Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Kahlo'nun otoportresine 34,9 milyon dolar!

20. yüzyılın en önemli ressamlarından Frida Kahlo'nun otoportresi New York'taki açık artırmada 34,9 milyon dolara satılarak rekor kırdı.

BUSMEK’ten 'güz' temalı filografi sergisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (BUSMEK) eğitim gören 12 kursiyerin çivi ve tel kullanarak ürettiği özel eserler, ‘güz’ temalı Filografi sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Başkanlık konutu yerinde Süleyman Çelebi külliyesi yükselecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Başkanları tarafından kullanılan ‘Başkanlık Konutu’ ile etrafını kapsayan alanın yıkılarak Süleyman Çelebi türbesinin de olduğu bölgeye yeni bir külliye yapılac

Tiyatro şehrin dört yanında

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding’in sponsorluğunda BKSTV tarafından gerçekleştirilen 25. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarırYAZARLAR


Mustafa Demir İktisatçı


GÜNDEME DAİR...   ÖNCELİKLE MESCİDİ AKSA...

.


 Semavi Dinlerin kutsal mekanı olan Mescid-i Aksa'daki olaylara günlerdir şahit oluyoruz.

Sözde demokrasi havarileri ve özgürlükçü geçinen iki yüzlü avrupa ve amerikanın tüm medyaya yansıyan davranışlarını gözümüze baka baka sergiliyorlar.Bunun yanında müsluman geçinen arap hükumetlerinin lakaytlığı ise hazin verici.Makam ve mevki hırsı ile sessizliği,müslumanların derin üzüntüsü.
Bir avuç israilin iştahını kabartan ayrı gayrı takıntılar.Birtek çaba ,Türkiyeden ve lideri Erdoğan'dan geldi.20 Ülke liderleriyle sıkı bir görüşme trafiğinde,bu saldırının durdurulması için gayret göstererk,terörist İsrail diye tüm cihana seslendi.Ülke insanımız protestoları ile tepki göterdiler ve dünyayı ayağa kaldırdılar. Ama malesef dünya beşli çete ile yönetildiğinden,BM den de istenilen sonuç alınamadı.
57 Ülkeden müteşekkil İslam İşbirliği Teşkilatı ise cılız kaldı.Bunların hesabı ahirette elbette verilecek.Birlik ve beraberlik ruhu ne zaman ayağa kalkarsa,işte o zaman küfür alemi diz çökecek İnşaallah.
GAYRET BİZDEN TEVFİK YÜCE ALLAHTANDIR.
              SİYASET VE BROKRASİ...

Mütevaziliği bir türlü öğrenemedik veya hırs ile kibir ile devam ettirmek hoşumuza gidiyor.Elden gidince de eşşekten düşmüşe dönüyoruz,emir ile debdebeler bitiyor şakşakçılar kaybolunca.
Aslında ikisi de hizmet aracıdır. Bunu idrak edebilene helal olsun.Gönül ile insanların kalbine taht kurmak,öyle ulvi bir hadise ki,tarif edilmez. Bir tebessüm bir sadaka zihniyetiyle pozitif olmak. Aşk ile ülkesine ve insanlarına dürüstçe ve mertçe davranmak.Helal ve haramı gözetmek,yetimlerin başını okşamak ve sahip çıkmak.
Bir milletvekili veya teşkilat yönetimi,istek ve dileklere cevap vermesi için,mağdur vatandaş daha ne kadar kapısını çalsın ki,cevap alabilsin.Lutfedip mesajlara dönebilsin. Ama seçim zamanı,en olmadık kapılara kadar gidilebiliyor.
Milletvekili,Başkanlara ve Daire Müdürlerinin bir kısmına ulaşmak mümkün değil diye birçok serzenişler işitiyoruz.Bizde zaman zaman yaşadık bunları.Oysa Reis,halkın içinde olma talimatını mükerrer olarak her daim veriyor.Ama bir kulaktan girip bir kulaktan çıkaranlara şahidiz.
2023 Seçimleri birçok şeye gebe.Z kuşağını ihmal ediyoruz galiba.Çok sıkıntılı.Bu konuda çok çalışıp,gönül kazananlar başarılı olacaktır.
Peki nasıl olacak? Olacağı kırgınlıklar,haksızlıklar,yer değiştirmeler,dedikodular  vs. Kaybeden hepimiz oluyoruz.İşin ehli dürüst idareciler ve politikacıları seçmediğimiz müddetçe,bu durumları yaşarız.
             HASTANELER...
Özel hastaneler para makinesine dönmüş.Hatta Üniversite Hastanelerinde bir radyoloji çekimi için aylar ötesine randevu verilmekte,para ile bir hafta sonrasına gün verilebilmekte. Demek ki,sıra var.Her adım para.Olanı var,olmayanı.
Devlet Hastanelerinden randevu alabilmek çok zor. Ancak bir ay sonrası,oda yakalayabilirsen.6 yıldır Bursadayım,Nilüfer Diş Hastanesinden randevu alamadım. Mecburen özele gidiyoruz.
ayrıca,hijyen konusunda da sıkıntı var.Temizlik bazı yerlerde sıfır.Muayene masaları ve çekim odalarında örtüler değişmiyor.şahidim.Üniversitede ikazımı da yaptım ama uymadılar malesef...
HERŞEY İNSANA VE KAREKTERİNE GÖRE ŞEKİL ALIR.
Kalın Sağlıcakla...