Kolajenin Faydalarını Bilmeyen Kalmayacak!

PCR testinde yeni buluş Türk bilim insanlarından yeni buluş PCR Testi artık burundan yapılmayacak

Devlet korumasında yetişen çocuklara otizm taraması

AKCİĞER SAĞLIĞI DOKTORLARI PANDEMİ SÜRECİNİN HENÜZ BİTMEDİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR

Roche, Meme Kanseriyle Mücadelede  Hasta Yolculuğuna olan Desteğini Sürdürüyor

Artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Vaka sayısı 30 Bin

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Google Eart’teki En Garip Yerler

Dünyanın En Çılgın ve İlginç Otelleri

Buluşlarından nefret eden ve pişman olan mucitler

Klasik Araba Tutkunlarının Vazgeçilmez Klasik Arabaları

Güneş Sisteminin En uzak Gezegeni Neptün Hakkında Bilgiler

Merkür gezegeni hakkında bilinmesi gereken 20 madde

Film Önerisi Arayanlar İçin Farklı Konularıyla Film Önerileri

The Batman yapımcıları son fragmanı yayınladı

Motivasyon Konulu Filmler En İyi 15 Motivasyon Filmi

Sinema Dünyasının En İyi Soygun Filmleri

Son Zamanların En Çok İzlenen Savaş Filmleri

Konusu Lisede Geçen En İyi Filmler

Inception (Başlangıç) Filmine Benzeyen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

Bursa Bölge

Osmangazi Belediyesi’nin Aşure Geleneği Sürüyor

Motivasyon Konulu Filmler En İyi 15 Motivasyon Filmi

Motivasyonunuzu yükseltecek ve moral depolayacağınız en iyi Motivasyon filmleri

Hazırladığımız listede motivasyon konulu filmlerle azim, hırs, başarı gibi durumlarda sizi motive edebilecek filmleri bulabilirsiniz.  

1 Film Önerisi Asfaltın kralları

1966 yılında düzenlenen Le mans 234 Saat yarışında ezeli rekabet içerisinde olan Henry Ford II ve Lee Iacocca ikilisinin gerçek hikâyesi anlatılmaktadır. Ken Miles uzun yıllardır pistlere hakim olan Ferrari’yi Fransa’da düzenlenecek olan 1966 Le Mans Dünya Şampiyonası’nda alt etmek için işe koyulur. Amerikalı otomobil tasarımcısı Carroll Shelby ve sürücü Ken Miles Ford işbirliği ile Otomobil dünyasının dev ismi olan Ferrariyi Le Mans yarışlarında yenmek için sınırları zorlarlar.

Yönetmen: James Mangold

Oyuncular:  Matt Damon, Christian Bale, Caitriona Balfe, Jon Bernthal, Tracy Letts

2 Film Önerisi Deli ve Dahi

1857 Yılında Oxford İngilizce Sözlüğünü derleyen profesör gerçek bir başarı hikayesini aktarmaktadır. Gecesini gündüzüne katarak ortaya bir sözlük çıkarmak isteyen profösör akıl hastanesinde yatan Dr. W.C. Minor’un sözlük çalışmalarını elde etme şansı bulur. İkili daha sonra aralarındaki bağı kuvvetlendirerek muhteşem bir dostluk elde ederler. Bu dostluğun neticesinde ortaya Oxford İngilizce Sözlüğünü çıkar.

3 Film Önerisi The Boy Who Harnessed the Wind Rüzgârı Dizginleyen Çocuk

Film henüz 13 yaşındayken maddi imkansızlıklardan dolayı okulu bırakan William Kamkwamba’nın hayat hikayesini anlatmaktadır. Ailesini ve köyünü kuraklıktan kurtarmak için rüzgar gülünü yapmak için çalışmalar gerçekleştirir.  Babası ve çevresindeki insanlar William Kamkwamba’nın bu fikrine pek sıcak bakmazlar ve karşı çıkarlar. William  Jeneratörü zorlu çalışmaların ardından yapmayı başarır ve köyüne su getirmeyi başarır.

Yönetmen: Chiwetel Ejiofor

Oyuncular: Maxwell Simba, Chiwetel Ejiofor, Lily Banda

4 Film Önerisi Radyoaktif

İzleyeceğiniz filmde büyük bir başarı öyküsüne şahit olacaksınız. Ünlü fizikçi Marie Curie’nin çalışmalarını ve hayatını konu edinen film bilim uğruna verilen mücadeleleri konu edinmektedir. Hayatını bilime adayan Marie Cure kocasını kaybetmenin acısını yaşarken adı bir bilim insanı ile anılmaya başlar. Marie hem kocasının acısını hemde atılan iftiralar ile başa çıkarken bilim ile olan ilişkisini hiç bozmamış 1903'te radyumu keşfederek birlikte Nobel ödülü kazanır ve bilimin seyrini sonsuza dek değiştirir.

Yönetmen: Marjane Satrapi

Oyuncular: Rosamund Turna, Sam Riley, Anevrin barnard Anya Taylor-Joy

5 Film Önerisi Yeni Bir Başlangıç

Uluslar arası bir spor idaresinin en üst temsilcisi olan Jerry Maguire işinde gayet başarılıdır. İş hayatındaki başarısı ne yazıkki özel hayatında da aynı seyirde değildir. İşine daha çok zaman ayıran Jerry gittikçe kötüleşen bir ilişki durumuna adım atmaktadır. Jerry başarılı iş hayatının bir anda kötü gitmesi sonrasında işinden atılır. Pes etmektense herşeye yeniden başlayarak harika bir başarı hikayesine imza atar. 

Yönetmen:  Cameron Crowe

Oyuncular: Tom Cruise, Cuba Gooding, Jr., Renée Zellweger, Jonathan Lipnicki, Bonnie Hunt, Regina King

6 Film Önerisi Göklerin Hakimi

Motivasyon filmleri arasında mutlaka izlenmesi gereken filmlerden birtanesi ise ünlü oyuncu Leonardo Di Caprio’nun başrolünde olduğu Göklerin hakimi filmidir. Film başarılarla dolu bir hayat hikâyesini anlatmaktadır. İkinci dünya savaşı sıralarında ismi yeni duyulmaya başlayan Howard Huges havacılık alanında ülkesine ve dünyaya önemli gelişmeler kaydettirmiştir. Filmde Huges’in gençlik yılları ele alınmıştır. Ayrıca aşk hayatı ve ruhsal sorunlarınada değinilmiştir.

7 Film Önerisi Kazanma Sanatı

Gerçek bir olaydan esinlenilerek çekilen film Michael Lewis’in “Moneyball: The Art of Winning an Unfair Game adlı eserinden sinemaya uyarlanmış gerçek bir olayı anlatmaktadır. Rakiplerine göre daha düşük bütçe ile a takımını zirveye çıkarmak isteyen bir koçun vermiş olduğu mücadeleyi konu almaktadır.

Yönetmen: Bennett Miller

Oyuncular: Brad Pitt, Jonah Hill, Philip Seymour Hoffman

8 Film Önerisi Herşeyin Teorisi

Motivasyon filmleri arasında mutlaka izlenilmesi gereken filmler arasında Herşeyin teoersi filmi önemli bir yere sahiptir. Herşeyin Teorisi filminde Hawking’in 60′lı yıllardaki yaşamını, sağlığına ilişkin kötü haberleri aldığı dönemi ve hepsinden de önemlisi eşi Jane ile olan ilişkisini anlatılmaktadır.

Yönetmen: James Marsh

Oyuncular: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Tom Prior

9 Film Önerisi The Big Short

Büyük bankaların ve hükümetin bile göremediği bir ekonomik çöküntüyü daha gerçekleşmeden fark eden 4 arkadaş cesur bir hareketle atağa geçerek ekonik Finansal krizin boyutlarıyla karşılaşırlar.  Michael Lewis'in aynı adı taşıyan 2010 yılı kitabından uyarlanan film kitaba dayanarak 2007-2010 yılları arasındaki finansal kriz hakkında konu işlemektedir. Filmin başrollerinde Brad Pitt, Christian Bale, Ryan Gosling, Steve Carell ve Melissa Leo bulunmaktadır.

Yönetmen: Adam McKay

Oyuncular: Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling

10 Film Önerisi Ölü Ozanlar Derneği

1959 yılında geçen film, John Keating adlı çok başarılı ve bir o kadar da farklı olan edebiyat öğretmeninin çok disiplinli bir erkek okulu olan Welton Academy'de öğretmenlik yapmaya geldiğinde başlar. Bay Keating, çoğu baskı altında olan öğrencileri edebiyat ve şiirin bambaşka dünyasıyla tanıştırır. Onlara özgürlüğü, hayatı yeniden anlamayı, dünyaya farklı açılardan bakmayı öğretir. Ancak Welton Akademisinin felsefesine tam örtüşmeyen bu ders anlatımı akademi yönetimi tarafından da gözden kaçmayacaktır.

Oyuncular: Robin Williams, Ethan Hawke, Robert Sean Leonard

Yönetmen: Peter Weir

11 Film Önerisi  Can Dostum

Will Hunting Massachuset üniversitesinde çalışan bir hademedir. Aynı zamanda çok zeki ve öğrenmeyi seven biridir. En yakın çocukluk arkadaşları ile birlikte zaman zaman mahalledeki diğer genç gruplar ile kavga ederler. Bu yüzden başı kanunla derttedir ve son yaptığı kavgadan dolayı hapise gönderilir. Daha önce Will'in yeteneğini fark edip araştıran üniversite profesörü bir şartla Will'e kefil olup hapishaneden çıkarılmasını sağlar. Tek şart Will'in bir terapist tarafından tedavi edilip içindeki öfkenin dindirilp iyileşmesini sağlamaktır. Will terapist Robin Williams ile birlikte hayatını yeniden yönlendirmeye başlayacak, en yakın arkadaşı Ben Affleck ve yeni tanıştığı kız arkadaşı bu konuda ona destek olacaklardır.

Oyuncular: Robin Williams, Matt Damon, Ben Affleck, Stellan Skarsgård, Casey Affleck

Yönetmen: Gus Van Sant

12 Film Önerisi The Walk

Film, 24 yaşındaki Fransız yüksek tel sanatçısı Philippe Petit'in 7 Ağustos 1974'te Dünya Ticaret Merkezi'nin İkiz Kuleleri arasındaki yürüyüşünün hikâyesine dayanıyor.

Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Ben Kingsley, Charlotte Le Bon, James Badge Dale

Yönetmen: Robert Zemeckis

13 Film Önerisi  Malcolm X

Film, Afrikalı-Amerikalı aktivist olan Malcolm siyahi vatandaşların çektikleri zorluklardan şikayetçidir kendi de bir siyahi olan Malcolm hapishaneden çıkmasının ardından bu insanların hayatını biraz da olsa değiştirmiştir. Malcolm X gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.

Oyuncular: Nelson Mandela, Denzel Washington, Albert Hall

Yönetmen: Spike Lee

14 Film Önerisi  Forrest Gump

Forrest otobüs durağında beklerken, kendisiyle aynı bankta oturan yabancılara hayat hikayesini anlatmaya başlar. Hikayesi, Forrest henüz bir çocukken kambur olan sırtını düzeltmek için taktığı ve diğer çocukların zorbalık yapmalarına neden olan bacak aparatlarını anlatmasıyla başlar.

Oyuncular: Tom Hanks, Robin Wright Penn, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field

Yönetmen: Robert Zemeckis

15 Film Önerisi Whiplash

Andrew Neiman, New York'ta bulunan ünlü Shaffer Konservatuvarı'nda birinci sınıf öğrencisidir. Andrew küçük yaşlarından itibaren bateri çalmaktadır ve en büyük hedeflerinden biri hayran olduğu caz bateristi Buddy Rich gibi çalabilmektir. Konservatuvarın en prestijli hocası olan Terence Fletcher, Andrew'ı kendi grubundaki baterist Carl'a alternatif olarak grubuna alır. Fletcher öğrencilerine rahatsız edici boyutta sert davranan bir hocadır; öğrencilerle alay etmekten hatta onlara hakaret etmekten çekinmez. Grup Hank Levy'nin "Whiplash" adlı eserini çalmaya başlayınca, Fletcher istediği tempoyu tutturamadığı için Andrew'a sandalye fırlatır ve onu tüm sınıfın içinde küçük düşürür.

Oyuncular: Miles Teller, J. K. Simmons, Paul Reiser

Yönetmen: Damien Chazelle