Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarır

Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Üniversite-Sanayi işbirliğine bir imza daha

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) yönetimi tarafından Üniversite-Sanayi birlikteliğini geliştirmek amacıyla yürütülen işbirliği faaliyetlerine Aymnet firmasından da destek geldi.

Üniversite ile firma arasında imzalanan işbirliği anlaşması ile ortak Ar-Ge ve Ür-Ge projeleri hayata geçirilecek.

BUÜ ile geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında faaliyet gösteren Aymnet Bitkisel ve Temizlik Ürünleri firması arasında protokol imzalandı. Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında gerçekleştirilen protokol sayesinde ortak Ar-Ge ve Ür-Ge projelerinin gerçekleştirilmesi, tarafların sahip olduğu laboratuvar imkânlarının ortak kullanılması, ihtiyaç duyulan eğitim araçlarının karşılanması ve sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yollarının bulunması hedefleniyor. Protokol BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Aymnet Bitkisel ve Temizlik Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Sağlam arasında imzalandı. Törende Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Elif Moğol, akademisyenler ve firma temsilcileri de hazır bulundu.

İmza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, göreve gelmelerinin ardından öğrenci dostu, akademik başarıyı kovalayan ve topluma hizmet eden bir üniversite modeli oluşturmaya gayret ettiklerini söyledi. Yetiştirdikleri nitelikli insan kaynağı ile ürettikleri bilimsel ve teknolojik verileri toplumun hizmetine sunduklarını aktaran Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “Önem verdiğimiz bu hizmetlerimiz sayesinde içinde bulunduğumuz şehrin ortak aklı olarak yapılması gereken her şeyi yerine getirmeye gayret ediyoruz. Üniversite-Sanayi işbirliğine ağırlık verdiğimiz için bu yönümüzle ön plana çıkıyoruz. Fakat toplumun her kesiminden gelen işbirliği taleplerini değerlendiriyor ve karşılamaya gayret ediyoruz. Bunu da Bursa’mıza, ülkemize ve insanımıza karşı bir sorumluluk olarak değerlendiriyoruz” diye konuştu.

İmzalanacak protokolün de toplum yararına yapılan işbirliği çalışmaları kapsamında değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden Kılavuz; “İşbirliğimizi bu şekilde bir ön protokole bağladık. Akabinde de yapılacak bilimsel çalışmalardan üretilecek sonuçların, sizler aracılığıyla topluma yansıtılması noktasında bir gayrete girmiş oluyoruz. Bizimle böyle bir işbirliği anlayışına sahip olduğunuz ve başladığınız için, sizlere ve firmanıza şükranlarımızı arz ediyorum. Bu işbirliğinin doğuracağı sonuçların da sizler, bizler, şehrimiz, ülkemiz ve insanoğlu için iyilikler getirmesini temenni ediyorum” açıklamasında bulundu.

Aymnet Bitkisel ve Temizlik Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Sağlam ise yaklaşık 10 yıldır Türkiye adına çok önemli projelere imza attıklarını vurguladı. Farklı üniversitelerle de çalışmalar yürüttüklerini açıklayan İlhan Sağlam; “Toplum yararına faaliyet gösteren tüm üst düzey kurum ve kuruluşlar ile işbirliği yapıyoruz. Bize yıllardır bu işin membaının Avrupa, Amerika, Uzak Doğu veya Rusya olduğu söyleniyordu. Anadolu’daki tıbbi çözümleri unutturmaya çalışıyorlar. Bereketli topraklarımızda her türlü tıbbi ve aromatik bitki yetişiyor. Çok değerli bilim insanlarının yetiştiğini de gördük. Bu bilim insanlarımızın son derece kıymetli çalışmalara imza attıklarını da biliyoruz. Şuana kadar yaptığımız önemli projeler ile başarılara ulaştık ve dünyanın da dikkatini çektik. Ancak bundan sonra ülkemizi ve şehrimizi dünya genelinde hak ettiği yere ulaştırmak istiyoruz. Üniversitemizle birlikte geliştireceğimiz özellikle nanoteknolojik ürünlerle çıtayı daha da yukarılara taşımayı hedefliyoruz. Bu bizim için de çok önemli bir çalışma olacak. Uzattığımız işbirliği elini tuttuğunuz ve işbirliği köprüsü oluşturduğunuz için Üniversitenin tüm kıymetli yöneticilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından taraflar işbirliği protokolüne imza attı.