Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Kahlo'nun otoportresine 34,9 milyon dolar!

20. yüzyılın en önemli ressamlarından Frida Kahlo'nun otoportresi New York'taki açık artırmada 34,9 milyon dolara satılarak rekor kırdı.

BUSMEK’ten 'güz' temalı filografi sergisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (BUSMEK) eğitim gören 12 kursiyerin çivi ve tel kullanarak ürettiği özel eserler, ‘güz’ temalı Filografi sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Başkanlık konutu yerinde Süleyman Çelebi külliyesi yükselecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Başkanları tarafından kullanılan ‘Başkanlık Konutu’ ile etrafını kapsayan alanın yıkılarak Süleyman Çelebi türbesinin de olduğu bölgeye yeni bir külliye yapılac

Tiyatro şehrin dört yanında

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding’in sponsorluğunda BKSTV tarafından gerçekleştirilen 25. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarırYAZARLAR


Mustafa Demir İktisatçı


2023 HEDEFLERİ VE EKONOMİ

.


Bütün siyasi çalışmalar yapılacak seçime yoğunlaşmış durumda.

Siyaset iki parçaya bölünmüş,Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı olarak adlandırılmıştır.
Millet ittifakının tüm ana çalışması Sn.Erdoğan’ın  yirmi yıl süren iktidarını devirmek ve eski yönetim sistemine geçmek.

Bu amaçla içte ve dışta birçok ittifaklar ve destekleri mübah görerek elde etmeye çalışmaktalar. Erken seçime iktidarı zorluyorlar. Bozulan ekonomiden asgari ücretle geçinenleri baskı unsuru olarak kullanmaktalar. Gerçekten geçim sıkıntısı içinde bulunan milyonlarca vatandaş var. Bir insanın temiz ve dürüst olmasını mazisine bakarak anlarız.İcraatları ayna vazifesi görür.

Politika çok yüzlülük olduğundan,inanmak zor olsa gerek. İktidara geldiklerinde çok yamalı bohça gibi olduklarından,acaba ortalık toz pembe olacak mı? Herşey düzelecek mi? Durduracakları yatırımların  ve atılımların yerine herkese bol kepçe maaş mı dağıtacaklar? Cumhurbaşkanlığı sistemini eski sisteme nasıl çevirecekler?
Diğer taraftan Cumhur İttifakı kimseye aldırmadan yoluna devam ederken,maalesef maddi sıkıntılara sürüklenen ve geçim sıkıntısına düşenlere bir çare bulamaz ise, 2023 te malum eski partilerin durumuna düşme ihtimali var.Yatırımların da bir yere kadar yürüyüşü güzeldir.

Bozulan aile bütçeleri ortalığı toz duman eder. Dava sadakatiyle çalışanların bile görülen gevşemesi ve iktidarın umursamazlığı kaybettirecek  diye endişem var. Maddecilik,rüşvet ve şatafat belası ise,yıkar geçer. İşin ehli olmayanların bozgunculuğu,iktidarı altüst eder maalesef. Dışarıdan bakışla gördüklerimdir bunlar.

Kibir ve gurur timsali siyasetçilere dikkat derim. Kanaat Önderleri vasfını taşıyan STK ve Halka kulak tıkanıyor. Üstelik, minnet eder gibi gidilen ziyaretlerde gördüğüm, gönül alma yerine, ders verir gibi nutuklar atılıyor. Kırılganlık artıyor. Onun için 2023 zor olcak gibi.
Ekonomiye gelince; dolar ve altın  almış  başını gidiyor. DUR diyecek bir merci de yok.Herşeyi dış güçlere bağlamak yanlışlığı var. Dar gelirli ve asgari ücretliler kan ağlıyor. İktidarın acilen bir çözüm bularak,buna el atması gerekir. Yoksa anarşi doğar.Yani menfi işlere yönelirler.    2023 Seçim Hedefini de kaybeder.
Herşeye yüzde elli’lere varan ve geçen zamlar geldi.

Herkesin ana ihtiyacı doğalgaza,elektriğe,ulaşıma v.s zamlar peşpeşe. Evler alev alev ve yoksulluk sınırında.

Tabi ki zenginin umurunda değil. Zekat müessesesini unutmuşuz. Kazancına kazanç kattı. Fakirin halinden ne anlar, sırtı pek olanlar..(İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ.)   Ülkeyi sarmalayan marketler zinciri,keyfini yaşıyor.

Devletin kestiği cezanın vatandaşa ne faydası var? Tarım Kooperatifleri Marketleri de maalesef  aynı fahiş fiyatla satıyor. Farkı yok diğerlerinden.
Sosyal Devlet Bilincinin tüm vatandaşlarda yansımasının olması gerekir. Alt tabakayı korumak,geçimlerini kolaylaştırmak elzemdir.
EĞER 2023 İKTİDARINI KAZANMAK İSTİYORSANIZ ,YOLUNUZ  GÖNÜLLERE VE ELLERE DOKUNMAKLA MÜTEVAZİ OLMAKTAN GEÇER.SADAKAT VE VEFA İLE TEBESSÜM  İSTER.