15 Maddede James Webb Uzay Teleskobu

Rusya’nın sembolü haline gelen tarihi yapısı

Portekiz Hakkında Merak Edilen Her Şey

İspanya Hakkında Merak Edilen Her Şey

Kışlık Ayakkabı (Bot) Seçerken Dikkat Edilecekler

Evde Pizza Tarifi, Nasıl Yapılır? (Videolu)

İnka Medeniyetinin Gizemli Yapıları

Vincent Van Gogh ve Eserleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sanat Tarihinin En Çok Bilinen İsmi Vincent Van Gogh’un Eserleri Ve Hakkında Bilinmesi Gerekenler.

Açık Pencere Önünde Mektup Okuyan Kadın Tablosu İncelemesi

Hollanda'lı Barok ressam Johannes Vermeer'in Pencere Önünde mektup okuyan kadın tablosu

Vincent Van Gogh Otoportrelerinde Neler Anlatıyor

Vincent Van Gogh Otoportreleri

Sonbahar yapraklarının sanatla yeniden hayat bulması

Yarım kalan hikâyeler sanatla tamamlanıyor.

Münih Savaş Başlıyor Nasıl Bir Film

En Çok Beklenen Filmlerden The Batman Filmi Sizlerle

Bir Kitap Bir Film Nil’de Ölüm

Nazi Faşizminin Karanlık Yüzü Schindler'in Listesi

Bir Diktatörün Son Günleri Çöküş Filmi

Matematik Dehasının Şizofreni İle Mücadelesi Akıl Oyunları

2. Dünya Savaşları Filmlerinden İzlenilmesi Gereken Bir Film Enigma

Güçlü ve sağlıklı saçlar için 8 ipucu

Diyetisyenden 2022 yılı için diyet önerileri

Hangi besinler saç sağlığına yardımcı olur?

Papaya meyvesinin cilt için faydaları nelerdir

Yılbaşı akşamına özel sağlıklı tarifler

Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Pınar Demirkaya lezzetli ve sağlıklı önerilerde bulunuyor

Kış Aylarında Kuru Ciltlerden Kurtulmanın YollarıYAZARLAR


Atilla GÜNEY


Yangına körükle gitmiyor muyuz?

.


Son iki ay içinde ülke genelinde bir kaos yaşanıyor. İnsanlar ne yapacaklarını şaşırdı kimi insanlar dur bekle ne olacak politikasını izlerken “Atı alan Üsküdar’ı geçti” misali dolarları toplayan aç gözlüler bencilliği seçti. Tüm dünyada olduğu gibi bizde de pandemi var ve ekonomimiz bundan dolay baya sarsıldı. Evet, alım gücü düştü artık insanlar istediklerini alamıyorlar. Yanlış politiklar ya da yanlış stratejiler olmuş olabilir katılıyorum.

Neticede insanız, insanın olduğu yerde hata da olur. Bir şeyler planladığını zaman nasıl ki bazen evdeki hesap çarşıya uymaz. İdareciler bu ve benzeri  bariz hatalar yapabilirler. Hatasız kul olur mu? Ben iktidarı aklatmak için demiyorum elbette iktidarın da çok hataları var. Yok dersek iyi bir gözlemci ya da sağlıklı düşünen bir vatandaş olamayız. Ekonomimizin çarkını yavaşlatan birçok etkenler elbette vardır.

Örneğin; pandemi, siyasetteki üslup, hukuka olan güvensizlik, boş yere tartışmalar, düzensiz göç, sen ben davası, parti genel başkanlarının birbirine karşı sarf ettikleri sözler vs. sayın sayabildiğiniz kadar. Fakat anlamakta zorluk çektiğim nokta şu; biz millet olarak bu aralar birbirimize güvenemez, üretemez, panik atak olduk, rızık korkusu sardı bizleri elimizdeki ürünü fahiş fiyatla satmaya kalktık. Peki, biz nasıl bu hale geldik? Aslında adam akıllı oturup düşünmek gerekiyor mu?.

 

Hani bir Türk Dünya’ya bedeldi?  Hani bizi hiç bir güç yıkamazdı? Hani her şeye rağmen birdik beraberdik? Ne ara deprem olur fahiş ev kiraları, yangın olur pahalı ürünler, salgın olur bir şişe kolonya 50 tl olur bu ve benzeri durumları birçok örnekle sıralayabilirsiniz. Misafirperver, inancı gereği yaşayan bir milleten ziyade fırsatçı, kaoscu ve panikçi bir toplum olduk. Siyasete gelince iktidarı beğenmezsen seçim zamanı oy vermezsin olur biter.

 Fakat devlet devamlılık, millet ise dürüst olmak ister öyle ki insan olmak vicdan, vatandaş olmak sadakat, yönetici olmak ise adil olmayı ister.

Bırakın bu sen ben davasını bakın Allah cc tek olmasına rağmen Kur’an-ı Kerim’de hiç ben diye bir kelime demiş mi? Hep biz diye bulursunuz. Peki, biz insanlar kim oluyoruz da hep ben ben diyoruz? Sen kimsin? Allah aşkına “senin varlığın bir damla su, yokluğun bir avuç topraktır.” sen daha neyin peşindesin? Oysa insanlığın gereği hoşgörüdür, tevazudur, erdemliktir, mertliktir, sevgidir, saygıdır ve mutlu olmaktır.

Vatandaşı canından bezdiren işlerden kaçınmak lazım. Vatandaşın ne yediğine ne içtiğine karışmamak lazım. Geçen gün Emekli komutan Mete Yarar aynen şunu söyledi: Ya vatandaş zaten kıt kanaat geçiniyor sen birde kalkıp akıl verme şunu ye bunu ye diye. Yani asgari ücret belli, emekli maaşları keza öyle yani demek istedi ki insanlarla dalga geçmeyin.

Bir işgüzar Belediye Başkanı da çıkmış diyor ki: Bir tas hoşaf ey akıllı bir tas hoşafla cepheden cepheye koşan yiğitler yerlerinden kalksalar senin yüzüne tükürecek. Onlarda yalan yoktu, alengiri işler yoktu, fitne yoktu.

Onlarda İman vardı, idrak vardı, sevgi vardı, saygı vardı, her şeyden önce koşulsuz “Vatan, Bayrak, Devlet ve Millet sevgisi vardı.” Sen oturduğun yerde elli yalan atarsın sonra da dönüp kendi yalanına bile inanırsın. Sen kimsin, o bir tas hoşafla vatan için can verenler kim? Şimdi reçeteye gelince ÜRETMEK, DÜRÜST OLMAK, İNANCI GEREĞİ YAŞAMAK, SİYASET ÜSTÜ VATANINA SAHİP ÇIKMAKTIR. Saygılarımla