15 Maddede James Webb Uzay Teleskobu

Rusya’nın sembolü haline gelen tarihi yapısı

Portekiz Hakkında Merak Edilen Her Şey

İspanya Hakkında Merak Edilen Her Şey

Kışlık Ayakkabı (Bot) Seçerken Dikkat Edilecekler

Evde Pizza Tarifi, Nasıl Yapılır? (Videolu)

İnka Medeniyetinin Gizemli Yapıları

Vincent Van Gogh ve Eserleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sanat Tarihinin En Çok Bilinen İsmi Vincent Van Gogh’un Eserleri Ve Hakkında Bilinmesi Gerekenler.

Açık Pencere Önünde Mektup Okuyan Kadın Tablosu İncelemesi

Hollanda'lı Barok ressam Johannes Vermeer'in Pencere Önünde mektup okuyan kadın tablosu

Vincent Van Gogh Otoportrelerinde Neler Anlatıyor

Vincent Van Gogh Otoportreleri

Sonbahar yapraklarının sanatla yeniden hayat bulması

Yarım kalan hikâyeler sanatla tamamlanıyor.

Münih Savaş Başlıyor Nasıl Bir Film

En Çok Beklenen Filmlerden The Batman Filmi Sizlerle

Bir Kitap Bir Film Nil’de Ölüm

Nazi Faşizminin Karanlık Yüzü Schindler'in Listesi

Bir Diktatörün Son Günleri Çöküş Filmi

Matematik Dehasının Şizofreni İle Mücadelesi Akıl Oyunları

2. Dünya Savaşları Filmlerinden İzlenilmesi Gereken Bir Film Enigma

Güçlü ve sağlıklı saçlar için 8 ipucu

Diyetisyenden 2022 yılı için diyet önerileri

Hangi besinler saç sağlığına yardımcı olur?

Papaya meyvesinin cilt için faydaları nelerdir

Yılbaşı akşamına özel sağlıklı tarifler

Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Pınar Demirkaya lezzetli ve sağlıklı önerilerde bulunuyor

Kış Aylarında Kuru Ciltlerden Kurtulmanın YollarıYAZARLAR


Eda Demir - Peyzaj Mimarı & İş Güvenliği Uzmanı


YİNE BİR TAKIM TESPİTLER

Politika yorucu bir maratondur. Her an dikkat, özveri, çaba, ilgi, samimiyet ister. Modunuz düşemez. Surat asamaz; hep ilgili olmak zorundasınızdır.


Politika yorucu bir maratondur. Her an dikkat, özveri, çaba, ilgi, samimiyet ister. Modunuz düşemez. Surat asamaz; hep ilgili olmak zorundasınızdır. Bu sebeple politikacı olmak gibi bir planınız varsa; samimi, ilgili, güler yüzlü, başkasının derdi ile dertlenen biri olmalı ve bunu yaparken kendi derdinizi içinizde yaşayabilmelisiniz. Çevrenizde olan biteni iyi analiz edebilmeli; ufacık bir ayrıntıyı bile kaçırmamalısınız.

Teknolojinin getirdiği şeylerden biri de çabuk unutmak… İsimler, yüzler, olaylar,… O kadar hızlı başkasına dönüşüyor ki; uzunca konuştuğumuz konular bile hızlıca değişiyor. Herkes koşturuyor hayat maratonunda ancak kimse akışı yakalayamıyor. Gündem hızlıca değişiyor. Politikacılar ise gündemden de hızlı değişiyor.

Bende mi sorun var yoksa sizde öyle misiniz? Eskiden tüm kabineyi sayar, ezbere bilirdim. Şimdi bir elin parmağını geçmez bildiklerim. Değişim iyidir; severim. Ancak hafızamızda yer etmeyecek kadar önemsiz değil! Hızlı değişimden mi? İz bırakanların yokluğundan mı? Başkanlık sistemi ile zayıflayan politikacılık yüzünden mi? Aklımda yine deli sorular…

Son zamanlarda politikacılarda gereksiz rahatlığın sebebi bunlar olabilir mi acaba???

 Politikaların en iyi anlatıldığı platformlar sosyal organizasyonlardır. Sivil toplum kuruluşlarında yapılan etkinliklerde anlatılanlar, hizmetin halka ulaşması için birer araçtır. Doğru kullanılması sonucunda seçim sonuçları oluşur. Ve kazanan hep hizmetin kalitesi ne olursa olsun, en iyi anlatabilendir.

Hafta sonu 2. Bursa Büyükşehir Belediyesi Bildef Futbol Turnuvasına katıldım. 35 il derneğinin faaliyet gösterdiği Bursa’nın en büyük federasyonu BİLDEF başarılı organizasyon gerçekleştirdi. Bu tür etkinlikleri önemsiyorum.  Batman taraftarı olarak bulunduğum sahada sanırım tek tezahürat eden bendim :) Mevzu memleket olunca kendimi tutamadığım doğrudur.

Belediye başkanlarının ve birçok siyasi ismin destekleri İle başlayan etkinlik  profesyonel olmayan futbolcular arasında yapıldı. Önümüzdeki günlerde de devam edecek. Memleket duygusunun ve spor bilincinin gelişmesine katkı sunan bu tür etkinlikler sosyalleşme, kardeşlik, kaynaşma ve dinamik enerjinin yayılmasına vesile olur. 

Son dönemlerde genç kesimin siyasi her şeyden iğreti olduğunu gözlemliyorum. Bu tür etkinlikler ile gençlere ulaşmanın, hizmetleri anlatmanın, onları dinlemenin ve harekete geçirmenin kıymetli olduğunu düşünüyorum.

Bu tür spor bilincini geliştiren, genç kesimin düşünüldüğü, memleket duygusu ile hareket edilen nice güzel çalışmaları daha fazla görmeyi ümit ediyorum. Siyasi üstlerimizin de bu tür etkinliklere maddi manevi desteklerini eksik etmemesi dileklerimle…

Yarışmacılara Başarılar