Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarır

Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Tenet Filmini Beğendiyseniz bu filmlere bayılacaksınız.

Son zamanların en çok konuşulan Tenet Filmine benzer filmleri sizleri için sıraldık 

Looper Tetikçiler

Yönetmenliğini ve senaristliğini yapan Rian Johnson harika oyuncu kadrosuyla birlikte harika bir bilim kurgu filmi ortaya çıkarmış. Filmin oyuncu kadrosunda  Bruce Willis, Joseph Gordon-Levitt ve Emily Blunt rol almıştır. Filmin konu örgüsü 2074 yılı Zamanda yolculuk mümkün olsa da bu, yasa dışı çeteler tarafından kullanılan bir araçtır. Bu çeteler, öldürmek istedikleri kişiyi zamanda 30 yıl öncesine yollamakta ve kendileri adına çalışan kiralık katiller tarafından infaz edilmesini sağlamaktadır. Geleceğin suç sendikaları tarafından işe alınan "tetikçi" adı verilen "günümüz" sözleşme katillerinin etrafında dönmektedir.

Blade Runner 2049

İlki kadar ikincisi de başarılı olan film ilk filmde geçen konunun 30 yıl sonrasında geçen konuları anlatmaktadır. Polis departmanında görev yapan Memur K Toplum yaşamını tehlikeye sokacak bir sırrı ortaya çıkarır. Bu felaketin önlenebilmesi için eski ödül avcısı olan Rick Deckar’ı bulup ondan yardım alarak merak ettiği tüm soruların cevabını araştırır. Filmin Yönetmenliğini Denis Villeneuve üstlenirken oyuncu kadrosunda ise Ryan Gosling, Harrison Ford, Ana de Armas gibi büyük oyuncular yer almaktadır.

Ayın Gölgesinde

Başarılı bir dedektif olma yolunda emin adımlarla yürümek isteyen polis memuru Thomas Lockhart bu yürüyüşünde bir seri katille yolunun kesiştiğine tanık olmaktadır. Her 9 Yılda bir ortaya çıkan bu seri katil cinayetler işleyerek gizemini koruyabilmektedir. Katili bulabilmek için gece gündüz çalışan Thomas bu durumu kendisinde bir takıntı haline getirir. Kariyerini ailesini ve sağlığını bu uğurda tehlikeye atan Thomas bu zorlu sürecin sonucunda istediği sonuca ulaşabilecek mi?  Filmin yönetmenliğini Jim Mickle üstlenirken oyuncu kadrosunda  Michael C. Hall, Boyd Holbrook, Cleopatra Coleman gibi isimleri görmekteyiz.

Predestination

Bilim kurgu filmleri arasında iyi bir etkiye sahip olan film ilgi çekici konusuyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Zamanlar arası yolculuk yapan bir ajanın olayların daha başlamadan önce önüne geçebilmesi konusu işlenmiştir. Ajanımızın son görevi ise 1975 yılında New York’ta meydana gelen bir patlama sonucu 11.000 kişinin ölümün gerçekleştiği olayın önlenmesi yer almaktadır. Ajan 1975 yılına gönderilerek bu olayın araştırılması istenir ve bir barda tanıştığı köşe yazarı ile olayın döngüsü daha da derinleşir.  Filmin Yönetmenliğini Michael Spierig ve Peter Spierig üstlenmişlerdir. Oyuncu kadrosunda ise Ethan Hawke, Sarah Snook, Noah Taylor yer almaktadır.

Interstellar

Son zamanların en iyi bilim kurgu ve uzay filmleri arasında zirvede olan Interstellar filmi bir kült film olma özelliğini kazanmaktadır. Filmin sineama dünyasında iyi bir hayran kitlesi ve başarısı vardır.  Filmin Başrollerinde Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain ve Michael Caine yer almıştır. Yönetmenliğini ise Christopher Nolan üstlenmiştir. Film  bir grup astronotun bir solucan deliğinden geçerek insanların yaşayabileceği yeni bir yer arayışı konu edilmektedir.

Bulutn Atlası

Film 4 yıllık zorlu bir yapım aşamasının ardından vizyona girmeyi başarmıştır. Mali zorluklar yüzünden filmin gösterimi askıya alınmıştı ve nihayetinde film 2012 yılında vizyona girdi. Film vizyona girdikten sonra eleştirmenleri ikiye bölerek kutuplaştırdı bazı eleştirmenler film En İyi Film olduğunu savunurken diğer eleştirmenlerse en kötü film olduğunu savunmuştur. Tabiki eleştirmenleri kafaya takacak değiliz izleyip iyi mi kötü mü olduğunu karar vereceğiz.  Filmn Tom Tkywer tarafından yazılıp yönetilmiştir. Aynı ismi taşıyan edebi bir eserden esinlenirek aktarılan filmin oyuncu kadrosunda Tom Hanks, Halle Berry, Jim Broadbent, Hugo Weaving ve Jim Sturgess gibi usta oyuncular yer almaktadır.   Film sıra dışı geriye dönüş ve ileriye atlama teknikleriyle farklı dönemlerde yaşamış altı ayrı karakterin öyküsünü anlatmaktadır. Film ayrıca en maliyetli bağımsız bir yapım olma özelliğini taşımaktadır. Neden mi tam tamına 102 Milyon Dolar film için harcanmıştır. Evet daha fazla harcanan filmler de var ama bağımsız olunca işler değişiyor.

Run Lola Run 

Ödüllerle süslenmiş bir yapım ile sizlerleyiz ismindende anlaşılabileceği gibi aksiyonlu bir film. Lola’nın koşuşuna eşlik eden müzik ve şehir manzaraları filmin ilgi çekici özellikleri arasında yer almaktadır. Genç ve güzel bir kadın olan Lola’nın sevgilisi mafya için kuryelik yapmaktadır.  Lola’nın sevgilisi son işinde işleri batırınca ki bunda Lola’nında etkisi görünmekte Lola buluşmaya geç kalır Manni alması gereken 100.000 DmLik parayı kaybeder. Mafyanın Sevgilisi öldürmemesi için Lolaya parayı ve çantayı bulabilmesi için 20 dakikalık bir zaman verilir. Bu zaman içerisinde Lola Bu parayı bir yerden temin edip getirmesi gerekmektedir aksi halde sevgilisine veda edecektir. Zamana karşı verilen bu zorlu mücadelede bizleri harika manzaralarıyla ve müzikleriyle berlin sokakları beklemektedir.

İçerideki Adam

Film 2006 yılında Russell Gewirtz tarafından kaleme alınmış ve Spike Lee tarafından yönetilmiş bir gerilim,polisiye ve drama filmidir. Filmin konusu her şey sıradan bir banka soygunu gibi başlar. Boyacı kılığındaki dört soyguncu Wall Street'in en büyük kurumlarından birinin lobisinde 50 kişiyi rehin aldığında polis de sıradan prosedürü uygular ve iki dedektif soyguncularla anlaşmak üzere görevlendirilir. Zaman geçtikçe dedektifler soyguncuların hep bir adım gerisinde kaldıklarını fark ederler. Her durumda işe yarayan planlar altüst olmuş, geçen zamanla beraber çareler tükenmeye başlamıştır. Banka patronu olan bitenle fazlaca alakalıdır. Bu sırada bir broker soyguncularla özel görüşme talep etmektedir.

Cloverfield Paradoksu

Bir grup bilim insanının yeni enerji kaynağı bulmaları için yaptığı çalışmalar anlatılmaktadır. Enerji krizini çözmek için mücadele eden elip denedikleri bir cihazla karanlık ve alternatif bir geröekle karşı karşıya kalırlar. Filmin Yönetmenliğini Julius Onah üstlenirken oyuncu kadrosunda ise Gugu Mbatha-Raw, David Oyelowo, Daniel Brühl isimler yer almaktadır.

XTRACTİON 

 Paralı asker Tyler Rake, Hindistan'ın en büyük uyuşturucu kaçakçısının kaçırılan oğlu Ovi Mahajan'ı Dakka, Bangladeş'ten kurtarmak için görevlendirilir. Ovi'yi kurtardıktan sonra şehrin en büyük uyuşturucu efendisi Amir şehri kilit altına alma çağrısı yapar. Tyler artık her adımında düşmanla burun buruna gelecektir. Filmin Yönetmenliğini  Sam Hargrave yapmıştır ve oyuncu kadrosunda Chris Hemsworth, Rudhraksh Jaiswal, Randeep Hooda gibi isimler yar almıştır.

Gerçeğe Çağrı

Amerikan yapımı aksiyon filminde, Arnold SchwarzeneggerSharon StoneMichael Ironside ,ve Ronny Cox rol almıştır. Fimnin konunusu Yıl 2084 Douglas Quaid Arnold Schwarzenegger beynine yüklenen hayatta Lori Sharon Stone ile evli bir inşaat işçisidir. Ancak rüyalarında Mars'a gittiğini ve orada olduğunu gören Quaid, insanları sanal olarak tatile yollayan Recall isimli bir şirketten Mars tatili satın alır. Yükleme işlemleri sırasında oluşan bir arızada Quaid gerçekten orada olduğunu hatırlar, Recall şirketinden ayrıldığında kendisini bir taksi de uyumuş halde bulur ve yaşadıklarının rüya olduğunu zanneder, taksiden indiğinde işyerinde çalışan arkadaşı Harry ve birkaç adamı yolunu keser.