15 Maddede James Webb Uzay Teleskobu

Rusya’nın sembolü haline gelen tarihi yapısı

Portekiz Hakkında Merak Edilen Her Şey

İspanya Hakkında Merak Edilen Her Şey

Kışlık Ayakkabı (Bot) Seçerken Dikkat Edilecekler

Evde Pizza Tarifi, Nasıl Yapılır? (Videolu)

İnka Medeniyetinin Gizemli Yapıları

Vincent Van Gogh ve Eserleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sanat Tarihinin En Çok Bilinen İsmi Vincent Van Gogh’un Eserleri Ve Hakkında Bilinmesi Gerekenler.

Açık Pencere Önünde Mektup Okuyan Kadın Tablosu İncelemesi

Hollanda'lı Barok ressam Johannes Vermeer'in Pencere Önünde mektup okuyan kadın tablosu

Vincent Van Gogh Otoportrelerinde Neler Anlatıyor

Vincent Van Gogh Otoportreleri

Sonbahar yapraklarının sanatla yeniden hayat bulması

Yarım kalan hikâyeler sanatla tamamlanıyor.

Münih Savaş Başlıyor Nasıl Bir Film

En Çok Beklenen Filmlerden The Batman Filmi Sizlerle

Bir Kitap Bir Film Nil’de Ölüm

Nazi Faşizminin Karanlık Yüzü Schindler'in Listesi

Bir Diktatörün Son Günleri Çöküş Filmi

Matematik Dehasının Şizofreni İle Mücadelesi Akıl Oyunları

2. Dünya Savaşları Filmlerinden İzlenilmesi Gereken Bir Film Enigma

Güçlü ve sağlıklı saçlar için 8 ipucu

Diyetisyenden 2022 yılı için diyet önerileri

Hangi besinler saç sağlığına yardımcı olur?

Papaya meyvesinin cilt için faydaları nelerdir

Yılbaşı akşamına özel sağlıklı tarifler

Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Pınar Demirkaya lezzetli ve sağlıklı önerilerde bulunuyor

Kış Aylarında Kuru Ciltlerden Kurtulmanın YollarıYAZARLAR


Atilla GÜNEY


Dünya’da Neler Oluyor?

.Günümüz dünyasında gördüğümüz birçok şey hemen güncelliğini kaybedebiliyor. O kadar hızlı bir değişim oluşuyor ki kimse dünyanın hızına yetişemiyor. Bir yanda salgınlar, savaşlar, rekabetler, silahlanmalar gibi hemen hemen her ülke kendisine bir garantör edinme çabası içinde oluyor.

Sağlık açısından farklı varyantlar, üretimsizliğin sebep olduğu ekonomi sıkıntılar, yeni bir dünya düzenin kurulması dijital ve kripto paralar sonucunda bildiğimiz dünya çok farklı bir şekil almaya devam ediyor.

Dünya ülkelerindeki yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı sonucunda tüm dünya ülkeleri neye uğradığını şaşırmış durumdalar. Oysa birileri tüm dünyada olan biteni istedikleri gibi yönetiyor. Bende bazı insanlar gibi bu pandeminin kasti olarak çıkarıldığına inananlardanım. Çünkü zaman zaman çok güçlü ipuçlarını yakalıyorum.

Bir örnek verecek olursak araştırmacı yazar Murat Akan’ın dediği gibi “eğer dünyanın en büyük zengini aşı olun” diyorsa, doktor ya da bilim insanı olmamasına rağmen pandemi ve aşı konusunda demeçler veriyorsa bu şu demektir. Araştırın arkadaşlar biraz uyanık olun bakın bakalım dünyada neler oluyor. Açıkça belli değil mi yani bu işte bir işgüzarlık olduğunu görecek ve algılayacaksınız.

Bazı karanlık eller insanlığı yok etmek için insanları avucunun içine almış durumdadır. Yeni dünya düzenine doğru giderken bir yanda robotların çoğalması, yapay zekanın her gün biraz daha hayatımıza girmesi, bugün Çin’de ve ABD ‘de artık üretimine hız verilen robot askerler ileri ki süreçte bizlere ne gösterecek bilinmez bir durum hal almaktadır. Yine bir diğer konu garson robotların sebep olduğu iş gücü kaybının sebebiyeti gibi daha birçok alanda insanları korkutan robotlara olan taleplerin çoğalması söylenenlere bakılırsa ilerde robotlar insanları idare edeceği gibi söylentiler gibi rivayetlere inanmamak cahillik olur kanısındayım.

Artık ev eşyalarında da büyük bir değişime gidileceği gibi insanların yiyeceklerini ve içeceklerini birilerinin kontrolü altında olacağı anlatılmaktadır. Örneğin yapay et, sebze ve meyveler gibi, yeni dünya düzeninin patronları her ne kadar görünmeseler de maalesef aramızdalar ve biz onları gördüğümüz halde hiç kimse bu insanlara karşı itirazda bulunamıyor. Onlar çok zengin ve sözde kendilerini üstün akıllı sanıyorlar. Tahminen bundan bir ay önce İsrail’de bir toplantı yaptıkları sosyal medyaya sızdı. Dünya ülkelerini dizayn etmeye daha şimdiden başladılar.

Pandemi sonrası üretime ara verilmesi akabinde tüm ülkelere kapanma ve insanları evlerine hapis etmeleri kendilerince başarılı olduklarını görmektedirler. Oysa, bu bir avuç insan düşmanı yaratıklara karşı durmak ve onları yenmek çok ama çok basittir. Her ülkenin kendi milli savunma sistemini geliştirmesi, milli tarım üretmek ve milli parasını değerli kılmak gibi milli teknolojisini geliştirerek milli sağlık politikası oluşturup milli eğitimini en üst seviyeye çıkartarak devlet ve millet el ele olduğu zaman yarınlar güçlü kararlılıkla özgür ve bağımsız olabilirler.

Her ülke kendi iç politikasını geliştirirse bu insanlar sizlerin hayatına müdahale edemezler. Toplumlar kendi ülkelerinde üretmezse sürekli muhtaç hale gelir ve bu mutlu insan zümresi kanınızı emer ve sizi sömürür. Bu süreçte iç dinamikleri sağlam ülkeler ancak ayakta kalabilir.