Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Kahlo'nun otoportresine 34,9 milyon dolar!

20. yüzyılın en önemli ressamlarından Frida Kahlo'nun otoportresi New York'taki açık artırmada 34,9 milyon dolara satılarak rekor kırdı.

BUSMEK’ten 'güz' temalı filografi sergisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (BUSMEK) eğitim gören 12 kursiyerin çivi ve tel kullanarak ürettiği özel eserler, ‘güz’ temalı Filografi sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Başkanlık konutu yerinde Süleyman Çelebi külliyesi yükselecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Başkanları tarafından kullanılan ‘Başkanlık Konutu’ ile etrafını kapsayan alanın yıkılarak Süleyman Çelebi türbesinin de olduğu bölgeye yeni bir külliye yapılac

Tiyatro şehrin dört yanında

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding’in sponsorluğunda BKSTV tarafından gerçekleştirilen 25. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarırYAZARLAR


Dr. Muhammed Bozdağ


Dostlarım

.


Herkesin sevgisini kazanmamız mümkün değildir. Herkesin sevdiği insan kişiliksizdir, bukalemundur. Hem ona, hem buna yaranmaya çalışan, herkesin renginden görünen ama aslında hiç kimsenin tarafında olmayı bile başaramayandır.

Güzel ahlaklı, şirkten sakınan bir mümini Allah da, tevhit ehli müminler de sever. Şirkten sakınan bir mümine en evvel şirke batmış Müslümanlar düşmanlık eder. Şeytan Allah'ın samimi kullarının düşmanıdır ve Allah da kullarına, şeytanı düşman tutmalarını emretmiştir. Öyle ise Allah yolunda giden kişi, şeytanın ahlakını bozduğu kişilerden düşmanlık göreceğini bilip buna hazırlanarak ilerlemelidir. Allah bir kulunu sevdiyse, bütün kâinatın ondan nefret etmesinin bir karınca tükürüğü kadar bile değeri yoktur.

Başarı herkesin sevgisini kazanmak değildir; başarı Allah’ın rızasını ve sevgisini kazanmaktır. Bu da Allah’tan başkasını ululamaktan sakınmaktan, Allah’a yürekten boyun eğmek için yüce kitabını satır satır çalışıp öğrenmekten geçer. Bir insan Allah sevgiyi yolunda ilerlediğini şeytan sözcülerinin ve şirk ehlinin kendisine saldırmasından ve samimi yani temiz müminlerin dua ve desteklerini esirgememesinden anlar.