Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Kahlo'nun otoportresine 34,9 milyon dolar!

20. yüzyılın en önemli ressamlarından Frida Kahlo'nun otoportresi New York'taki açık artırmada 34,9 milyon dolara satılarak rekor kırdı.

BUSMEK’ten 'güz' temalı filografi sergisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (BUSMEK) eğitim gören 12 kursiyerin çivi ve tel kullanarak ürettiği özel eserler, ‘güz’ temalı Filografi sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Başkanlık konutu yerinde Süleyman Çelebi külliyesi yükselecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Başkanları tarafından kullanılan ‘Başkanlık Konutu’ ile etrafını kapsayan alanın yıkılarak Süleyman Çelebi türbesinin de olduğu bölgeye yeni bir külliye yapılac

Tiyatro şehrin dört yanında

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding’in sponsorluğunda BKSTV tarafından gerçekleştirilen 25. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarırYAZARLAR


Adnan Yücesoy


ALİNUR AKTAŞ’A DAİR

.


 Bu aralarda hükümete olduğu gibi Bursa büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ’A saldırılar devam ediyor, hatta istenmeyen adam ilan edenler var.

               Bu çevreler yıllarca ülkemizin sırtından geçinen çevrelerdir. Çağdaş gazeteciler cemiyeti var medyadan takip ettiğim kadarıyla bunların yıkılacak olan binaları var.  Bunun için feryat ediyorlar. Kim bu çağdaşlar kime çağdaş, kime kör ve sağır oldukları belli.

Bu çevreler madem çağdaştırlar, geçmiş yıllarda muhafazakâr insanlara yapılan saldırılarda nerdeydiler. 28 Şubat yüz karası olayında hangi tarafta duruyorlardı. Bunların tarafı belli adlarının çağdaş olduklarına bakmayın bunlar kendilerine çağdaştırlar.

Aklıma taksimdeki Atatürk Kültür merkezi geldi.  Sayın Erdoğan yıkılacak dediğinde bu çağdaş tayfa demediklerini bırakmadı. Ne iftiralar attılar protestolar yaptılar Şimdi ise aynı isimle açıldı hem de Muhteşem ve modern bir şekilde utansalardı özür dilerlerdi, Bunlar isetmezük tayfasıdır. Gelişmeye kalkınmaya karşı olanlardır.

Yola, hava alanına, uzaya,, ihaya, sihaya karşıdırlar. Bunlar sadece kendi kendilerini çağdaş görenlerdir. Bunların fikirleri bellidir. Bu zihniyet hep aynı kaynaktan beslenir. Türkiye’ye gösterişten başka faydaları olmamıştır.

Alinur Aktaş eski ve gereksiz yerleri yıkıyor. Tarihi eserlerin etrafını yıktığı gibi, umarım sözde çağdaşların yerini de yıkar ve onlara daha güzel bir yer tahsis eder ya da yapar. Yapsa da onların zihniyeti aynıdır yapanı takdir etmezler teşekkür etmezler.

Sebebi kendi fikirlerinden başka fikirlere tahammülleri yoktur. Ama devran döndü kim nedir nerde duruyor artık biliniyor. 

             Bursa da büyükşehir önemli projelere imza atıyor. Gereği gibi hizmet ediyor. İşe yaramaz yerleri elden geçiriyor. Buna devam etmelidir.

Şehrin görüntüsünü bozan yüksek binaları ya da eski metruk binaların hepsinin yıkılması gerekir.

Bunların yerine daha güzel ve estetik yapılar yapılmalıdır. Alinur Aktaş’ta bunları yapmaya başladı. Umarım geri adım atmaz ve başarılı olur.