Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Kahlo'nun otoportresine 34,9 milyon dolar!

20. yüzyılın en önemli ressamlarından Frida Kahlo'nun otoportresi New York'taki açık artırmada 34,9 milyon dolara satılarak rekor kırdı.

BUSMEK’ten 'güz' temalı filografi sergisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (BUSMEK) eğitim gören 12 kursiyerin çivi ve tel kullanarak ürettiği özel eserler, ‘güz’ temalı Filografi sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Başkanlık konutu yerinde Süleyman Çelebi külliyesi yükselecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Başkanları tarafından kullanılan ‘Başkanlık Konutu’ ile etrafını kapsayan alanın yıkılarak Süleyman Çelebi türbesinin de olduğu bölgeye yeni bir külliye yapılac

Tiyatro şehrin dört yanında

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding’in sponsorluğunda BKSTV tarafından gerçekleştirilen 25. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarırYAZARLAR


Mustafa Demir İktisatçı


OTOPARKLAR VE BURBAK

.


  Bursa ülkemizin en nadide şehirlerinden biridir.Evliyaullah ve Padişahler Kenti olmakla birlikte Yeşil Ünvanını da elde etmiştir.Ne yazık ki,yeşilliğini günden güne kaybetmeye devam etmektedir.
         3 milyonluk şehirde artan araç sayıları ve yetersiz parklar nedeniyle trafik kirliliği sürekli artmaktadır.İş merkezlerinin otoparkları,imara ve otopark standartlarına uymamakta,araçlar bu yüzden dışarıda bırakılmaktadır.

Zaman zaman geçişleri bile tıkamaktadır.Özel sektör boş arsaları park alanlarına çevirerek büyük karlarla rant elde ediyorlar.Saatine 7 lira +saat başı 3 lira ekleyerek kazanıyorlar.Ancak,yerel yönetimlerin parklarda kazandıklarına ne demeliyiz.

Aynı fiyatla onlar da kazanıyor,araç sahipleri mağdur ediliyor.

Bir yanlış park etmeye gör,hemen trafik vakfına bağlı ekiplerle belediye ekipleri araçları alıyor,büyük cezalar kesiliyor.Ahlar alınıyor.
            Öncelikle;Halkın hizmetinde olması gereken Belediye, bu park ücretlerini gözden geçirmeli ve yeni park alanları ihdas etmelidir.Halkın canını yakmaktan vazgeçmelidir.Trafik akışını ve yolların bakımlarına hız vermelidir.

BURBAK özel bir şirket olarak Belediyenin hizmetindedir.Her yerde park yerleri olan bu şirketin yönetimi,acilen çözüm bulmalı ve ücretleri aşağıya çekmelidir.Birçok canı yanan vatandaşın dileği olarak bu yazımı kaleme aldım.
            Belediyenin amacı para kazanmak olmamalı,aksine halkı rahatlatıcı çalışmalar yapmalıdır.Halkını koruyamayan bir yönetim,bir gün gelir,hakkını kaybeder.