Kolajenin Faydalarını Bilmeyen Kalmayacak!

PCR testinde yeni buluş Türk bilim insanlarından yeni buluş PCR Testi artık burundan yapılmayacak

Devlet korumasında yetişen çocuklara otizm taraması

AKCİĞER SAĞLIĞI DOKTORLARI PANDEMİ SÜRECİNİN HENÜZ BİTMEDİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR

Roche, Meme Kanseriyle Mücadelede  Hasta Yolculuğuna olan Desteğini Sürdürüyor

Artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Vaka sayısı 30 Bin

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Google Eart’teki En Garip Yerler

Dünyanın En Çılgın ve İlginç Otelleri

Buluşlarından nefret eden ve pişman olan mucitler

Klasik Araba Tutkunlarının Vazgeçilmez Klasik Arabaları

Güneş Sisteminin En uzak Gezegeni Neptün Hakkında Bilgiler

Merkür gezegeni hakkında bilinmesi gereken 20 madde

Film Önerisi Arayanlar İçin Farklı Konularıyla Film Önerileri

The Batman yapımcıları son fragmanı yayınladı

Motivasyon Konulu Filmler En İyi 15 Motivasyon Filmi

Sinema Dünyasının En İyi Soygun Filmleri

Son Zamanların En Çok İzlenen Savaş Filmleri

Konusu Lisede Geçen En İyi Filmler

Inception (Başlangıç) Filmine Benzeyen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

Bursa Bölge

Osmangazi Belediyesi’nin Aşure Geleneği Sürüyor

İnşaat Yüksek Mühendİsİ Bursİad Yönetİm Kurulu Başkanı Enescan Demİr Röportajı

Mustafa Demir ile Bu Haftanın Sekizde Sekiz Konuğu İnşaat Yüksek Mühendisi Bursiad Yönetim Kurulu Başkanı Enescan Demİr oldu

M.DEMİR-  ENESCAN DEMİR kimdir? Kendinizi okuyucularımıza tanıtır mısınız?

E.DEMİR- İnşaat Yüksek Mühendisiyim. Meslek hayatıma İzmir sabuncubeli tünelinde inşaat mühendisi olarak başladım. Daha sonra Antalya Expo Raylı sistem projesinde proje müdür yardımcısı olarak görev yaptım. En son 2018 yılına kadar Kuzey Marmara Otoyolu projesinde icra kurulu üyesi olarak mesleki hayatıma devam ettim. Daha sonra kendi şirketim olan Fetih Groups’un ilk şirketi olan Fetih Alüminyumu ortağım Abdülkadir BAYKAY ile kurduk. Şu an bünyemizde 5 şirket 300 personel ile 1000 tonun üzerinde alüminyum işleme kapasitesine sahibiz. 

M.DEMİR- Çocukluğunuzdan bu yana Bursaspor fanatik taraftarısınız. Bursaspor’u anlatır mısınız?

E.DEMİR- Bursaspor bizim için alelade bir futbol kulübünden ibaret değil. Başarısından üzüntüsüne kadar her safhasında emeğimiz olan, ailemizin bir parçası noktasına evrilmiş, bizim için hayatta bir kuruluştan bir kurumdan bir organizasyondan çok ötesinde, çok özel ifadeler, anlamlar belirten bir yapı.

M.DEMİR- Bursaspor’un ikincilik lige düşmesini nasıl yorumlarsınız?

E.DEMİR-  2010 yılında yaşanılan şampiyonluktan sonra takımımızın 1.lige düşmesi bizleri çok derinden üzdü. Bir dönem şampiyonlar liginde mücadele verip adım adım şampiyonluğu için çok büyük fedakarlıklar yaptığınız kulübü 1. Ligde izlemeniz, hele böyle büyük bir camianın hele bir de böyle büyük bir emek sonucu elde edilen kazanımların bu noktaya evrilmesi ve takımınızın 1. Lige mücadele ederken görmek sizleri çok derinden üzüyor.

 M.DEMİR- Bursasporlu İş Adamları Derneği olarak Bursaspor’a katkılarınız var mı? Varsa açıklar mısınız?

E.DEMİR- Tabi biz Bursasporlu Sanayici ve İş Adamları Derneği olarak bu derneğin ikinci nesil yöneticileriyiz. Bizi diğer derneklerden, diğer vakıflardan, diğer oluşumlardan ayırt eden en önemli özellik genç ve dinamik bir yönetim kuruluna sahip olmamız. Tabi yönetim kurulumuza baktığımızda şehrimizin ileri gelen sanayicilerinden iş adamlarının birçoğunun ikinci nesil yöneticilerini göreceksiniz. Tabi bu şehirde çok ciddi bir güven, çok ciddi bir ilgi alaka uyandırdı. Geçen seneden beri hem şehrimizin problemleri hem Bursaspor’un problemleri ile alakalı attığımız adımlar ve bulunduğumuz girişimler sonucunda BURSİAD çok efektif, çok dinamik, çok samimi toplum nezdinde kabul gören dernek haline geldi. BURSİAD olarak hem geçen sene hem de bu sene bugün deplasman sponsorluklardan tutun Bursasporla alakalı finansal projelilerden ve bursa şehrindeki sosyokültürel faaliyetlerden tutun burs programlarımıza kadar şehrin yalnız Bursaspor’la değil bütün konularıyla ilgili bir kuruluş, tabi kongrede bütün şehrimiz tarafından taktirle karşılanan deplasman sponsorluğu sözümüz vardı, biz bu sene Bursaspor’un bütün deplasman sponsorluklarını üstlendik daha önce tarihinde olan bir mesele değil bu. Bunun yanı sıra birçok finansal kaynak yaratmak ve birçok organizasyonunda liderliğini yapmaya devam ediyoruz ve bu noktada adımlar atmaya devam edeceğiz inşallah.

M.DEMİR- Bursasporlu futbolcuları performansları açısından nasıl görüyorsunuz?

E.DEMİR-  Maziyi anmak ve anlatmak istemiyorum. Geleceğe yönelik performansları yüksek görmek istiyorum. Futbolcularımızın azmi büyük ve gayreti çoktur. Kısa zamanda sevinçlerimizi paylaşırız İnşallah

M.DEMİR-  Kadim Şehir Bursa’nın Bursaspor’a desteğini nasıl görüyorsunuz?

E.DEMİR- Maalesef son yıllarda Bursaspor’un sportif başarısızlığından dolayı şehir olarak Bursaspor’un yeteri kadar destek gördüğünü düşünmüyorum.

Umuyorum ki, şehrin Bursaspor’a olan heyecanı, samimiyeti, ilgisi yakın zamanda kulübün yakalayacağı. İnşallah sportif başarılarla birlikte yeniden sağlanacaktır. Burada en büyük görev şehrimizin iş adamlarına, sanayicilerine, siyasilerine, temsiliyeti olan sivil toplum kuruluşlarına düşüyor. Burada herkesin taşın altına elini koymasını bekliyoruz. Daha fazla sorumluluk almasını ve Bursaspor’un layık olduğu yerlere dönmesini bekliyoruz.

M.DEMİR- Finansman olarak Bursaspor’un durumu nedir? 

E.DEMİR- Bursaspor’un çok ciddi bir finansman ihtiyacı var. 600-650 milyon civarında bir borcu var ve bu borç yükümlülüğünü karşılamak kolay olmayacak tabi bir senelik kısa zaman içerisinde de toparlanacak bir süreç değil. Şu an ki süreçte yeni seçilen yönetimimizi biz maddi manevi bütün desteğimizle arkalarında olduğumuzu ifade etmiştik ve bu noktada adımlar atmaya devam ediyoruz. Bu sene bir transfer tahtası açıldı 120 milyon civarında bir transfer tahtası yükü vardı bu yükün kaldırılması noktasında adımlar atıldı tabi borcun tamamı ödenmiş değil. Bu yıllara sair yapılacak projelerle ve atılacak adımlarla çözüme kavuşabilecek bir durum bu noktada samimiyetle mücadele veren bir yönetim var. Biz de bu yönetime katkı sunmak adına elimizden geleni yapıyoruz.

M.DEMİR- Bursaspor’un teknik kadrosunu yeterli görüyor musunuz? Ve son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir? 

E.DEMİR- Çok genç, çok dinamik kadromuz var. Bu genç, dinamik kadro ve vakıfköyün başarıları her sene zaten içinden çıkardığı futbolcularla bütün dünya futbolu tarafından kabul görmüş bir gerçek. Bizdeki arkadaşların yetenekleri noktasında elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz. Çok yakından ilgilendiğimiz çok yetenekli arkadaşlarımız var. Onlarla ilgili; onların hem psikolojik hem sosyal hem kültürel manada kazanımları ve gelişimleri için elimizden gelen katkıyı sağlıyoruz. Tabi bu ancak birliktelik ile olacak bir mesele. Maalesef şehir noktasında siyasi sosyal iş dünyası birçok noktada Bursaspor’a olan kırgınlık ve dargınlıkların bir tarafa bırakılıp, birlik, beraberlik içerisinde şehrimizin en önemli marka değeri olan Bursaspor’un etrafında kenetlenmesi için elimizden gelen katkıyı çabayı göstereceğiz. Herkesten de bu süreci bu hassasiyetle yaklaşmaya çalışıyoruz çünkü Bursaspor bu şehrin en önemli marka değeri. Bu şehirden kazanım elde etmiş herkesin Bursaspor’a yerine getirmekte zorunlu olduğu bir sorumluluk var. Şehrimizin bütün paydaşlarını bu sorumluluğu yerine getirmeye davet ediyoruz. Allah’ın izniyle büyük Bursaspor taraftarı var oldukça onurlu Bursaspor mücadelemiz ilelebet devam edecektir. Bu mücadelenin bir parçası olan herkes Allah’ın izniyle günü geldiğinde gereken teveccühü ve desteği şehirden göreceğine şüphe etmesin.

Teşekkür ediyorum.

MORA MEDYA ADINA GENEL KOORDİNATÖRÜ OLARAK BİZ TEŞEKKÜR EDERİZ