Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Kahlo'nun otoportresine 34,9 milyon dolar!

20. yüzyılın en önemli ressamlarından Frida Kahlo'nun otoportresi New York'taki açık artırmada 34,9 milyon dolara satılarak rekor kırdı.

BUSMEK’ten 'güz' temalı filografi sergisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (BUSMEK) eğitim gören 12 kursiyerin çivi ve tel kullanarak ürettiği özel eserler, ‘güz’ temalı Filografi sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Başkanlık konutu yerinde Süleyman Çelebi külliyesi yükselecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Başkanları tarafından kullanılan ‘Başkanlık Konutu’ ile etrafını kapsayan alanın yıkılarak Süleyman Çelebi türbesinin de olduğu bölgeye yeni bir külliye yapılac

Tiyatro şehrin dört yanında

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding’in sponsorluğunda BKSTV tarafından gerçekleştirilen 25. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarırYAZARLAR


Mustafa Demir İktisatçı


GÖÇLER-YANGINLAR VE MİLLİ RUH

.


           Ülkemizde uzun zamandır Suriyeli göçmenler konusunda bir huzursuzluk rüzgarı estiriliyor.Son zamanda Afganistan’dan batının çekilmesiyle Taliban’dan kaçanların da İran üzerinden Türkiye’ye gelmeleri, itiraz seslerinin yükselmesine ve göçmenlerin değişik yollarla dışlanmasına kadar vardı.

                Öncelikle ecdadımızdan ve dinimizin hoşgörülü davranış kurallarından dolayı bize sığınanlara misafir sıfatıyla  iyi davranmalıyız.Hataları ve çirkinlikleri olduğunda da gereken yapılmalıdır.Anarşist ve bozgunculara fırsat verilmemelidir.

               İki yüzlü Avrupa ve ABD,64 ülkeyi bizden kopararak parçalar halinde yıkıp yok etmeye çalıştıkları orta yerde iken,bizlerden bazıları onların uşaklığına devam etmekteler maalesef.Onlarda Demokrasi ve Özgürlük lafta ve sadece kendilerine işlemektedir.Girdikleri her ülkede kan ve gözyaşiı vardır.Sömürgeci zihniyetleri ile hala sömürmeye devam etmekltedirler.

              Bizler Anadolu’nun has evlatları olarak,bilgi ve beceride,teknoloji ve sanayide daima ileride olmak için çok çalışmalıyız.Onlar kötü ahlaklarını ve tembelliğini bize vermişler,sanatımızı ve beraberliğimizi yok etmişler.Bütün icat ve keşifler Asya’da ve İslam Topraklarında olmuştur.Ama alıp geliştirerek kendilerine mal etmişlerdir.Beşyüz sene uğraştıkları Osmanlı’yı yokj etmiş,küçücük Anadolu topraklarına razı etmişlerdir.Buna da tahammülleri yoktur.3 parçaya ayırmak için,Kürtleri kullanarak PKK yı silahlandırmışlardır.Onun için iç kaoslarla göçmen krizlerini harlıyorlar,Orman yangınlarını çıkarıyorlar,ekonomik yönden çökertmeye çalışıyorlar.

              Maddi yangınlarla,Manevi yangınlarla Ülkemize saldıranlar bilsinler ki; Milli Ruha sahip olan bizler ölmedik ve ölmeyeceğiz.Daima dimdik ayakta ve tetikteyiz Ülkemiz için.Anadolu insanı aslanlar gibi ön cephede,birlik ve beraberlik içinde Vatanına sahip çıkacak Milli Ruh’a sahiptir.Yeter k,hainler içten kemirmese.Kurt gövdenin içindeyse mukavemet zorlaşır.İki yüzlü Avrupa bunu çok kullanıp fonlandırıytor.Üstesinden gelecek güç,kuvvetlidir.

              Göçmen krizi derken ciğerlerimiz yanmaya başladı.260 yerde çıkan yangınların 3-5 tanesi hariç,hepsi söndürüldü çok şükür. Sebep olanların vebali çok büyük. Allah Ülkemize ve Milletimize zeval vermesin.Yağmur Duasına çıkanlarla alay edenler,Rabbimin yağdırdığı Rahmetle hezimete uğradılar.Maddeye esir olanların akibeti hüsrandır.

ALLAH (CC) Buyuruyor ki;

Duanız olmazsa ne kıymetiniz var. Ayrıca ;  İSTEYİNİZ VEREYİM.

İşte inananlar el açıp dua etti,Rabbim Rahmetini verdi. ELHAMDULİLLAH…

Kalın sağlıcakla…