Kireçlenme Nedir

Yağlı Yiyeceklerin Vücudunuz Üzerindeki 6 Etkisi

Uykusuz kalınca vücudumuza neler olur

Panik Atağı Durdurmanın Yolları

Hyaluronik Asitin Şaşırtıcı 3 Faydası

Cilt Bozukluklarının Nedenleri Nelerdir

Erkeklerde ve Kadınlarda Kalp Krizi Belirtileri

Makyaj Sanatçısı Mimi Choi makyajları ile şaşkınlık yaratıyor

Buluşlarından nefret eden ve pişman olan mucitler

Klasik Araba Tutkunlarının Vazgeçilmez Klasik Arabaları

Güneş Sisteminin En uzak Gezegeni Neptün Hakkında Bilgiler

Merkür gezegeni hakkında bilinmesi gereken 20 madde

Jüpiter gezegeni ve uyduları hakkında bilgiler

Fotoğrafçı Dünyanın En Güzel Kalelerini Fotoğraflıyor

Tarantino'nun Tüm Filmleri Bu Listede

Konusu Arkeoloji, Mitoloji ve Distopik Olan 15 Film Önerisi

İlginç Konularıyla 10 Harika Film

Masumiyetin ve İnsanlığın Son Bulduğu Zamanlar Çizgili Pijamalı Çocuk

Baskıcı Dönemin En Önemli Kadın Ressamı Frida Kahlo

Emmy Ödüllerinde En İyi Drama Dizisi Seçilen The Crown Dizisi Konusu ve Oyuncuları

The Crown Dizisi 73. Emmy Ödülleri’nde Geceye Damga Vurdu

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

Bursa Bölge

Osmangazi Belediyesi’nin Aşure Geleneği Sürüyor

Son Zamanların En Popüler Bilim Kurgu Filmleri Listesi

Bilim Kurgu meraklılıkların mutlaka izlemesi geren harika bilim kurgu filmleri

Her dakikasının aksiyon ve heyecan dolu olan bilim kurgu fimleri listesi 

Son zamanların en popüler bilimkurgu filmleri listesi

1.Godzilla vs Kong

Godzilla vs Kong canavarların dünyada dolaştığı insanların gelecekteki yaşamları için mücadele ettiği bir gelecek yaşamda geçer. Dünyanın en güçlü ikilisi olan Godzilla ve Kong daha önce eşi benzeri görülmeyen bir savaşta çarpışırlar. Dünyanın en iyi iki canavarının ortasında kalan insanlık tüm yaratıkları yeryüzünden sonsuza dek silmek için adım atar.

Yönetmen: Adam Wingard

Oyuncular: Alexander Skarsgård, Millie Bobby Brown, Rebecca Hall

2. Gezginler

Özel olarak eğitim gören bir grup astronot, henüz yeni yeni keşfedilmeye başlayan bir gezegende koloni kurmak için uzaya gönderilir. Ancak uzaya gönderilen astronotların kaptanı yolculuk sırasında gizemli bir şekilde öldürülür.

Yönetmen: Neil Burger

Oyuncular: Tye Sheridan, Lily-Rose Depp, Fionn Whitehead

3. Mortal Kombat

Cole Young adındaki karma dövüş sanatları savaşçısı bir suikastçı tarafından avlanmak ister, neden avlanmak istediğini anlamayan Cole ailesinin güvenliğinden şüphe duyarak Outworld güçlerine karşı gerçekleşecek yüksek riskli bir savaşta Earthrealm'i savunmak için özel bir savaşçı takımı aramaya başlar.

Yönetmen: Simon McQuoid

Oyuncular: Lewis Tan, Jessica McNamee, Josh Lawson

4. Yarının Savaşı

Gelecek bir zamanda geçen filmde 2048 yılında dünyayı nereden geldiğini bilinmeyen bir grup uzaylı ırkı ele geçirmiştir. Dünya nüfusunun büyük bir kısmı uzaylılar tarafından yok edilmiş geride kalan insanların tek çaresiyse 2020 yılına dönüp büyüklerinden yardım almaktır.

Yönetmen: Chris McKay

Oyuncular: Chris Pratt, Yvonne Strahovski, J. K. Simmons

5. Outside The Wire

Zor bir görevle karşı karşıya kalan İHA pilotu tehlikeli bir askeri bölgeye gönderilir. Kıyamete sebep olacak olan cihazı yanlış kişilerin eline geçmeden bulması için bu zorlu görevinde tek yardımcısı Android bir subay olacaktır.

Yönetmen: Mikael Hafstrom

Oyuncular: Anthony Mackie, Mürdüm İdris, Emiy Beecham, Michael Kelly Pilou Asbaek

6. Kaçak Yolcu

Mars’a giden bir uzay gemisinin içerisinde kalkış sonrasında kaçak bir yolcunun olduğu fark edilir. Gittikçe azalan kaynaklarından dolayı mürettebattakiler bir karar vermek zorunda kalırlar. Karar alınır ancak tıbbi araştırmacı karara karşı çıkınca olayların seyri değişir.

Yönetmen: Joe Penna

Oyuncular: Anna Kendrick, Toni Collette, Daniel Dae Kim

7. Yıldızlara Doğru

Roy 20 yıl önce uzayda hayat aramak için gidip kaybolan babasını galakside aramaya başlar. Babasını bulmak ve Dünya’yı tehdit eden şeyleri ortadan kaldırmak için güneş sistemine doğru yolculuğa çıkar. Roy’un bu yolculuğu beraberinde türlü sırları ortaya çıkarır.

Yönetmen: James Gray

Oyuncular: Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Ruth Negga

8. The Platform

Dikey konumlandırılan bir hapishanede geçen filmin her hücresinde iki mahkum bulunur. Günde sadece bir kere inen yemekten sadece üst katlardaki makhumlar yararlanırken alt kattaki insanlar açlıktan vahşice davranışlar sergiler. Hapishaneye giren Goreng ise bu adaletsizliğe dur demek ister ancak zamanla oda vahşi insanlara dönüşür.

Yönetmen: Galder Gaztelu-Urrutia

Oyuncular: Ivan Massagué, Zorion Eguileor, Antonia San Juan

9. Görünmez Adam

Cecilia Kass zengin bir optik mühendisi ve iş adamı Adrian Griffin ile evlidir. Cecilla sürekli kocasından şiddet ve taciz görmektedir, bu psikolojik ve fiziksel şiddetten kurtulmak isteyen Cecilla kocasını Diazepam ile uyuşturup kız kardeşi Emily ile kaçmak için plan yapar.

Yönetmen: Leigh Whannell

Oyuncular: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Harriet Dyer

10. Sputnik

Bilindiği Üzere Rusya'nın uzay yarışında önemli bir payı vardır. Gerek uzaya ilk uydu fırlatmaları gerekse ilk insanlı uçuşu gerçekleştiren Yuri Gagarin'in önderlik etmesi gibi birçok önemli gelişme sağlamışlardır. Uzayda elde ettikleri başarıları sinemaya aktaran Rus sineması Sputnik filmi bizleri beyazperde de karşılıyor. Soğuk savaşın zirve yaptığı bir dönemde Sovyet uzay aracında meydana gelen bir arıza sonucu bir kişi sağ olarak kurtulur. Kurtulan adamın psikolojik durumunun test edilmesi için bir psikolog görevlendirilir. Tedavi sırasında psikoloğun uzaydan onunla beraber gelebileceğini düşündüğü bir varlıktan şüphelenir gerilim ve korku dolu dakikalar başlamış olur.

Yönetmen: Egor Abramenko

Oyuncular: Oleg Malovichko, Andrey zolotarev

 11. Alita Savaş Meleği

Film Yukito Kishiro'nun Gunm adlı manga serisinden ilham alınarak yapılmıştır. Yeni bir bedende uyanan ve geçmişine dair hiçbir şeyi hatırlamayan Sibork kız olan Alita geçmişine dönük tüm bilgileri öğrenmeye çalışır. Şefkatli bir doktor olan Ido Alita'nın bu serüveninde en büyük destekçisi olur. Alita'nın geçmiş yaşamı her ne kadar karanlık olsa da Doktor Ido Alita'yı bu karanlık geçmişten korumak ister.

Yönetmen: Robert Rodriguez

Oyuncular:  Rosa salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Mahershala Ali, Ed Skrein,Jackie Earle Haley, Keean Johnson

12. Tides

Dünya Küresel bir felaketten sonra yaşanmaz bir hale gelir. Uzayda yeni bir yaşam alanı bulma çalışmaları Kepler 209 Gezegeninde sonuç bulmuştur. Uzay gemileriyle Kepler 209 Gezegenine giden araştırmacılar gezegene indikten sonra büyük bir sorunla karşılaşırlar. Kepler Gezegeninin sandıkları gibi yaşanabilir özellikleri yoktur. Tekrar Dünya’ya geri dönüş sağlamak isteyen araştırmacılar atmosfere girdikten sonra gemi kontrolden çıkar. Sadece Blake'nin sağ kurtulduğu gemide zorlu bir hayatta kalma mücadelesi verir.

Yönetmen: Tim Fehlbaum

Oyuncular: Nora Arnezeder, Lain Glen, Sarah- Sofie Boussnina

13. Ölüler Ordusu

Las Vegas’ta yaşanan zombi salgını bir grup için fırsata dönüşür ve bir adam paralı askerleri bir araya getirerek karantina bölgesine girip en büyük soygunu gerçekleştirirler.

Yönetmen: Zack Snyder

Oyuncular: Dave Bautista, Ella Purnell, Ömer Hardwick, ana de la REguera, Theo Rossi

14 Boss Level

Roy Pulver ülkesine uzun yıllar boyunca hizmet ettikten sonra emekli olan özel kuvvetler subayıdır. Cinayete kurban giden Roy kendisini bir zaman döngüsünün içerisinde bulur. Her gün ölümünün arkasındaki gizemi çözebilmek için girmiş olduğu zaman döngüsünde sır cinayetini aydınlatmak ister.

Yönetmen: Joe Carnahan

Oyuncular: Frank Grillo, MEl Gibson, Naomi Wats.

15. Oksijen

Liz uyandığında kendisini soğuk bir ünitede bulur ve oraya nasıl geldiğini kim tarafından getirildiğini hatırlamamaktadır. Oldukça soğuk olan üniteninin giderek oksijen bitmektedir, Liz için hayatta kalma mücadelesi başlar. Liz'i kurtarabilecek tek şey ise geçmişe dönük bilgiler olacaktır.

Yönetmen: Alexandre Aja

Oyuncular: Mélanie Laurent, Mathieu Amalric, Malik Zidi

16. Awake

Dünyada küserel bir felaket sonucu tüm elektronik cihazlar çalışmaz hale gelir. Yaşanan bu felaketin diğer bir sonucu ise insanların derin bir uykuya dalıp uyanmamalarıdır. Askerlik kariyeri sorunlarla dolu olan eski asker Jill dünyada meydana gelen bu felakete son verecek olan tek kişidir. Dünyayı bu felaketten kurtarmaya çalışırken bir yandan da akıl sağlığını kaybetmemek için mücadele verir. 

Yönetmen: Mark Raso

Oyuncular:  Gina Rodriguez, Ariana Greenblatt, Lucius Hoyos

17. The Midnight Sky

Augustine gökyüzünü inceleyebilmek için dünyanın en ücra noktalarında evreni gözlemlemektedir. Küresel bir felaketin sonucu kuzey kutbunda yaşanan Augustine bir araştırma gemisiyle irtibat kurup dünyaya dönmemeleri üzerine uyarmaya çalışır.

Yönetmen: George Clooney

Oyuncular: George Clooney, Felicity Jones, David Oyelowo

18. Valerian

28. Yüzyılda geçen film soyu tükenmekte olan bir yaratığı ele geçirmek ve kaçırılan komutanlarını kurtarmak için operasyona çıkan Valeria ve Laureline’ın hikayesine odaklanır. Karanlık bir gücün tüm galaksiyi tehdit etmesi üzere Valerian ve Laureline bu karanlık gücün tüm galaksiyi ele geçirmeden önce durdurup evrenin geleceğini kurtarmak için mücadele verir.

Yönetmen: Luc Besson

Oyuncular: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen

19.  Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı

Memur K Toplum yaşamını tehlikeye hatta kaosa sokacak bir sırrı ortaya çıkarır. Memur K bu sırrı çözebilmek için eski ödül avcısı Rick Deckard'ı bulur ve ondan cevaplanması gereken soruların anahtarını ister. 

Yönetmen: Denis Villeneuve

Oyuncular:  Ryan Gosling, Harrison Ford, Ana de Armas

20. Tenet

Uluslararası bir ajan gerçek zamanın ötesinde dünyayı büyük bir felaketten kurtarmak için savaşır. Dünyayı büyük bir felaketten kurtarmaya çalışan kahramanımız casusun dünyasında kaybolmamak için her türlü çaba içine girer.

Yönetmen: Christopher Nolan

Oyuncular: John David Washington, Kenneth Branagh, Robert Pattinson

 

DİLARA KAYGISIZ / SEZER GÜNEY Grafik Tasarım