Gotik Mimarisinin En iyi Örneklerinden Aziz Vitus Katedrali Prag

Bizans Mimari Sanatının En iyi Örneklerinden San Marco Bazilikası İtalya

İspanya'nın Sembollerinden La Sagrada Familia

Türkiye'nin en pahalı ili

Bursa, Kasım’da başka güzel

Mardin'de asırlık tarihi bina kendi enerjisini üretecek

Güney Kore’de Sonbahar Festival Zamanı

Kahlo'nun otoportresine 34,9 milyon dolar!

20. yüzyılın en önemli ressamlarından Frida Kahlo'nun otoportresi New York'taki açık artırmada 34,9 milyon dolara satılarak rekor kırdı.

BUSMEK’ten 'güz' temalı filografi sergisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (BUSMEK) eğitim gören 12 kursiyerin çivi ve tel kullanarak ürettiği özel eserler, ‘güz’ temalı Filografi sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Başkanlık konutu yerinde Süleyman Çelebi külliyesi yükselecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Başkanları tarafından kullanılan ‘Başkanlık Konutu’ ile etrafını kapsayan alanın yıkılarak Süleyman Çelebi türbesinin de olduğu bölgeye yeni bir külliye yapılac

Tiyatro şehrin dört yanında

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding’in sponsorluğunda BKSTV tarafından gerçekleştirilen 25. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Aşk Benim Soyadım Konusu ve Fragmanı

Dram ve Bilim Kurgunun Bir Arada Olduğu Harika Bir Film Finch

Son Zamanların En iyi Komedi Dizileri

Hint Sinemasının Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 20 Hint Filmi

The Age Of The Caveman 2” ile Avrupa satış rekoru kırdı

Son Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi

Tenet Filmini Beğendiyseniz İzlemeniz Gereken Harika Filmler Sizleri Bekliyor

Yabanmersininin Cildiniz İçin Şaşırtıcı Faydaları

En iyi kas iyileştirici 10 yiyecek ve içecek

Vejetaryenler için 6 İyi D Vitamini Kaynağı

Saç Dökülmesini Önlemek için İpuçlar

Sağlık Bakanlığı 2022 Bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi

Alzheimer'e umut olacak deney: Hafıza silme çalışması

İlk yardım hayat kurtarırYAZARLAR


Atilla GÜNEY


Uludağ’dan Ağrı Dağı’na uzanan kardeşlik köprüsü

.


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Doğubeyazıt’tan sonra kardeşlik elini Ağrı Merkezine de uzattı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye genelinde geliri az olan belediyelere imkânı dâhilinde destek yardımlarıyla sosyal belediyecilik görevini başarıyla sürdürüyor.

Uluşehir kadim Bursa’nın nimetlerini vatandaşlarla paylaşan Başkan Aktaş, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ile kardeş şehircilik projesi ile araç gereç yardımından sonra Ağrı Hürriyet mahallesinde yapılacak Konukevi’nin temelini atmak için Bursa’da yaşayan Ağrılı İş insanları ve STK yöneticileri ile birlikte adeta Ağrı’ya çıkarma yaptı.

Başkan Aktaş’ı ve gelen heyeti Ağrı girişinde karşılayan Ağrılıların yanı sıra Bursa’da yaşayan Ağrılı iş insanı Fuat Alpaslan, Başkan Aktaş için kurban kestirdi. 2 günlük program dâhilinde Bursa heyetini ağırlayan Ağrılılar, Başkan Aktaş’ı çok sevdiler öyleki Ağrılılardan gelen teşekkür telefonlarıyla minnettar kaldıklarını ifade ettiler. Bende gönderilen selam ve teşekkürleri Sayın Aktaş’a bizzat illetim.

Ağrı’ya olan hayranlığı ve bu güne kadar yapmış olduğu desteklerden sonra Ağrılı yetim ve öksüz çocukları da Bursa’ya getirerek büyük bir dostluğun, kardeşliğin ve insanlık örneğini sergiledi. Başkan Aktaş, “gelecekte ülkenin belkide en önemli insanları olacak olan çocuklar hayal bile edemedikleri şehirden şehire gönül köprüsü projsesinde hayatlarında göremedikleri insanlarla tanışıp kaynaştılar” diyerek günün anlam ve önemini ifade etti.

Dünya Yetimler Günü’nde Bursa’da yaşayan yetim ve öksüz çocukların gönüllerini fethederek onların hayallerini gerçekleştirmek amacıyla başlatılan ve ‘Şehirden Şehire Gönül Köprüsü’ adıyla tüm Türkiye’yi saracak şekilde büyüyen proje kapsamında geçtiğimiz ay Samsunlu yetim ve öksüzler ile şehit ve gazi çocuklarını Bursa’da ağırlamıştı.

 Büyükşehir Belediyesi,  bu hafta ise Ağrılı öksüz ve yetimler ile şehit ve gazi çocuklarını hafta sonu Bursa’da ağırladı. Sayın Aktaş, askerlik görevi ve İnegöl Belediye Başkanlığı görevinden sonra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile başlayan Ağrı ve Ağrılıya olan “yaratılanı sev yaratandan ötürü” anlayışıyla görevini sosyal belediyecilikle taçlandırdı. Başkan Aktaş, sadece Bursa’da yaşayan Ağrılıların gönlünde değil Ağrı’da yaşayan insanlarında gönlünde yer edindi.

Devlet teşviklerinden yararlanan iş insanları, Ağrıda istihdam yaratmaya devam ediyor. Bursa heyeti olarak ziyaret ettiğimiz Yeşim tekstil firmasında çalışan sayısını sorduğumuzda 1250 kişinin çalıştığı bilgisini aldık. Başkan Aktaş Yeşim tekstil çalışanları ile yaptığı kısa sohbet esnasında “Ağrı’da iş ve meslek sahibi olduğum için çok mutluyum” diyen bir kadının sevinci görmeye değer nitelikteydi. Başkan Aktaş, Ağrı’daki istihdam bölgesini de gezerek birçok incelemelerde bulundu.