Kolajenin Faydalarını Bilmeyen Kalmayacak!

PCR testinde yeni buluş Türk bilim insanlarından yeni buluş PCR Testi artık burundan yapılmayacak

Devlet korumasında yetişen çocuklara otizm taraması

AKCİĞER SAĞLIĞI DOKTORLARI PANDEMİ SÜRECİNİN HENÜZ BİTMEDİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR

Roche, Meme Kanseriyle Mücadelede  Hasta Yolculuğuna olan Desteğini Sürdürüyor

Artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Vaka sayısı 30 Bin

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Google Eart’teki En Garip Yerler

Dünyanın En Çılgın ve İlginç Otelleri

Buluşlarından nefret eden ve pişman olan mucitler

Klasik Araba Tutkunlarının Vazgeçilmez Klasik Arabaları

Güneş Sisteminin En uzak Gezegeni Neptün Hakkında Bilgiler

Merkür gezegeni hakkında bilinmesi gereken 20 madde

Film Önerisi Arayanlar İçin Farklı Konularıyla Film Önerileri

The Batman yapımcıları son fragmanı yayınladı

Motivasyon Konulu Filmler En İyi 15 Motivasyon Filmi

Sinema Dünyasının En İyi Soygun Filmleri

Son Zamanların En Çok İzlenen Savaş Filmleri

Konusu Lisede Geçen En İyi Filmler

Inception (Başlangıç) Filmine Benzeyen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

Bursa Bölge

Osmangazi Belediyesi’nin Aşure Geleneği Sürüyor

Son Zamanların En Çok İzlenen Savaş Filmleri

Popüler Savaş Filmi Önerileri

Tüm Zamanların En İyi Savaş Filmleri

Er Ryan'ı Kurtarmak

II. dünya savaşının insanlık tarihinde bırakmış olduğu karanlık dönemlere damga vuran en iyi Savaş filmleri arasında ilk dikkati çeken film Er Ryan'ı Kurtarmak filmi oluyor.  Kardeşlerinin savaşta ölmesi sebebiyle eve dönüş hakkı kazanan James Francis Ryan adlı askerin bulunduğu bölgeden kurtulması konu edinilmektedir.  Başrollde Tom Hanks yer alırken oyuncu kadrosunda ise Edward Burns, Tom Sizemore, Barry Pepper, Adam Goldberg, Giovanni Ribisi, Matt Damon, Vin Diesel, Jeremy Davies yer almaktadır.

Müfreze

Oliver Stone’nin yönetmenliğini üztlendiği 1986 yılı yapımı filminin oyuncu kadrosunda Charlie SheenTom BerengerWillem DafoeForest Whitaker, Kevin Dillon, Keith David, John C. McGinley ve Johnny Depp gibi isimler rol almıştır.  Vietnam Savaşı sırasında, genç ve deneyimsiz askerlerin, savaşın dehşeti karşısında yaşadıklarını özetleyen filmde, öldürme içgüdüleri ağır basan çavuşun, barış yanlısı askerle çelişkileri ön plana çıkmaktadır. . Filmde biri barış seven diğeri ise savaş hayranı bir çavuşun da arasında geçen tartışmalarda yer almaktadır.

Full Metal Jacket

Sinema Dünyasının en başarılı yönetmenlerinden biri olan Stanley Kubrick İmzalı film 1987 yılı yapımı olarak sinemaseverlerle buluşmuştur.  Filmin konusunda Vietnam Savaşı öncesi Amerikan ordusunun eğitimleri ve Vietnam Savaşı sırasında Amerikan ordusundaki askerlerin başından geçen olağan olaylar anlatılmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda      Matthew Modine, Adam Baldwin, Vincent D'Onofrio ve R. Lee Ermey gibi oyuncular yer almaktadır.

Schindler'in Listesi

1993 yılı yapımı olan filmin yönetmenliğini Steven Spielberg yapmıştır. Film II. Dünya Savaşı sırasında Naziler'in uygulamış olduğu soykırımdan binin üzerinde Polonya Yahudisinin kurtarılmasında rolü olan Oskar Schindler'i ve bu kurtarmayı konu edinmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda Liam Neeson, Ben Kingsley ve Ralph Fiennes yer almaktadır.

Apocalypse Now

Vietnam savaşı sırasında geçen film 1979 yılında Karanlığın Yüreği adlı Edebi eserden esinlenilerek çekilmiştir. Filmin konusunda Kurtz, Amerika ordusundan bağımsız olarak, yerlilerden ve ona katılmış diğer Amerikalı askerlerden oluşan tarikat benzeri topluluğu ile, Kamboçya'nın iç bölgelerinde Kuzey Vietnam'lılara karşı savaşmaktadır. Yüzbaşı Willard ise, Kurtz'u bulmak ve yoketmekle görevlendirilmiştir. Filmin yönetmenliğini             Francis Ford Coppola yaparken oyuncu kadrosunda ise Martin Sheen, Marlon Brando, Robert Duvall,Laurence Fishburne, Dennis Hopper, Harrison Ford yer almaktadır.

Kwai Köprüsü

Doktor Jivago ve  Oliver Twist gibi  başarılı filmlerin yönetmenliğini yapan David Lean Kwai Köprüsü ile sinema dünyasına bir baş yapıt kazandırmış bulunmakta. Albay Nicholson başkanlığındaki esirler, Japonlar tarafından Kwai Nehri üzerinde bir köprü yapmak için görevlendirilir. Japon albay Saito'nun amacı bu köprüyü kullanarak birliklere cephane taşıma konusunda avantaj sağlamaktır.Albay Saito'nun işkencelerine dayanamayan albay Nicholson, bir süre sonra köprü yapımının emri altındaki mühendis ve askerler için de moral kaynağı olacağını düşünerek Saito'nun isteğini kabul eder. Nicholson, düşmanlarının esiri konumunda olsa da, Saito ve adamlarının yapabileceğinden daha iyi bir köprü inşa ederek onun ve adamlarının moralini bozmayı düşünmektedir.Bir tarafta köprüyü tamamlamak için hayatları pahasına ve zor koşullarda çalışan İngiliz askerleri, diğer tarafta onların yapmakta olduğu köprüyü havaya uçurmaya çalışan İngiliz komandoları vardır.

İnce Kırmızı Hat

90’lı yılların sinema dünyasında yeri ayrı bir konumda 90’lı Yıllarda birçok başarılı film sinema dünyasına kazandırılmıştır. 90’lı Yılların başarılı bir diğer filmi ise İnce Kırmızı Hat olarak sinema severlkerle buluşmuştu. Filmin Yönetmenliğini Terrence Malick yapmış oyuncu kadrosunda ise Sean Penn, Adrien Brody, Jim Caviezel, Ben Chaplin, George Clooney,John Cusack, Woody Harrelson, Elias Koteas, Nick Nolte, John C. Reilly, John Travolta ve Nick Stahl gibi orta oyuncular yer almıştır. Film  II. Dünya Savaşı sırasında bir grup askerin stres dolu dakikalarını ve savaş sırası ve sonrasında yaşadıklarını konu edinmiştir.

Avcı

I.Dünya Savaşında geçen ve bir askerin anılarına dayanan Drei Kameraden adlı eserinden esinlenilerek çekilen filmin yönetmen koltuğunda Michael Cimino, yer almaktadır. Oyuncu kadrosunda ise Robert De Niro, Christopher Walken, John Cazale, Meryl Streep, John Savage yer almaktadır. Filmin konusunu üçe bölen yönetmen Mike, Steven, Nick, Stanley, John ve Axel isimli çelik işçisi gençlerin hikâyesini konu almıştır

Şafak Harekâtı

Christian Bale, François Chau, Jeremy Davies gibi büyük oyuncuların yer aldığı filmin yönetmenliğini Werner Herzog yapmıştır. Filmin konusu ise  Amerikalı savaş pilotu Dieter Dengler’in gerçek yaşam hikâyesi. Vietnam savaşında uçağı ormana düşen Dengler yerli halk tarafından alıkonulur ve işkence edilir. Tutulduğu yerde beş tutsak daha vardır. Bir kaçış planı hazırlayan Dieter’ tutsaklardan biri karşı çıkar. Öldürüleceklerini anladıklarında planı hayata geçirmeye karar verirler. Fakat ihanet nedeniyle grup ayrılır. Sonrasında ise Dieter ve Duane aslında gerçek hapishane olan ormandan çıkış yollarını aramaya başlarlar.

Kalpazanlar

Filmin yönetmenliğini Stefan Ruzowitzky yaparken oyuncu kadrosunda Karl Markovics, August Diehl,Devid Striesow yer almaktadır. Konusu: II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin, savaşın tek galibi olabilmek için yaptıkları ahlak dışı işlerden biri de sahte para basarak diğer ülke ekonomilerini çökertmektir. Bu iş için kurdukları gruba, el sanatları ve kalpazanlık konusunda çok iyi olan Salomon Sorowitsch'i de dâhil ederler. Sefaletten kurtulan yaşamlarına rağmen vicdanlarıyla karşı karşıya gelirler.