Kolajenin Faydalarını Bilmeyen Kalmayacak!

PCR testinde yeni buluş Türk bilim insanlarından yeni buluş PCR Testi artık burundan yapılmayacak

Devlet korumasında yetişen çocuklara otizm taraması

AKCİĞER SAĞLIĞI DOKTORLARI PANDEMİ SÜRECİNİN HENÜZ BİTMEDİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR

Roche, Meme Kanseriyle Mücadelede  Hasta Yolculuğuna olan Desteğini Sürdürüyor

Artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Vaka sayısı 30 Bin

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Google Eart’teki En Garip Yerler

Dünyanın En Çılgın ve İlginç Otelleri

Buluşlarından nefret eden ve pişman olan mucitler

Klasik Araba Tutkunlarının Vazgeçilmez Klasik Arabaları

Güneş Sisteminin En uzak Gezegeni Neptün Hakkında Bilgiler

Merkür gezegeni hakkında bilinmesi gereken 20 madde

Film Önerisi Arayanlar İçin Farklı Konularıyla Film Önerileri

The Batman yapımcıları son fragmanı yayınladı

Motivasyon Konulu Filmler En İyi 15 Motivasyon Filmi

Sinema Dünyasının En İyi Soygun Filmleri

Son Zamanların En Çok İzlenen Savaş Filmleri

Konusu Lisede Geçen En İyi Filmler

Inception (Başlangıç) Filmine Benzeyen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

Bursa Bölge

Osmangazi Belediyesi’nin Aşure Geleneği Sürüyor

Konusu Arkeoloji, Mitoloji ve Distopik Olan 15 Film Önerisi

Haftanın Arkeoloji, Mitoloji ve Distopik Film Önerileri

5 Distopik Film Önerisi

1. In My Room

Mutsuz bir hayat süren Armin, gece hayatı ve kadınlar için artık yaşlanmaktadır. Hayatından her ne kadar memnun olmasa da, alternatif bir hayat da mümkün gözükmemektedir. Günün birinde bütün insanlar dünyadan yok olur. Dünya her zaman olduğu gibidir ancak bütün insanlar kaybolmuştur. Bunun üzerine korkutucu bir özgürlük ile kendisine bir hediye gibi bırakılan dünyada kendisine yeni bir hayat kurmaya başlar.

2. Sıfır Teorisi

Film, distopik dir dünyada üzerine çalıştığı matematiksel formül ile hayatın anlamını arayan bir bilgisayar dahisinin hayatında yaşadığı ilginç olaylara odaklanıyor.

3. Yedinci Hayat

2043 yılında aşırı insan nüfusu artışı kontrolden çıkmıştır. Hızlı artan bu nüfusu doyurmak için kullanılan doğası değiştirilmiş ürünler, ikizler, üçüzler, dördüzler hatta yedizlerin dünyaya gelmesine neden olmuştur. Tıklım tıklım dolu olan şehirler, devleti sıkı bir tek çocuk politikası uygulama zorunda bırakmıştır. Bu politikaya göre ailelerin tek bir çocuktan fazla çocuk sahibi olması yasaklanmıştır.

4. Uzay Oyunları

Gelecekte, insanlık Dünya'ya saldıran ve milyonlarca insanı öldüren Formik adında uzaylı bir ırkın anavatanına bir saldırı başlatmaya hazırlanıyor. 50 yıl boyunca eğitilen üstün yetenekli çocuklar, bu saldırı için yeni bir filonun komutanı olmak üzere Uluslararası Filo tarafından eğitilmektedir.

5. Waterworld

Buzullar erimiş ve bütün dünya su altında kalmıştır. Bu durumda dahi hayatta kalmayı başarmış az sayıda insan büyük gemilerde ve yapay mercan adalarda neredeyse bütün kaynak ve bilgilerini yitirmiş şekilde hayatta kalmaya çalışmaktadır.

5 Arkeoloji Film Önerisi

1. Derin Kabus

Bir grup araştırmacı gezgin Paris’in yer altındaki unutulmaya yüz tutmuş mezarlarını araştırmaya karar verir. Unutulan mezarları kazarak ölülerle etkileşim içine giren araştırmacılar gizem ve gerilimlerle dolu bir maceraya atılırlar.

Yönetmen: John Erick Dowdle

Oyuncular: Perdita Weeks, Ben Feldman, Edwin Hodge

2. Büyük Hazine: Sırlar Kitabı

Mitch Wilkinson isimli adam ortaya çıkar ve Ben'in atalarının bir cinayete karıştığı iddiasında bir kanıt gösterir. Ben bunu atalarının yapmadığını kanıtlamak için birçok ipucundan sonra Sırlar Kitabı'nın ABD başkanında olduğunu öğrenir. Ve onu başkanın doğum  günü partisinde bir yere götürüp, her şeyi anlatır.

Yönetmen: Jon Turteltaub

Oyuncular: Nicolas Cage, Diane Kruger, Jon Voight

3. Yıldız Geçidi

1928 yılında, Mısır'ın Giza Platosu'nda üstünde semboller olan ve dünya elementlerinden yapılmadığı anlaşılan halka şeklinde bir aygıt bulunur. Yer altındaki çok gizli bir askeri üsde, nasıl çalıştığıyla ilgili olarak yıllarca çalışmalar yapılsa da, halkada ve üstündeki örtü taşında bulunan hiyeroglifler sırlarını açığa vurmamışlardır. Ancak yardım için çağrılan genç arkeolog ve dil bilimci Dr. Daniel Jackson, uzun zamandır yapılan araştırmaların tamamen yanlış olduğunu söyleyince incelemeye sıfırdan başlanır.

Yönetmen: Roland Emmerich

Oyuncular: Kurt Russell, James Spader, Viveca Lindfors

4. Beşinci Element

1914'te Mondoshawanlar olarak bilinen uzaylılar kadim bir Mısır tapınağına gelerek, 5000 yılda bir ortaya çıkan büyük bir kötülüğü yenebilecek tek silahı güvende tutmak için götürürler. Bu silah dört elementi temsil eden dört taş ve insan formundaki beşinci elementin bulunduğu lahitten oluşmaktadır. Bu beşinci element, diğer dört elementin gücünü birleştirerek büyük kötülüğü yenebilecek olan ilahi ışığı oluşturacaktır.

Yönetmen: Luc Besson

Oyuncular: Bruce Willis, Gary Oldman, Ian Holm

5. Prometheus

Filmde 21. yüzyıl sonlarında doğru, birkaç antik kültürün eserleri arasında keşfedilen yıldız haritaları Prometheus mürettebatının ilgisini çekmektedir. İnsanlığın kökeni arayan mürettebat farklı bir gezegene gelerek insan ırkının yok olmasına neden olabilecek bir tehdidi keşfeder.

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Noomi Rapace, Michael Fassbender, Guy Pearce

5 Mitoloji Film Önerisi

1.300 Spartalı

Sparta kralı, kuvvetli bir orduyla karşı karşıya kalmıştır. Kral bu savaştan galip çıkabilmek için 300 gönüllü askeri toplar, 300 asker ölmek uğruna da olsa Thermopylae’de Perslilerle savaşmaya hazırdır.

Yönetmen: Zack Snyder

Oyuncular: Gerard Butler, Lena Headey, Rodrigo Santoro

2. Truva

Eski Yunan'da, Truva Prensi Paris ve Sparta Kraliçesi Helen arasındaki aşkın sonucunda iki ülke arasında savaş çıkmıştır. Helena'nın kocası Kral Menelaus çok kızmıştır. İntikam almak isteyen Menelaus, kardeşi Mikene Kralı Agamemnon'un da yardımıyla Truva'ya savaş açar. Agamemnon'un asıl amacı Ege denizini ele geçirmektir. Truva savaşının anahtarı ise efsanevi savaşçı Achilles dir. Achilles, kimseden emir almadığı gibi, sadece kendi onuru için savaşmaktadır. Savaşa katılmasındaki tek sebep adını tarihe yazdırmaktır.

Yönetmen: Wolfgang Petersen

Oyuncular: Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom

3. Medea

Arkaik çağlarda Kolhis krallığında Kralın kızı büyücü Medea ve erkek kardeşi nezaretinde yapılan bir insan kurban etme töreni sonunda, kurbanın parçalara ayrılan cesedi bereketin artması için ahali tarafından ekinlere saçılır. Bunu başka garip ritüeller de izler.

Yönetmen: Pier Paolo Pasolini

Oyuncular: Maria Callas, Massimo Girotti, Laurent Terzieff, Giuseppe Gentile

4. Homeros’un Büyük Destanı

Filmde, Antik Yunan çağında yaşamış olan Homerosu’un yaşamı boyunca başından geçen olaylara odaklanılır.

Yönetmen: Francesco Bertolini

5. Titanların Savaşı

Mutlak gücü ele geçirme amacıyla Dünya'da tanrılarla insanlar arasında bir savaş sürmektedir. Tanrılar insanları yaratmış ve onların dualarıyla beslenmektedirler. İnsanoğlu ise daha iyi hayat koşulları isteyerek tanrılara başkaldırır.

Yönetmen: Louis Leterrier

Oyuncular: Sam Worthington, Gemma Arterton, Mads Mikkelsen

DİLARA KAYGISIZ