En İyi Yardımcı Kadın OyuncuEn İyi Yönetmen ve En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar'a aday gösterilmiştir.Cameron Diaz ise bu filmdeki rolü ile SatelliteScreen Actors GuildAltın Küre ve BAFTA'ya aday gösterilmiştir. Filmin konuk oyuncusu Charlie Sheen ise, gerçek hayatta yaşadığı alkol problemini filmde mizahi olarak gösterilmiştir. Kuklacılıkla uğraşan Craig karısının baskıları ile daha elle tutulur bir meslek edinmeye karar verir. Bir şirkette işe girer, Maxine ile tanışır, ona yavaş yavaş aşık olmaya başlar. Günün birinde tesadüfen şirketteki dosya dolabının arkasında esrarengiz bir tünel bulur. Bu tünel oyuncu John Malkovich'in beynine açılmaktadır. İş arkadaşı Maxine bunu anlatır. Maxine'le bunu pazarlamaya başlarlar.

Enemy

Kanada-İspanya yapımı psikolojik gerilim filmi José Saramago'nun 2002 tarihli Çift romanından uyarlanmıştır. Filmin merkezinde yer alan Jake Gyllenhaal, eserde fiziksel olarak aynı fakat kişilik olarak farklı iki adamı canlandırır. Mélanie Laurent, Sarah Gadon ve Isabella Rossellini filmdeki diğer oyunculardır. Gişede 3.4 milyon dolar kazanan ve olumlu eleştiriler alan yapıt, Kanadalı Ekran Ödülleri'nde, En İyi Yönetmen, En İyi Film, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülleri de dahil olmak üzere toplam 5 ödüle sahip oldu. 2014 Toronto Film Eleştirmenleri Derneği Ödülleri'nde eser Yılın En İyi Kanadalı Filmi seçilmiştir.

Sil baştan

Yönetmenliğini Michel Gondry'nin üstlenmiştir. Filmin başrolünde Jim Carrey ve Kate Winslet yer almaktadır. Kirsten DunstMark RuffaloTom WilkinsonElijah WoodJane Adams ve David Cross da filmde rol almıştır. Clementine Kruczynski (Kate Winslet) ile Joel Barish (Jim Carrey) bir kumsalda tanışırlar. Birbirlerinden çok farklıdırlar. Joel, içine kapalı ve mantıklı; Clementine, dışa dönük ve içgüdüleriyle hareket eden biridir. Birbirlerini severler. Sonra zamanla sorunlar başlar.