Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarır

Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

En iyi 10 Film Önerisi

Elbette bu listenin haricinde var olan savaş filmleri sinema dünyasına isimleri ile damga vurmuştur.  Farklı konularıyla savaş filmleri arasında ön plana çıkan en iyi savaş filmlerini sizler için sıraladık şimdide iyi seyirler. En iyi 10 Film Önerisi

Kara Şahin Düştü

Yönetmenliğini Ridley Scott'ın yaptığı 2001 yılı yapımı bir savaş filmi Kara Şahin Düştü Kendisiyle aynı ismi taşıyan edebi bir eserden esinlenilerek uyarlanmıştır. Film birçok ödül kazanmıştır. Savaş ve kahramanlık konularının yer aldığı filmde 1993'te Birleşmiş Milletler Barış Gücü birkaç Amerikan askerini Somali'ye gönderir Operasyonda terslik olur ve kapana kısılırlar. 45 dakikada bitmesi planlanan bu görev, helikopterlerden birinin düşürülmesiyle bir anda tersine döner 18 saatlik destek ekip bekleyişleri onlara çok şey öğretir.

Beasts of No Nation 

Film ülkesinde korkunç bir savaşa maruz kalan küçük bir çocuğun yaşadıklarını konu almaktadır. Filmin çekimleri Gana’da yapılmıştır. Oyuncu kadrosunda  Idris Elba, Ama K. Abebrese, Abraham Attah, Grace Nortey, David Dontoh, ve Opeyemi Fagbohungbe gibi oyuncular yer alırken film birçok ödül kazanmıştır.

Çöküş 

Film 1945 Yıllının karanlık günlerinde Nazi Almanya’sında Adolf Hitler’in son günlerini konu almaktadır. Almanya yapımı olan film Savaş drama filmi kategorisinde yer almaktadır. Filmin yönetmenliğini Oliver Hirschbiegel yapmıştır. Ayrıca Film Hitler’in Sığınağı Kitabından da esinlenmiştir.  Son günlere ait anılar kısmen Albert Speer'in kısmen de Hitler'in sekreteri Traudl Junge'nin Until the Final Hour adlı kitaplarına dayanmaktaktadır.

Kefaret

Film Ian McEwan'ın aynı adlı Kefaret romanından sinemaya uyarlanmıştır. Filmin yönetmenliğini Joe Wrigh yapmıştır. Oyuncu kadrosunda Keira Knightley ve James McAvoy vardır. Film gösterime girdikten sonra birçok olumlu eleştiriler almıştır. Film 7 dalda Altın Küre'ye aday gösterilmiş ve En İyi Müzik ve En İyi Film-Drama kategorilerinde ödül almıştır.[4] Film ayrıca 14 dalda BAFTA'ya 7 dalda Oscar'a (Akademi Ödülleri) aday gösterilmiştir

Soysuzlar Çetesi

Quentin Tarantino’nun yazıp ve yönettiği filmmin oyuncu kadrosunda tüm yıldızları görmek mümkün. Oyuncular arasında Brad Pitt ,Til Schweiger , Christoph Waltz , Eli Roth , Diane Kruger, Samuel L. Jackson’u görmek mümkün  II. Dünya savaşında geçen filmde  Brad Pitt (Teğmen Aldo Raine), Christoph Waltz (Albay Hans Landa), Diane Kruger (Bridget von Hammersmark), Mike Myers (General Ed Fenech), Samuel L. Jackson (Anlatıcı) gibi rollerde oynadı. Film Tarantino’nun diğer filmleri gibi gişe olarak iyi hasılat elde ettiği diğer filmlerinden biri oldu. Dünya Çapında Sinemalarda 321.000.000 hasılat elde etti. Ayrıca En iyi Film ve Sekiz Akedemi Ödülü adaylığı dahil olmak üzere bir çok ödüle adaylık gösterildi. Hans Landa rolüyle Christoph Waltz, Cannes Film Festivali'nde hem En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü, hem de BAFTA ödülünü, Altın Küre Ödülü ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülünü kazandı.

In Darkness Karanlıkta Kalanlar

Yönetmenliğini David F. Shamoon’un yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Robert Więckiewicz
Benno Fürmann, Maria Schrader, Herbert Knaup yer almaktadır.  Film, Polonya'nın Alman işgali sırasındaki gerçek olaylara dayanarak, Polonya'nın Lwów kentinde kanalizasyon işçisi Leopold Socha'yı anlatıyor. Socha, Polonya'daki Holokost sırasında Lwów Gettosu'ndan kaçan bir grup Yahudi'nin saklanabilmesi için şehrin kanalizasyon sistemini kullanmıştır.

Lore Savaşın Gölgesinde

Cate Shortland'in yönetmenliğini yaptığı Avustralya-Almanya ortak yapımı Almanca savaş filmidir. II. Dünya Savaşı'nın sona ermesinin hemen ardından Güneybatı Almanya'da, SS subayı babaları ve anneleri Müttefik Kuvvetler tarafından ele geçirildikten sonra kendi başlarına sefil kalan beşkardeş, nenelerinin 900 km kuzeyde Hamburg yakınlarındaki evine ulaşmak için zorlu bir yolculuğa koyulurlar. Yol boyunca kimi yardımsever kimi de düşmanca davranan diğer Almanlarla karşılaşan çocuklar, anne ve babalarının yaptıklarıyla ve sonuçlarıyla yüz yüze gelirler. Sonunda toplama kampından kurtulan genç Yahudi Thomas ile karşılaşırlar. Gruba katılan Thomas, zamanla çocukların fiili koruyucusu olur.

En İyileri

Gaby Chiappe'nin romanından uyarlanan Film Bir İngiliz’in Hikâyesini anlatmaktadır. Filmde Gemma Arterton , Sam Claflin , Bill Nighy , Jack Huston , Jake Lacy , Richard E. Grant , Henry Goodman , Rachael Stirling , Eddie Marsan , Helen McCrory ve Claudia Jessie rol alıyor Yönetmenliğini ise Lone Scherfig yapmıştır.  2. Dünya Savaşı esnasında ABD ve İngiltere İstihbarat Bakanlıkları, millete moral vermek amacıyla Dunkirk Tahliyesi'nden kurtarılan askerlerin öykülerini anlatan bir film çekmektedirler.

Yolculuğun Sonu

Film 1918'de Aisne'de bir sığınakta geçmektedir. Psikolojik olarak yıpranmış bir subayın yönetiminde olan askerler sığındıkları mağarada onları bekleyen kaderleri ile yüzleşecek anı beklemektedirler. Filmin yönetmenliğini Saul Dibb yapmıştır.  Oyuncu kadrosunda ise Sam Claflin, Asa Butterfield, Paul Bettany, Tom Sturridge, Toby Jones yer almıştır.

1917

1 Dünya savaşı sırasında çok önemli bir mesajı iletmek üzere görevlendirilen iki askerin başından geçen olaylar konu edinmektedir. Gerçekleştirilmesi çok zor olan bu görevi icra ederken iki askerin başına türlü olaylar gelir.  Zamana karşı yülüten bu görevde acaba başarılı olabilecekler mi? Filmin yönetmenliğini Sam Mendes yaparken oyuncu kadrosunda ise George MacKay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong yer almaktadır.