Kireçlenme Nedir

Yağlı Yiyeceklerin Vücudunuz Üzerindeki 6 Etkisi

Uykusuz kalınca vücudumuza neler olur

Panik Atağı Durdurmanın Yolları

Hyaluronik Asitin Şaşırtıcı 3 Faydası

Cilt Bozukluklarının Nedenleri Nelerdir

Erkeklerde ve Kadınlarda Kalp Krizi Belirtileri

Makyaj Sanatçısı Mimi Choi makyajları ile şaşkınlık yaratıyor

Buluşlarından nefret eden ve pişman olan mucitler

Klasik Araba Tutkunlarının Vazgeçilmez Klasik Arabaları

Güneş Sisteminin En uzak Gezegeni Neptün Hakkında Bilgiler

Merkür gezegeni hakkında bilinmesi gereken 20 madde

Jüpiter gezegeni ve uyduları hakkında bilgiler

Fotoğrafçı Dünyanın En Güzel Kalelerini Fotoğraflıyor

Tarantino'nun Tüm Filmleri Bu Listede

Konusu Arkeoloji, Mitoloji ve Distopik Olan 15 Film Önerisi

İlginç Konularıyla 10 Harika Film

Masumiyetin ve İnsanlığın Son Bulduğu Zamanlar Çizgili Pijamalı Çocuk

Baskıcı Dönemin En Önemli Kadın Ressamı Frida Kahlo

Emmy Ödüllerinde En İyi Drama Dizisi Seçilen The Crown Dizisi Konusu ve Oyuncuları

The Crown Dizisi 73. Emmy Ödülleri’nde Geceye Damga Vurdu

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

Bursa Bölge

Osmangazi Belediyesi’nin Aşure Geleneği Sürüyor

YILDIRIM’DAN TÜRKİYE’NİN HER KÖŞESİNE KİTAP

YILDIRIM BELEDİYESİ, SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ KAPSAMINDA HAYATA GEÇİRDİĞİ ‘1 DAKİKA 1 KİTAP’ PROJESİYLE BİR BÖLÜMÜNÜ BAŞKAN OKTAY YILMAZ’IN SESLENDİRDİĞİ 31 KİTABI SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN GELEN 12 BİN 700 YORUM ARASINDAN YAPILAN ÇEKİLİŞLE TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDEN 252 KİŞİYE HEDİYE ETTİ.

PROJE KAPSAMINDA, GENÇLER ARASINDA YAYGIN OLARAK KULLANILAN SOSYAL MEDYA AĞI INSTAGRAM ÜZERİNDEN, YILDIRIM BELEDİYESİ SAYFASINDA BAŞKAN OKTAY YILMAZ’IN BİR BÖLÜMÜNÜ SESLENDİRDİĞİ VİDEODAKİ KİTAPLARIN YAZARINI VE ADINI DOĞRU TAHMİN EDENLERE, YAPILAN ÇEKİLİŞİN ARDINDAN BAŞKAN OKTAY YILMAZ’IN İMZALADIĞI KİTAPLAR KARGOYLA ULAŞTIRILIYOR.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “HEM GENÇLERİMİZİN KİTAP OKUMA ALIŞKANLIKLARINI GELİŞTİRMEK HEM DE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINA KARŞI BİR FARKINDALIK OLUŞTURMAK AMACIYLA HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ PROJEDE BİNLERCE VATANDAŞIMIZA DOKUNDUK.”

BAŞKAN YILMAZ: “TÜRK VE DÜNYA KLASİKLERİ ARASINDA YER ALAN BİR KİTABIN BİR BÖLÜMÜNÜ SESLENDİRDİĞİM ESERİN ADINI VE YAZARINI DOĞRU TAHMİN EDEN TAKİPÇİLERİMİZ ARASINDAN 7 KİŞİYE, BİZZAT İMZALADIĞIM KİTAPLARI HEDİYE EDİYORUZ.”

 Sosyal Belediyecilik alanında şehrin yaşamına önemli dokunuşlar yapan Yıldırım Belediyesi, vatandaşların okuma alışkanlığına dikkat çekmek amacıyla oluşturduğu ‘1 Dakika 1 Kitap’ projesi ile Türkiye’nin farklı illerinden sosyal medya üzerinden gelen 12 bin 700 yorum arasından yapılan çekilişle 252 kişiye 31 farklı kitap hediye etti.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın bir bölümünü seslendirdiği kitapların yazarını ve adını doğru tahmin edenler, yapılan çekilişle kitapların sahibi oluyor. Proje kapsamında, gençler arasında yaygın olarak kullanılan sosyal medya ağı Instagram üzerinden, Yıldırım Belediyesi sayfasında Başkan Oktay Yılmaz’ın bir bölümünü seslendirdiği videodaki kitapların yazarını ve adını doğru tahmin edenlere, yapılan çekilişin ardından Başkan Oktay Yılmaz’ın imzaladığı kitaplar kargoyla ulaştırılıyor. 12 Mayıs 2019’dan bu yana yapılan çekilişlerde bugüne kadar Türk ve Dünya Edebiyatı klasiklerinden, Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Beş Şehir, İlber Ortaylı’nın Bir Ömür Nasıl Yaşanır, Necip Fazıl Kısakürek’in Hikayelerim, Cengiz Aytmatov’un Gün Olur Asra Bedel, Mehmet Akif Ersoy’un Safahat, Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Kiralık Konak, Tarık Buğra’nın Osmancık, Halide Edip Adıvar’ın Türk’ün Ateşle İmtihanı, Peyami Safa’nın Fatih Harbiye, Sezai Karakoç’ Ruhun Dirilişi, Michal Biran’ın Cengiz Han, Sait Faik Abasıyanık’ın Mahalle Kahvesi, Yahya Kemal Bayatlı’nın Kendi Gök Kubbemiz, Refik Halit Karay’ın Hakkı Sükut, Rıfat Ilgaz’ın Karartma Geceleri, Cengiz Dağcı’nın Korkunç Yıllar, Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun Kilit, Kemal Tahir’in Esir Şehrin İnsanları, Mehmet Rauf’un Eylül, İbn Sina-İbn Tufeyl’in Hay Bin Yakzan-Doğanın Kucağında, Halid Ziya Uşaklıgil’in Mai ve Siyah, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Acıbadem’deki Köşk, Dücane Cündioğlu’nun Göz İri, Sait Faik Abasıyanık’ın Şahmerdan, Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Yaban, Amin Maalouf’un Semerkand, Arif Nihat Asya’nın Dualar ve Aminler, Necip Fazıl Kısakürek’in O ve Ben, Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun Anahtar, Kemal Tahir’in Yol Ayrımı eserleri, Bursa’nın yanı sıra Hatay’dan İzmir’e Edirne’den Ardahan’a, Türkiye’nin farklı şehirlerindeki okuyuculara gönderildi.

“GENÇLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ”

Hem gençlerin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmek hem de teknoloji bağımlılığına karşı bir farkındalık oluşturmak amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Biz gençlere güveniyoruz ve önemsiyoruz, gençlerin enerjisinden memleket yönetiminde de istifade etmek istiyoruz. Bu da ancak gençlerin daha çok okuyarak, kendilerini geliştirmesi ile mümkün olacak. Bu yüzden özellikle gençlerimize bol bol okumalarını tavsiye ediyorum. Bilindiği üzere teknoloji, hayatımızın her alanına girdi, hatta bununla da kalmayarak, neredeyse hayatımızı işgal etti. Uzmanların da işaret ettiği gibi verimli kullanıldığında insanlık için nimet olan teknoloji, aşırı kullanımda ise insanların sosyal ve psikolojik gelişimlerini olumsuz etkileyebiliyor. Bu düşünceyle insanlarımızı bir nebze de olsa teknolojik bağımlıktan kurtarmak adına ‘1 Dakika 1 Kitap’ projemizi hayata geçirdik” diye konuştu. 

MEMLEKETİN DÖRT BİR YANINA KİTAP

Her hafta yapılan çekilişle Türkiye’nin farklı şehirlerindeki okuyuculara kitap hediye ettiklerini dile getiren Başkan Yılmaz, “Projemiz kapsamında yılın 365 gününe denk gelecek şekilde vatandaşlarımıza her gün bir kitap hediye ediyoruz. Haftalık olarak Türk ve Dünya klasikleri arasında yer alan bir kitabın bir bölümünü seslendirdiğim eserin adını ve yazarını doğru tahmin eden takipçilerimiz arasından 7 kişiye, bizzat imzaladığım kitapları hediye ediyoruz. Bu güne kadar Yıldırım Belediyemizin Instagram hesabını takip eden vatandaşlarımız arasından seçilen 252 kitap dostuna, Anahtar, Yaban, Şahmerdan, Semerkand, Cengiz Han, Çalıkuşu, Kiralık Konak, Safahat gibi çok değerli eserler hediye ettik. Bursa’nın yanı sıra Hatay’dan İzmir’e Edirne’den Ardahan’a ülkemizin dört köşesine 31 farklı kitap gönderdik. Kitap sevdalısı olan herkesi, Yıldırım Belediyesi Instagram hesabından her hafta yayınlanan videolarımızı takip etmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.