Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Kahlo'nun otoportresine 34,9 milyon dolar!

20. yüzyılın en önemli ressamlarından Frida Kahlo'nun otoportresi New York'taki açık artırmada 34,9 milyon dolara satılarak rekor kırdı.

BUSMEK’ten 'güz' temalı filografi sergisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (BUSMEK) eğitim gören 12 kursiyerin çivi ve tel kullanarak ürettiği özel eserler, ‘güz’ temalı Filografi sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Başkanlık konutu yerinde Süleyman Çelebi külliyesi yükselecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Başkanları tarafından kullanılan ‘Başkanlık Konutu’ ile etrafını kapsayan alanın yıkılarak Süleyman Çelebi türbesinin de olduğu bölgeye yeni bir külliye yapılac

Tiyatro şehrin dört yanında

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding’in sponsorluğunda BKSTV tarafından gerçekleştirilen 25. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarırYAZARLAR


Mustafa Demir İktisatçı


SİYASET

.


Siyaset idare etmek sanatı olduğundan,politika da çok yüzlü davranma becerisini gerektirmektedir.Bunu siyasetin her kolunda görmek mümkün.Ama karekter icabı bu davranışı gösteremeyip dürüstçe hareket edenler de var.Var ama çok nadir…

Gelelim  siyaset yapanlara.

Hangi parti olursa olsun,kişilere göre değişiyor davranışlar.Maddi varlığın varsa veya konumun değerliyse sende değerlisin.Bir işin düştüyse eğer,tüm imkanlarla çözülmeye başlanır.Yoksa bir kenarda bekletilirsin,randevu bile verilmez sana.Çırpınıp durursun,araya adam koymaya işini halletmeye çabalayıp koşturursun.

STK olursun,kıymetin nisbetinde değer alırsın.Randevu alamazsın sene boyunca.Küçük bir medya olursun,röportaj’a cevap alamazsın.Halkla ilişkiler tadımlık devam eder.Yıl boyunca takdir ve Cuma mesajları atarsın,cevap alamazsın bir kere bile olsa.Seninle karşılaşınca da çok samimi görünür,gülümser.Kırk yıllık dost gibi.Neden acaba?

İşte çok yüzlü dediğimiz politikanın adı.

Halbuki, Seçim olduğunda bunların hiçbirini görmeyiz.Kapılar açılır,işler görülür,yardımlar yapılır ve mütevaziliğin dibine vurulur.Yüzlerde gamzeler,ellerde sıcaklıklar hissedilir.Ziyaeretler sıklaştırılır ve arandığında hemen’ buyrun’ denilir.’’Biz her zaman hizmetinizdeyiz’’ diye ikramda bulunulur.Seçim bitene kadar.Bunların hepsi yaşanmış olaylardır.

İşte bundan ders almak ve bu siyaset anlayışını düzeltme çabalarında bulunmak,her siyaset yapana bir görev olmalı diye düşünüyorum.Zor da olsa başarmak gerekir.İnsana insan olarak davranmak; insanlığın ve İslamlığın gereğidir.

‘’GÜZEL GÖREN GÜZEL DÜŞÜNÜR,GÜZEL DÜŞÜNEN HAYATINDAN LEZZET ALIR.’’ B.S.N.

Bürokraside de aynı davranışları görmek,vatandaş olarak bizleri üzmektedir.O makamlardan gelmiş biri ve yıllardır birçok STK Temsilcisi   olarak üzüntü duyuyorum.Her ortamda güzel bir şekilde dillendirip,mütevazi olunması gerektiğini anlatıyorum.Makamlar,mevkiler ve kadrolar gelip geçicidir.Herşey fani,iyilikler bakidir.Koltuğa yapışan kendini başka bir alemde görüyor maalesef…

Benim acizane tavsiyem;

Her siyaset yapan ve bürokrasi koltuğuna oturan kişi önce mütevazi olmalı ve karşısındakine kendi gibi davranmalı ve mütebessim (güler yüzlü)karşılamalıdır.Samimiyetin karşılığı mutlaka çok büyüktür.Halkın içinde ve gönlünde yer almanın bir bedeli vardır ama çok tatlıdır.Geri dönüşümü mutlu edicidir,ferahlıktır.NEDEN BUNLARI YAPMAKTAN HAZ DUYMUYORUZ?