Haftanın Filmlere Konu Olan Edebiyat Eseri

Edebiyat Dünyasının En iyi 10 Polisiye Romanı

Dostoyevski Kitaplarının Okunma Sırası ve Konuları

Dune Kitabı Hakkında Bilgiler

Epsilon, 2021’i Rengârenk Bir Kitap Seçkisiyle Uğurluyor!

En Çok satan Şuç Kitaplarından Grindelwald’ın Suçları - Fantastik Canavarlar

Vincent Van Gogh ve Eserleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Açık Pencere Önünde Mektup Okuyan Kadın Tablosu İncelemesi

Vincent Van Gogh Otoportrelerinde Neler Anlatıyor

Sonbahar yapraklarının sanatla yeniden hayat bulması

Gölgelerin dansına şahit olmaya hazır mısınız?

Devlerin dünyasından minyatür yaşamlar

15 Maddede James Webb Uzay Teleskobu

Rusya’nın sembolü haline gelen tarihi yapısı

Portekiz Hakkında Merak Edilen Her Şey

İspanya Hakkında Merak Edilen Her Şey

Kışlık Ayakkabı (Bot) Seçerken Dikkat Edilecekler

Evde Pizza Tarifi, Nasıl Yapılır? (Videolu)

Münih Savaş Başlıyor Nasıl Bir Film

En Çok Beklenen Filmlerden The Batman Filmi Sizlerle

Bir Kitap Bir Film Nil’de Ölüm

Nazi Faşizminin Karanlık Yüzü Schindler'in Listesi

Bir Diktatörün Son Günleri Çöküş Filmi

Matematik Dehasının Şizofreni İle Mücadelesi Akıl Oyunları

Güçlü ve sağlıklı saçlar için 8 ipucu

Diyetisyenden 2022 yılı için diyet önerileri

Hangi besinler saç sağlığına yardımcı olur?

Papaya meyvesinin cilt için faydaları nelerdir

Yılbaşı akşamına özel sağlıklı tarifler

Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Pınar Demirkaya lezzetli ve sağlıklı önerilerde bulunuyorMatbaacılar ve Kırtasiyeciler Odası Başkan Adayı Erhan Öztürk ile Röportaj

Haftanın Sekizde Sekiz Röportaj Konuğu Matbaacılar ve Kırtasiyeciler Odası Başkan Adayı Erhan Öztürk Oldu

Mora Medya Genel Yayın Yönetmeni Atilla Güney Eşliğinde Gerçekleşen Matbaacılar ve Krtasiyeciler Odası Başkan Adayı Erhan Öztürk ile Röportajı

Atilla Güney : Erhan Bey, önümüzdeki seçimde Bursa Matbaacılar ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanlığı’na adaysınız, seçildiğinizde ilk icraatınız ne olacak:

Erhan Öztürk : Öncelikle yapmak istediğimiz, Odamızın ve üyelerimizin sesini duyuracağı gazete çıkarmak. 3 aylık periyotlarla yılda 4 gazete çıkarmayı planlıyoruz.

Atilla Güney :  Temsil edeceğiniz Oda Başkanlığı ve üyelerinizle ilgili çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Erhan Öztürk : Sektörümüz, hatta Ülkemiz zor günlerden geçiyor, üyelerimize bir nebze nefes aldırmak adına, Matbaa sektörü için kağıttaki KDV üzerinde çalışmak istiyoruz. Toptancıdan %8 ile alınan KDV matbaadan çıkışta %18 e ulaşıyor, bunun eşit seviyede %8 veya daha altında olması için çalışacağız. Kırtasiye esnafımızın sorunu ise büyük marketler ve üç harfli zincir marketler bununla da ilgili çalışmalarımız var ve devam edecek.

Atilla Güney :  Bursa’da Esnaflar bu dönemde baya sıkıntı çekiyorlar, ekonominin bu girdaptan çıkacağına inanıyor musunuz?

Erhan Öztürk : Türkiye’miz zengin bir ülke, kaynakları doğru kullanıldığı takdirde ve üretime hız verildiğinde aşılmayacak engel yoktur bence.

Atilla Güney : Şayet seçilirseniz üyelerinizle zaman zaman bir araya gelerek arz taleplerini dinleyerek gerekli mercilere iletmeye amademisiniz?

Erhan Öztürk :  Tabi ki, Oda-Üye arası köprü oluşturup odanın ulaşılmaz değil her an her üyemizin ulaşıp dertlerini sorunlarını anlatacağı bir merci olacaktır. Bizim yapmak istediklerimizden birisi de üyelerimizin sorunlarını çözmek için gerekli bürokratik adımları atmak olacak.

Atilla Güney :  Sizce hali hazırda odanın en önemli sıkıntısı nedir?

Erhan Öztürk : Seçim arifesinde üyeleri sık sık ziyaret ediyoruz ve burada genel kanı Bursa Matbaacılar ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası’nın adının duyulmaması ve birlik beraberliğin oluşturulmaması yönünde sıkıtınlar dile getiriliyor.

Atilla Güney : Sizce Bursa’da esnaf ile oda ilişkisi nedir, siz başkan olursanız nasıl bir diyalog kuracaksınız?

Erhan Öztürk :  Genel olarak Oda ve Üyeler arasında kopukluk olduğunu düşünüyorum, irtibat eksikliği var, bunda telefonların güncellenmemesi de etkili tabiki. Üye ziyaretleri yapıp sorunları yerinde dinlemek istiyoruz.

Atilla Güney : Bursa STK denince sizin için ne anlama geliyor?

Erhan Öztürk : Bursa’da STK’lar fazla aktif değil. Aslında hayatımızda önemli bir yere ve güce sahipler fakat farkında değiller.

Atilla Güney : Sizin çalışmalarınız denetime açık olacak mı? Şeffaf bir yönetim kuracak mısınız?

Erhan Öztürk : Amacımız o yönde, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı ile yola çıktık.

Atilla Güney :  Erhan Bey, Bursa’nın sizin için önemi nedir? Bursa’ya nasıl bir katkı sunacaksınız?

Erhan Öztürk : Bursa benim doğduğum ve doyduğum şehir, aynı zamanda Türkiye'nin en kalabalık dördüncü şehri ve 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya'da 28. Türkiye'de 1. sırada yer almaktadır.  Ekonomik açıdan Türkiye'nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Bursa'da en çok Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş dönemine ait tarihî eserlerin bulunmasının sebebi ise, Bursa'nın Osmanlı Devleti'nin ilk başkenti olmasıdır. Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla bölgede öne çıkan ve Futboluyla da Şampiyon bir şehirdir. Bursa, sanayi istatistiklerine göre Türkiye'nin en büyük sanayi kenti ve otomotiv üretim merkezidir. Otomobil Müzesi yine bu şehirde bulunmaktadır. Bizler de Oda olarak Matbaacılık Müzesi kurmak istiyoruz.

 

Atilla Güney :  Efendim bizim röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Mora Medya okurlarımıza ne söylemek istersiniz?

Erhan Öztürk : Öncelikle bizlere bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Gelecek olan 2022 yılının Ülkemize ve Dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesini dilerim. Pandemi başta olmak üzere bütün dertlerin son bulacağı bir yıl olmasını temenni ederim. Bu vesile ile seviyeli bir habercilik ilkesi ile yayın hayatını sürdüren Mora Medya ailesine teşekkür eder, her kesimin takip etmesini canı gönülden arzu ederim.