Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Kahlo'nun otoportresine 34,9 milyon dolar!

20. yüzyılın en önemli ressamlarından Frida Kahlo'nun otoportresi New York'taki açık artırmada 34,9 milyon dolara satılarak rekor kırdı.

BUSMEK’ten 'güz' temalı filografi sergisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (BUSMEK) eğitim gören 12 kursiyerin çivi ve tel kullanarak ürettiği özel eserler, ‘güz’ temalı Filografi sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Başkanlık konutu yerinde Süleyman Çelebi külliyesi yükselecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Başkanları tarafından kullanılan ‘Başkanlık Konutu’ ile etrafını kapsayan alanın yıkılarak Süleyman Çelebi türbesinin de olduğu bölgeye yeni bir külliye yapılac

Tiyatro şehrin dört yanında

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding’in sponsorluğunda BKSTV tarafından gerçekleştirilen 25. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarırAtilla Güney
13.02.2021 18:14:43
Allah'a şükürler olsun Müslüman olarak yeryüzüne gelmişiz yine çok şükür ki İman sahibiyiz. eline kalemine sağlık güzel bir yazı tebrik ederim.

YAZARLAR


Mustafa Demir İktisatçı


SADAKAT VE DEĞERLERİMİZ    

.


 İnsan öyle harika yaratılmış bir varlık ki,en güzel değerler onda temerküz etmiştir.Ama doğrularından vazgeçtiği anda, tüm bu değerlerin sıfıra dönüşüp yok olduğu gerçeği ile karşı karşıya kalıyoruz.
                İnsan, ahsen-i takvimde yaratılmıştır.Alay-ı illiyinden (en yüksekten) esfel-i safiline (en aşağılara)düşebilen bir varlıktır.Yani yaptıkları ve işledikleri amelleri sonucu,ya Cennet,yada Cehennem çukurudur.Onun için Yaratanın emirlerine sadakatle sarılmak ve kudsi değerlere sahip çıkmak elzemdir.
                İnsan, yaşayış vaziyetince bir dağdan kopup sel içine düşmüş ve hayatın cilveleri ile boğuşuyor.Değerleri ise,bir bir ortaya çıkıyor.Karekterler belirleyici oluyor.
                Sadakat ve Değerlerimiz ise; toplumun her kesiminde yaşanmaktadır.İş hayatında,özel hayatta,aile yaşantısında,siyaset sahnesinde vs. Yalanlarla bozulan saadetler.Öyle bir zamanı yaşıyoruz ki,hıyanetler peşpeşe.Entrikalar.güler yüzün altında kin ve adavetler,arkadan iş çevirmeler…
                 İş hayatında yükselebilmek için iftiralar,kusur arayıp ifşa etmelerin çirkinlikleri insan olarak kişiyi alçaltıyor maalesef.Aile hayatında sadakatten kopunca insan,aldatmalarla karşı karşıya kalıyorlar.Ne huzur kalıyor ve nede muhabbet.Çatı çatırdıyor maalesef.Değerler bir bir yok oluyor o zaman.Hayatın şaşırtıcı halleri.Aile demek;çekirdek demek, öz suyu demek.Yuvada nasıl beslenirsen,geleceğine öyle adım atarsın.Karekter ilmik ilmik işlenir o zaman.İnandığı değerler,imanını belirler ve ona göre hareket eder.Ortada dolaşan ve iyi tarafını gösterip münafıklığını içinde saklayanlar,menfaatperestler her yerde olduğu gibi baştacı edildiği görülmektedir.Acınacak vaziyetler…
                 Siyasette ve Devlet mekanizmasında bu sadakatsizlik hırsla artmakta,menfaatler doğrultusunda kişiler birbirini yemek için adeta savaşmaktadırlar.Ama ne yazık ki,şebeke ve ekip haline gelmiş,karekter ve şahsiyetlerini hiç etmiş menfaatperestlerin yeri her zaman bulunmuştur.Sadakatli olanlar geri plana atılmıştır.Ehliyete ve liyakata önem azalmış,parası pulu olan değer kazanmıştır.Arka bahçede dursun denilenler unutulmuş,onlarda birgün değer verdiklerini unutacaklarını düşünmemişler.Zamanı gelince de………..
                 Sadakat ve sadakate bağlı değerler ne kadar güzel ve her zaman ciddiyetini korur.Asla kaybetmezler bu karektere ve imana sahip olanlar.Her an ihtiyaç duyulur bunlara.Herkesin uyanık olması gereken ise; sadakatsizler ve değerlerini kaybetmiş menfaat peşinde koşanlar.Nefis ve arzuları için herşeyi mübah gören zavallılar.Birde bunlara çanak tutanlar yok mu; işte onlar da, bu vebalin altında ezileceklerdir.
                Ferasetli olup doğruları bulmak için çaba ve azim gerekir.Hakka yürümek için Hak içinde olmak lazım.Aydınlık gelecek için,samimiyet ve dürüstlükten taviz vermeden çalışmak ve bu karekteri bozuklara fırsat vermemek şarttır.Her zaman Ebubekirler'de olacak,Ebucehil'lerde. KALIN SAĞLICAKLA….