Kolajenin Faydalarını Bilmeyen Kalmayacak!

PCR testinde yeni buluş Türk bilim insanlarından yeni buluş PCR Testi artık burundan yapılmayacak

Devlet korumasında yetişen çocuklara otizm taraması

AKCİĞER SAĞLIĞI DOKTORLARI PANDEMİ SÜRECİNİN HENÜZ BİTMEDİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR

Roche, Meme Kanseriyle Mücadelede  Hasta Yolculuğuna olan Desteğini Sürdürüyor

Artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Vaka sayısı 30 Bin

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Google Eart’teki En Garip Yerler

Dünyanın En Çılgın ve İlginç Otelleri

Buluşlarından nefret eden ve pişman olan mucitler

Klasik Araba Tutkunlarının Vazgeçilmez Klasik Arabaları

Güneş Sisteminin En uzak Gezegeni Neptün Hakkında Bilgiler

Merkür gezegeni hakkında bilinmesi gereken 20 madde

Film Önerisi Arayanlar İçin Farklı Konularıyla Film Önerileri

The Batman yapımcıları son fragmanı yayınladı

Motivasyon Konulu Filmler En İyi 15 Motivasyon Filmi

Sinema Dünyasının En İyi Soygun Filmleri

Son Zamanların En Çok İzlenen Savaş Filmleri

Konusu Lisede Geçen En İyi Filmler

Inception (Başlangıç) Filmine Benzeyen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

Bursa Bölge

Osmangazi Belediyesi’nin Aşure Geleneği Sürüyor

Konusu Lisede Geçen En İyi Filmler

Lise Yıllarında Geçen film Önerileri

Nehir kıyısında

Yönetmenliğini Tim Hunter’in yaptığı fil lise konulu filmler arasında konu açısından en karanlık film olarak bilinmektedir. 1981 yılında gerçekleşen gerçek bir olaydan esilenilerek çekilmiştir. Film Genç bir kızın nehir kenarında bulunan cesediyle başlamaktadır. Genç kız, Samson 'John' Tollet'in sevgilisidir ve tüm kasaba halkı da katilinin Samson olduğundan emindir. Ancak kimsenin onu ele verecek cesareti yoktur. Filmin oyuncu kadrosunda  Crispin Glover, Keanu Reeves, Ione Skye Leitch, Daniel Roebuck ve Dennis Hopper yer almaktadır.

Palo Alto

Futbol koçuyla yasadışı bir ilişkinin eşiğinde olan utangaç bir genç kızın etrafında dönen film genç kızın başından geçen olaylara odaklanır. Filmin yönetmenliğini Gia Coppola üstlenirken oyuncu kadrosunda Emma Roberts, Jack Kilmer, James Franco yer almaktadır.

Kahvaltı Kulübü

1985 yapımı John Hughes'ın yazıp yönettiği komedi-dram filmidir. Başrollerinde Emilio Estevez, Anthony Michael Hall, Judd Nelson, Molly Ringwald ve Ally Sheedy yer alır. Hikâye aynı lisede okuyan ama birbirlerini tanımayan, farklı arkadaş ortamları olan 5 öğrencinin cumartesi günü beraber cezaya kalmalarını ve bir günü birlikte geçirmelerini anlatıyor. 

Seçimler

 Alexander Payne tarafından yönetilen Filmin oyuncu kadrosunda Matthew Broderick, Reese Witherspoon, Chris Klein yer almaktadır. Okulda popüler biri olan Tracy Flick Lisesi öğrenci konseyi başkanlığı için adaylığını koyduğunda seçimi rahat bir şekilde kazanacağını düşünüyordu. Ancak okulun sevilen öğretmeni Jim McAllister (Matthew Broderick), Tracy Flick’in karşısına Paul Metzler'ı (Chris Klein) başkan adayı olarak gösterdiğinde tüm işler değişir. Hem okulda, hem de McAllister'ın özel hayatında işler, bu noktadan sonra kontrolden çıkmaya başlar

Asi Gençlik

Nicholas Ray yönetmenliğindeki 1955 yapımı filmin oyuncu kadrosunda  James Dean ve Natalie Wood'un yer almaktadır. Büyümenin getirdiği sorunlarla boğuşan ve isyankâr bir genç olan Jim'in (J. Dean), yeni taşındığı kasabada kendisi gibi sorunlar yaşayan Judy (Wood) ile olan hikâyesi anlatılmaktadır.

Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi

Gil Junger'ın yönettiği bir romantik komedi filmidir. Filmin başrollerinde Heath Ledger, Julia Stiles, Joseph Gordon-Levitt, Larisa Oleynik, David Krumholtz ve Larry Miller yer almıştır.  Bianca (Larisa Oleynik), okuldaki her erkeğin çok beğendiği güzel bir kızdır. Fakat hiçbir erkek onunla çıkamamaktadır çünkü babasının, "iki kardeş birden yapmadığı sürece hiçbiri erkek arkadaşıyla çıkamayacaktır" kuralı yüzünden Bianca hiçbir erkek ile yakınlaşamamıştır ve Bianca'nın ablası Kat (Julia Stiles) erkeklerden hiç hoşlanmamaktadır. Bir gün, Bianca'ya âşık olan Joey Donner (Andrew Keegan), arkadaşı Patrick'ten (Heath Ledger), Kat ile beraber olmasını ister.

Ölü Ozanlar Derneği

Peter Weir yönetiminde 1989 yılında çekilmiş bir filmdir. En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü'nü almıştır. Kurgusal olarak 1959'da, muhafazakar Vermont yatılı okulu olan Welton Academy'de[1] geçen film, öğrencilerine şiir öğretmesiyle ilham veren bir İngilizce öğretmeninin hikayesini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Robin Williams, Ethan Hawke, Robert Sean Leonard, Josh Charles, Gale Hanson, Dylan Kussman, Allelon Ruggiero, James Waterston yer almaktadır.