Kireçlenme Nedir

Yağlı Yiyeceklerin Vücudunuz Üzerindeki 6 Etkisi

Uykusuz kalınca vücudumuza neler olur

Panik Atağı Durdurmanın Yolları

Hyaluronik Asitin Şaşırtıcı 3 Faydası

Cilt Bozukluklarının Nedenleri Nelerdir

Erkeklerde ve Kadınlarda Kalp Krizi Belirtileri

Makyaj Sanatçısı Mimi Choi makyajları ile şaşkınlık yaratıyor

Buluşlarından nefret eden ve pişman olan mucitler

Klasik Araba Tutkunlarının Vazgeçilmez Klasik Arabaları

Güneş Sisteminin En uzak Gezegeni Neptün Hakkında Bilgiler

Merkür gezegeni hakkında bilinmesi gereken 20 madde

Jüpiter gezegeni ve uyduları hakkında bilgiler

Fotoğrafçı Dünyanın En Güzel Kalelerini Fotoğraflıyor

Tarantino'nun Tüm Filmleri Bu Listede

Konusu Arkeoloji, Mitoloji ve Distopik Olan 15 Film Önerisi

İlginç Konularıyla 10 Harika Film

Masumiyetin ve İnsanlığın Son Bulduğu Zamanlar Çizgili Pijamalı Çocuk

Baskıcı Dönemin En Önemli Kadın Ressamı Frida Kahlo

Emmy Ödüllerinde En İyi Drama Dizisi Seçilen The Crown Dizisi Konusu ve Oyuncuları

The Crown Dizisi 73. Emmy Ödülleri’nde Geceye Damga Vurdu

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

Bursa Bölge

Osmangazi Belediyesi’nin Aşure Geleneği Sürüyor

YILDIRIMLI GENÇLERİN ‘FİKRİ’ VAR

YILDIRIM BELEDİYESİ VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ PAYDAŞLIĞINDA OLUŞTURULAN ‘YILDIRIM FİKİR SANAT KULÜBÜ’, DÜZENLENEN SEMİNERLERLE LİSE ÖĞRENCİLERİNİN KİŞİSEL GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLIYOR.

YILDIRIM FİKİR SANAT KULÜBÜ, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ DR. AKİF HAYTA VE ŞAİR-YAZAR METİN ÖNAL MENGÜŞOĞLU’NU ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GETİRDİ.

 Kültür ve sanat alanında birbirinden önemli içeriklere imza atan Yıldırım Belediyesi, ‘Yıldırım Fikir Sanat Kulübü’ ile alanında uzman isimleri lise öğrencileri ile buluşturuyor.

 

Eğitici ve bilgilendirici etkinlikleriyle Yıldırımlıların sosyal yaşamına renk getiren ve öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlayan programlar gerçekleştiren Yıldırım Belediyesi, ‘Fikir Sanat Kulübü’ ile lise öğrencilerinin ufkunu aydınlatıyor. Yıldırım Fikir Sanat Kulübü ile gençlerin amaç ve hedeflerini belirlemelerine, kendi dönemlerine ait psikososyal sorunları ve çözüm yollarını görmelerine, her türlü bağımlılık konusunda bilinçlenmelerine, hayata estetik bir nazarla bakma kabiliyeti kazanmalarına yardımcı olan Yıldırım Belediyesi aynı zamanda bu seminerler ile öğrencilerin yaşadıkları şehri, ülkeyi bir medeniyet tasavvuru bağlamında tanımlamalarına olanak sağlıyor. Bu bağlamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirilen iş birliği ile alanında uzman isimleri lise öğrencileriyle buluşturan Yıldırım Belediyesi, Yıldırım Fikir Sanat Kulübü etkinlikleri kapsamında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Akif Hayta’yı, Yeşil Devlet Hatun Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya getirdi. Dr. Akif Hayta, genç dimağları ‘Düşünme ve kendi gerçekleştirme metotları’ konusunda bilgilendirdi. Öte yandan Yıldırım Fikir Sanat Kulübü’nün bir diğer etkinliğinde, Şair-Yazar Metin Önal Mengüşoğlu, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine önemli bilgiler aktardı. Mengüşoğlu, öğrencilere Necip Fazıl Kısakürek'in düşünce dünyası ve sanat görüşü konusunda bilgiler verdi. 12 hafta sürecek eğitimlerde farklı okulların öğrencileri seçkin akademisyen ve yazarlarla bir araya gelmeye devam edecek.